Skocz do zawartości

Kamera Na Moto


zciwo

Rekomendowane odpowiedzi

Bateria w kodaku d*py nie urywala...ja ustawiałem zawsze 720 i 60 klatek. w takim ustawieniu ciut ponad godzinę. Tylko ciężko mi sobie wyobrazić jak będzie z jej stabilnością podczas jazdy.ona ma mocowanie od dołu i będzie w pionie co powoduje pewnie strasznie dużo drgań.

oglądałem na YT filmik z prostej drogi i tak jak mówisz, d*py nie urywa

 

mam też filmik co nakręciłem sam,GoPro - jedyne drgania większe jakie były to przy przejeżdżaniu przez tory tramwajowe - wydaje mi się że w tej sytuacji lepiej polować na pierwszą wersję FULL HD Go Pro - za jakieś 500-700 pln

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile bateria trzyma w tym kodaku?

Przy testach robionych na stronie i jak każdy sądzi zapewne sponsorowanych 120 min i 44 sek na pojedynczym ładowaniu ale po 4-5 ładowaniach pamięć jakby minimalnie się zwiększa. Piszę o tej kamerce bo kumpel miał ją na moto zanim kupił GoPro I i bardzo dobrze się sprawowała. U niego trzymała w granicach 2 godz 20 min a przy nagrywaniu w 30 fps zamiast w 60 do 3 godz. 

 

 

Bateria w kodaku d*py nie urywala...ja ustawiałem zawsze 720 i 60 klatek. w takim ustawieniu ciut ponad godzinę.

Dokładnie tak było w zx-3 jak mówisz. Ok. 1.5 godz na nowej baterii. Poprawili to dopiero w zx-5.

 

mam też filmik co nakręciłem sam,GoPro - jedyne drgania większe jakie były to przy przejeżdżaniu przez tory tramwajowe - wydaje mi się że w tej sytuacji lepiej polować na pierwszą wersję FULL HD Go Pro - za jakieś 500-700 pln

Pozwolę się nie zgodzić. 250zł vs 640zł (dzisiejsza najniższa cena jaką udało mi się znaleźć), czyli praktycznie 3 x drożej za ok 25% lepszy obraz i niezauważalnie lepszą stabilizację to chyba przesada. GoPro jest dobrą kamerką - bez dwóch zdań. Niestety kampania reklamowa znacząco podniosła cenę w detailu.

Edytowane przez Aidekk (wyświetl historię edycji)

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej a widziałyście to ? http://allegro.pl/kamera-redleaf-rd32ii-hd-czarna-kamera-sportowa-i2985169546.html

 

 

 

z obrazem nie jest źle ale dźwięk miodzio :biggrin:

Edytowane przez rooland (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak się rozwinie:http://allegro.pl/go-pro-3-black-edition-i2985427725.htmlna ebay z UK są po około 1600zł + wysyłka = 1700, więc nie b.opłacalne.ew. ściągać z US, tudzież China.w china mają za około 400$ - 1200zł (z wysyłką), aczkolwiek bez akcesorii (kupowałem kiedyś na dhgate.com - bez problemu).http://www.dhgate.com/fpv-rc-gopro-hero3-camcorder-black-edition/p-ff8080813bdf4856013c0368e0ce7a80.html#s1-4-null

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz GoPro HERO3 Black Edition rozważam również Contour+2 - ta druga ma wsparcie GPS i pokazuje mapkę z dana lokalizacją, dobre na offroad, Poza tym jest do kupienia w Łodzi po przystępnej cenie od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałeś jakiegoś "Wzrokowego" porównania np. na youtube? jak tak, podeślij link, ew. w jakiej monecie ten contour, jakie parametry etc.

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoPro Hero 3 Black vs Contour+2 => vimeo.com/53166657

Contour+2 vs ContourROAM2 => http://store.contour.com/ae/international/cameras/icat/cameras/

 

O Contour+2 => http://store.contour.com/ae/international/cameras/contour+-2/invt/1700/

Edytowane przez Piotr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenowo widzę 1 od ręki kosztuje 1700.http://allegro.pl/kamera-sportowa-kask-vholdr-contour-plus2-wawa-i2978671384.htmlmnie interesuje wodoszczelna obudowa (do głębszego nurkowania), ale to ma i contour i pro 3.parametrami jednak contour gorszy niż pro 3 black. jak patrzę na to porównanie z vimeo, nadal go pro 3 black na 1 miejscu.

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaq, do nurkowania obowiązkowo płaska soczewka + ew filtry (w zależności od koloru wody), opcjonalnie oświetlenie dodatkowe

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pozostaje nic innego jak poczekać na ew. obniżki go pro 3 black ;) ew. może konkurencja nie śpi i doczekamy się czegoś podobnego za mniejszą cenę.

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zasilania hero3 w obudowie wodoszczelnej to czy kamera wtedy pracuje tylko na akumulatorku czy jednak jest możliwość podłączenia przez jakieś sprytne rozwiązanie do gniazdka?

 

Tylko akumulatorek, obudowa jest mega szczelna i nie wciśniesz tam nic.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli d*pa blada jechać z go pro w deszczu - mając go podpiętego np. pod zapalniczkę, co by oszczędzać aku. w go pro? hm. spodziewałem się jakiegoś fajnego patentu.

Edytowane przez jaquzie (wyświetl historię edycji)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli d*pa blada jechać z go pro w deszczu - mając go podpiętego np. pod zapalniczkę, co by oszczędzać aku. w go pro? hm. spodziewałem się jakiegoś fajnego patentu.

 

No generalnie nie widziałem takiego patentu, który proponuje producent w swoich akcesoriach. Możesz zawsze spróbować zrobić swoją obudowę, ale jak Ci zaleje kamerkę to wiadomo...  :whistling:

 

 

Uda się nagrać trasę z Łodzi do Zakopanego na 1 aku? Zapis filmu to 1 ogromny plik czy X po np 5 min?

 

Jeden part - każde wyłączenie/włączenie go ucina. Jak dojedziesz z Łodzi do Zakopanego w ok.3h, to da radę  :decayed:

= = = = = = =

Generalnie sama kamerka GoPro jest bezużyteczna, ponieważ musimy na nią w 95% przypadkach założyć obudowę - wiatrszczelną czy tez wodoszczelną. W innym przypadku nie da się kamerki przyczepić do uchwytów etc. Zatem naładować, zmienić baterię, wyjąć kartę pamięci - robimy na spokojnie, w domu, ciepełku, podłączając kabel USB itd.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli da się nagrać trasę z Łodzi do Zakopanego na 1 aku :biggrin: co to dla motocyklisty ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jaka karta pomieści naście GB 3-godzinnego filmu :]

i weź to później obrób to, zrób slowmotion etc

 

mając go podpiętego np. pod zapalniczkę

 

a można używać jako samochodowy camcorder bez obudowy i już na prądzie z gniazdka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już pewnie tak, i wtedy taśmą dwustronną czepisz pro do szyby :]

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie sama kamerka GoPro jest bezużyteczna, ponieważ musimy na nią w 95% przypadkach założyć obudowę - wiatrszczelną czy tez wodoszczelną. W innym przypadku nie da się kamerki przyczepić do uchwytów etc. Zatem naładować, zmienić baterię, wyjąć kartę pamięci - robimy na spokojnie, w domu, ciepełku, podłączając kabel USB itd.

 

no to słabo, ale lepiej wiedzieć o tym teraz niż po zakupie, obecnie posiadam MT4036 (leży w pudełku) ale ją sprzedaję. Szukam rozwiązania które będę pozwoli mi na migrację pomiędzy pojazdami w prosty sposób, na zasadzie click&play. MT4036 jak przyssiesz do szyby to trudno ją oderwać, a na moto trzeba kombinować z uchwytem. Pewnie na rynku jest na to patent, ale jeszcze go nie znalazłem. Myślałem właśnie o hero3, ale problem prądowy że tak powiem nie do końca mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i oglądam, i zaczynam się skłaniać do sony action cam.
http://www.photographybay.com/2012/08/29/gopro-killer-new-sony-action-cams-shoot-720p-hd-video-at-120fps/

chodzi głównie o cenę.

o tyle o ile gopro3 black nie schodzi poniżej 1.7, tak sony można kupić za 1.15k.
http://allegro.pl/sony-hdr-as15-action-cam-kamera-sportowa-sony-pl-i2980740821.html

 

dość fajne testy tutaj:
1. sony action vs go pro 3 silver


sony lepiej w ciemnych pomieszczeniach, ale na zewnątrz w nocy już minimalnie chyba lepiej go pro.

w jasny dzień lepiej sony, ale pod wodą już gopro.

test detali lepiej sony.

Finalnie więc sony minimalnie na plus.

 

2. sony action vs go pro 3 black

ważne różnice: gopro moze kręcić w 1080p 60fps, sony 60fps w 720p - na plus (spory) dla gopro. 120fps obie kamerki już przy 720p. cenowo jednak plus dla sony ;)
sony kręci lepiej w dzień i w nocy - na plus sony.
detale i kolory - sony o nieeeebo lepiej (gopro kolory są przejaskrawione, detale słabe).
pod wodą - gopro znaaaacznie lepiej.
finalnie i ogółem, znów jak dla mnie sony minimalnie lepiej.

 

ps. dźwięk nie ma dla mnie aż takiego znaczenia tutaj, dlatego nic nie pisałem (w sony chyba nie ma dźwięku w 60 i 120fps).
ps2. steadyshot w sony działa całkiem fajnie jak widzę na różnych filmach.
niestety steady shot działa tylko przy kącie 120 stopni, przy 170 już nie (aczkolwiek przy 170 stopniach obraz jest lepszy niż przy 120 - dziwne chwyty marketingowe). przykład:


fajny komentarz na koniec, że image quality jest lepszy na sony niż gopro 3 black ;)

 

what do you think? ;)

Edytowane przez jaquzie (wyświetl historię edycji)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...