Skocz do zawartości

Kamera Na Moto


zciwo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Poszukuję jakiegoś taniego rozwiązania do nagrywania jazdy. Jakie macie patenty na tanie nagrywanie? Jakieś kamerki z allegro? Telefon przytwierdzony do moto? Rozwiązania typu "kup Go PRO" itp są za drogie ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://motocykle-lodz.pl/topic/1936-kamera-cyfrowa-full-hd-przymiarki/

 

Wydaje mi się że najlepszym sposobem na tanie nagrywanie jest sprytnie zamocowany telefon z dobrą optyką. Tanich kamer nie ma chyba po co kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w gówna z allegro za 200 zł. Jakoś jest bardzo słaba. Ja kręcę go pro hero2 i naprawdę warto zainwestować. Jak nie masz kasy to szukaj używki z poprzedniego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo zależy mi na super obrazie w HD. Szukam raczej czegoś "po kosztach". Nie chce mi się wierzyć, że nikt z Was nie montował aparatu/telefonu do motocykla :whistling: . Wiem, że obraz lichy i w mniejszej rozdziałce, ale moim zdaniem szkoda kasy na rozwiązania typu 400zł :decayed:

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaki efekt będzie dla ciebie zadowalający. Kup sobie zwykły uchwyt do roweru na telefon, zamontuj na kierę i zobacz jak to wygląda, dalej możesz kombinować, przyklejać podwiązywać przekładać................itd itp. Taka hurtowania jest na Kilińskiego na wysokości orla wjazd w bramie. Koszt chyba 15 -25 zł.

:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dobry patent. wsadzasz plecak na tył i dajesz do łapki aparat jaki tam masz z możliwością nagrywania video ;)

ja używam canona sx1 is (kręci w full HD), a plecaczkowa lubi jazdę bez trzymanki :biggrin: hłehłe..

Edytowane przez jaquzie (wyświetl historię edycji)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą przyssawką na baku mówisz o pomyśle Zyygy'ego czy o żonie ? :biggrin: (żarcik)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrywałem telefonem- htc wildfire - jakość fatalna. obraz się zacina, bardzo słaba rozdzielczość.

Potem nagrywałem czymś za 200 zł z allego http://allegro.pl/kamera-sportowa-hd-redleaf-rd31-dodatki-ekstra-i2623352606.html - jakoś fatalna, ale przynajmniej bez zacięć. Nawet w okienku wielkości standardu na youtubie było bardzo słabo.

Teraz nagrywam go pro - różnica jest kolosalna, obraz ostry, dobre odwzorowanie kolorów. Naprawdę warto. Jeżeli faktycznie chcesz coś z tych filmów mieć więcej, niż tylko zajętą przestrzeń na dysku.

tu masz mój (i brata) film z gopro -

- były pewne kłopoty z montażem więc czasem wyskakują jakieś artefakty na filmie. To nie kwestia kamery:).

 

Z drugie strony, poszukaj kamerek na allegro w cenie która Ci odpowiada i potem poszukaj na youtubie filmów kręconych z ich uzyciem. I wybierz to co Ci odpowiada.

Ja nie widziałem różnicy między tą w/w za 200 zł a filmami na yotubie z tej - http://allegro.pl/mini-kamera-hd-manta-mm-355-na-narty-na-rower-hit-i2621876074.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mawet: Ten film to jakas kompletna porażka, istny pokaz slajdów.

 

Zyygy: Na wysokości ORLEJ jego mac ! ;))))

Edytowane przez Bulba (wyświetl historię edycji)

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos pewnie skopaliscie w ustawieniach kamery lub ewentualnej obrobce filmu.

Film ma moze z dziesiec klatek na sekunde. To bardziej wkurwiajace niz rozmyty obraz.

Porownaj sobie z innymi filmami kreconymi ta kamerka

np:

 

 

Sam zobaczysz roznice

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cos pewnie skopaliscie w ustawieniach kamery lub ewentualnej obrobce filmu"

 

ew. kompresowane jakimś tandetnym konwerterem video ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie były problemy z eksportem filmu - stąd też te krzaki od czasu do czasu. Ale pierwsze slyszę, że wygląda jak pokaz slajdów. W moim odczuciu jest płynnie, ale ja może już spaczony jestem, bo siedzenia nad składaniem filmu jest naprawdę sporo.

 

Film kręcony 30 klatek na sekundę.

 

Ale dzięki za zwrócenie uwagi przy następnej okazji będę na to wyczulony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mozna założyć starą kamerę kręcącą na kasetach DV, taka kamerke kupisz za 200-300 zł mocowanie do zbiornika(wlew) i bedize hulało za niedużą kasę

 

ale z go-pro tymbardziej 2 nie ma co porównywać

 

albo cos takiego np.:

 

http://allegro.pl/sony-bloggie-mhs-pm5-mini-kamera-kamerka-full-hd-i2662394865.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem z kamerkami na różne sposoby.... Testowałem wszystko: tanie, drogie, aparaty, telefony, lustrzanki, kamery i konkluzja jest jedna: KUP GoPro :smile: najlepiej Hero2. Jest genialnie mocowana, można ustawić dowolny kąt i przymocować praktycznie do wszystkiego za pomocą tego co dostajesz w opakowaniu. Obiektyw ma bardzo szeroki kąt i świetnie łapie światło, a przy odpowiednim zamocowaniu przenosi bardzo mało drgań. Oczywiście jeżeli masz pasażera najlepiej strzelać filmy lustrzanką z możliwością nagrywania filmów HD, bo wtedy i porobisz na wojażach fajne zdjęcia i pokręcisz filmy z jazdy i będzie to jakość lepsza niż GoPro , ale do samotnych wygłupów lub gdy pasażer nie chce kręcić GoPro jest warte ceny bez wątpienia i w tej chwili nie ma lepszego produktu a nawet bym powiedział że jest to jedyny sensowny wybór. Tanie action cam'y odpuść od razu- szkoda pieniędzy, bo to sie do nieczego nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego http://allegro.pl/uchwyt-do-kierownicy-aparat-kamera-od-reki-i2620600812.html do tego plymusa małego i niestety stabilizacja w aparacie nie dawała rady, pod słońce nie łapał ostarości... ale to mały problem, a raczej może masz lepszy aparat którego nie będzie szkoda jak spadnie ;) Większym problemem okazało się mocowanie... bo u mnie mogłem sobie nagrać kawałek owiewki, szyby i całe zegary jak był przymocowany do kiery. Czego oczywiscie wczesniej nie bralem pod uwage :smile::)

 

a np do kasku przymocować aparat czy normalną kamerę to może być "sztuka" ;)

motorcycle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Ostatnio zakupiłem Sony HX10V i fajne kręci filmy w Full HD i 50kl/s, więc by wystarczyło ale trzeba na czymś solidnym przymocować. Ten uchwyt na kierownicę chyba się na nie nada, bo w GPZ nie ma do czego przykręcić :sad2: Takie rozwizanie do śrub w baku byłoby dobre, tylko gdzie to dostać.

 

Temat na razie mało aktualny, bo moto w garażu zimuje, ale na wiosnę chcę być przygotowany :smile:

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla posiadaczy gopro, zestaw dodatkowych akcesorii do gopro za niewielkie pieniądze, akcesoria nie oryginalne ale np za sam uchwyt Ride na kierownicę oryginalny trzeba dać 99zł, tu mamy za 59zł uchwyt na kierownice, oraz wiele innych dodatkowych rzeczy:

do nabycia w pabianicach więc można samemu podjechać po odbiór

http://www.fotoaparaciki.pl/index.php?products=product&prod_id=6057

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...