Skocz do zawartości

Kamera Na Moto


zciwo

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wziąć swoją i porównać ustawienia. Tez mam sj5000 i moja jakoś gorsze filmiki nagrywa. Z resztą postaram się trochę je obrobić i może też coś wrzucę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nervous - zdradzisz gdzie kupowałeś?

 

Dzisiaj zaryzykowałem Overmax Activcam 3.3
Kamera bardzo fajna, akcesoriów bardzo dużo. Zgrabna walizeczka. Ale, że kupowałem w Selgrosie to okazało się, że oni dla siebie mają inne zestawy niż oficjalnie producent.

A w zestawie dla Selgrosa nie ma przylepców do kasku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ej, migacz przy wjeżdżaniu na rondo? Szejm on ju!

 

dlaczego "szejm"? przecież wjeżdżając na rondo powinien mieć włączony migacz - zakładając rondo o 4 zjazdach, zjeżdżając w 1 (w prawo) - migacz w prawo. zjeżdżając 2gim zjazdem bez migacza (bo prosto), a 3 lub 4 (w lewo lub zwróć) - migacz w lewo :> i zjeżdżając z ronda wbić migacz w prawo.

 

przecież rondo to nic innego jak SKRZYŻOWANIE tyle że z ruchem okrężnym :> 

 

na "zwykłych" skrzyżowaniach też jeździmy bez "migaczy" ? :P

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie od zawsze uczono, że kierunkowskaz włączam dopiero przy zjeżdżaniu z ronda. Chyba, że na nim zawracam to wjeżdżając na rondo wrzucam w lewo i dopiero zjeżdżając wrzucam w prawo.

Może coś się pozmieniało albo ja całe życie źle jeżdżę po rondach a kilkaset tysięcy km już mam najechane. I co teraz, wszystko psu w d*pę?  :smile:  :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. przed rondem sygnalizujesz w którą stronę jedziesz. 3/4 zjazd - to nic innego jak skręt w lewo/zawracanie, czemu więc zawracając wrzucasz kierunek w lewo a skręcając w lewo już nie? :P

Edytowane przez krzychoslav (wyświetl historię edycji)

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. przed rondem sygnalizujesz w którą stronę jedziesz. 3/4 zjazd - to nic innego jak skręt w lewo/zawracanie, więc kierunek w lewo, zjeżdżając w prawo. ale 1 zjazd to nic innego jak skręcenie w prawo :P

ty tak serio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty tak serio?

Powiedz proszę ze ja mam rację bo juz dzwoniłem do kumpla z MO i potwierdził moja wersje

 

all right partner, keep on rollin' baby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rondo to są same skręty w prawo, jedyny przypadek gdy na rondzie używasz lewego kierunku to taki, gdy zmieniasz pas, wjeżdżając na rondo nikogo nie obchodzi którym zjazdem zjeżdżasz.

P.S no faktycznie trzeba skończyć ten offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żaden z was nie ma racji! Jest coś takiego jak rondo zwykle (czy tam klasyczne) i rondo turbinowe.

I teraz...

Przed rondem turbinowym ZAWSZE UŻYWAMY KIERUNKU.

Przez rondem klasycznym kierunku nie używamy, można wrzucić gdy skręcamy pierwszym zjazdem (w prawo) - to nie jest błąd, natomiast kierunku używamy ZJEŻDŻAJĄC Z RONDA :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja poczytałem w internetach i widzę że są różne szkoły :P

 

mnie tak uczono, tak zapamiętałem :P

 

@jaszczomb i na rondzie 2pasmowym skręcając w lewo zajmujesz skrajny lewy pas - czyli musisz go zmienić wjeżdżając na rondo, czy nie? :P


Panowie, żaden z was nie ma racji! Jest coś takiego jak rondo zwykle (czy tam klasyczne) i rondo turbinowe.

I teraz...

Przed rondem turbinowym ZAWSZE UŻYWAMY KIERUNKU.

Przez rondem klasycznym kierunku nie używamy, można wrzucić gdy skręcamy pierwszym zjazdem (w prawo) - to nie jest błąd, natomiast kierunku używamy ZJEŻDŻAJĄC Z RONDA :smile:

 

w takim razie nieprawda. wszyscy mamy rację, ale tylko w połowie  :decayed:

 

z Twojej wypowiedzi nasuwa się prosty wniosek - nie ma "szejmu" na koledze który nagrał filmik, bo zjechał w prawo z kierunkiem :P

Edytowane przez krzychoslav (wyświetl historię edycji)

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żaden z was nie ma racji! Jest coś takiego jak rondo zwykle (czy tam klasyczne) i rondo turbinowe.

 

I teraz...

 

Przed rondem turbinowym ZAWSZE UŻYWAMY KIERUNKU.

 

 

A możesz potwierdzić tą teorię cytatem z PoRD? Wprawdzie zdawałem z 10 lat temu ale mimo, że staram się być na bieżąco, to nie pamiętam takiego rozdzielenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w takim razie nieprawda. wszyscy mamy rację, ale tylko w połowie

Szklanka w połowie pusta jest jednocześnie w połowie pełna, więc żaden z was nie miał do końca racji ale i żaden z was nie mylił się kompletnie :biggrin:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, zwracam honor. Wróćmy do kamer. RedLeaf do czegoś się nadaje taki za 500zł czy dołozyć do SJ5000plus np, które ma niby super przetwornik Ambarella?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@jaszczomb i na rondzie 2pasmowym skręcając w lewo zajmujesz skrajny lewy pas - czyli musisz go zmienić wjeżdżając na rondo, czy nie?

tak jak pisałem, jeżeli zmieniasz pas, to musisz to zasygnalizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oznacza, że jestem optymistą :biggrin:

 

z tego co wiem w PoRD nie znajdziesz definicji "ronda", ale ręki uciąć sobie nie dam

 

@jaszczomb czyli w takim wypadku wjeżdżając na rondo - wjeżdżasz na nie w kierunkiem w lewo - bo zmieniasz pas... i tak można gadać i porównywać przykłady w kółko :P

 

wróćmy do kamer, popieram :smile:

Edytowane przez krzychoslav (wyświetl historię edycji)

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem prawko na C jakieś 3 miechy temu i tez mnie uczono, że przed rondem sygnalizuje w którą stronę pojadę, na egzaminie również tak robiłem i nie było błedu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rondo jest normalnym skrzyżowaniem tyle tylko że w ruchu okrężnym i jeżeli zamierzamy zjechać pierwszym zjazdem włączamy prawy kierunkowskaz i zajmujemy pozycję przy prawej stronie , przy jeździe na wprost sygnalizujemy zjazd z ronda , przy skręcie w lewo lub zawracaniu włączamy lewy kierunkowskaz i zajmujemy pozycję przy lewej krawędzi jezdni i włączamy prawy kierunkowskaz przy zjeździe . Koniec kropka nie ma żadnych zwykłych i turbo rond.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przez rondo możemy jechać po zwykłemu i w trybie turbo :biggrin:

 

A na poważnie, wracamy do tematu.

Nadal używam Sony HDR AS-15 (na moto i pod wodą), i.. Wystarcza ;)

Zresztą 1080p i 60fps to calkiem nieźle. Kosztowała 1200zł.. A teraz za grosze...

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rondo jest normalnym skrzyżowaniem tyle tylko że w ruchu okrężnym i jeżeli zamierzamy zjechać pierwszym zjazdem włączamy prawy kierunkowskaz i zajmujemy pozycję przy prawej stronie , przy jeździe na wprost sygnalizujemy zjazd z ronda , przy skręcie w lewo lub zawracaniu włączamy lewy kierunkowskaz i zajmujemy pozycję przy lewej krawędzi jezdni i włączamy prawy kierunkowskaz przy zjeździe . Koniec kropka nie ma żadnych zwykłych i turbo rond.

Nie chce mi się dyskutować. Może i nie mam racji, ale wtedy instruktorzy piszący te artykuły też nie mają racji:

http://www.motofakty.pl/artykul/jazda-po-rondzie-zasady-ruchu-zawracanie-kierunkowskazy.html

http://www.gazetalubuska.pl/motofakty/art/7773469,wjezdzajac-na-rondo-nie-powinnismy-wlaczac-lewego-kierunkowskazu,id,t.html

http://www.strefakulturalnejjazdy.pl/2013/06/jak-jezdzic-na-rondzie-czy-przed.html

I jeszcze jedno pytanie. Jeśli rondo jest normalnym skrzyżowaniem to weźmy za przykład rondo Lotników. Tam jest 5 dróg dochodzących do ronda więc jadąc Pabianicką (od Portu) mam wrzucać kierunek lewy jak skręcam w Tagore a prawy jak skręcam w Paderewskiego? To jak zachować się jak jedziemy w Politechniki albo Pabianicką?

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nervous - zdradzisz gdzie kupowałeś?

 

Dzisiaj zaryzykowałem Overmax Activcam 3.3

Kamera bardzo fajna, akcesoriów bardzo dużo. Zgrabna walizeczka. Ale, że kupowałem w Selgrosie to okazało się, że oni dla siebie mają inne zestawy niż oficjalnie producent.

A w zestawie dla Selgrosa nie ma przylepców do kasku :-)

 

W Proline zamówiłem, ale brakuję Ci samej taśmy czy uchwytu, który przyklejasz? Taśmę mogę Ci dać, w zestawie miałem zapasowe.

 

Odnośnie ronda, chowam w takim razie do szafy wór pokutny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz oddałem. Mam chrapke jednak na SJ5000+, zobaczymy. Dzięki za info.

 

all right partner, keep on rollin' baby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się dyskutować. Może i nie mam racji, ale wtedy instruktorzy piszący te artykuły też nie mają racji:

http://www.motofakty.pl/artykul/jazda-po-rondzie-zasady-ruchu-zawracanie-kierunkowskazy.html

http://www.gazetalubuska.pl/motofakty/art/7773469,wjezdzajac-na-rondo-nie-powinnismy-wlaczac-lewego-kierunkowskazu,id,t.html

http://www.strefakulturalnejjazdy.pl/2013/06/jak-jezdzic-na-rondzie-czy-przed.html

I jeszcze jedno pytanie. Jeśli rondo jest normalnym skrzyżowaniem to weźmy za przykład rondo Lotników. Tam jest 5 dróg dochodzących do ronda więc jadąc Pabianicką (od Portu) mam wrzucać kierunek lewy jak skręcam w Tagore a prawy jak skręcam w Paderewskiego? To jak zachować się jak jedziemy w Politechniki albo Pabianicką?

Maciek a nie widziałeś skrzyżowań z pięcioma ulicami bo ja widziałem a odnośnie ronda Lotników to jeżeli skręcasz w Paderewskiego włączasz prawy kierunek na wprost jest Pabianicka w lewo jest al. politechniki i tagore czyli na lewym kierunkowskazie a czy Ty wyjeżdżasz w al. politechniki czy w Tagore to i tak przy wyjeździe sygnalizujesz kierunkowskazem prawym i w ten oto sposób sygnalizujesz wszystkim uczestnikom że jedziesz dalej w rondzie a co tu mają instruktorzy do powiedzenia to nie wiem jest to wszystko w ustawie prawo o ruchu drogowym . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...