Skocz do zawartości

Kamera Na Moto


zciwo

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kamer,nawigacji i innych rzeczy których NIE WOLNO zabierać ze sobą za granice,a mandaty wysokie.

http://connectedcar.auto-swiat.pl/porady/przepisy-drogowe-za-granica-czego-nie-wolno-zabierac-za-granice/chl67m#Przepisydrogowe w Austrii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja od roku mam taki dylemat - skusiłbym się na sj5000 ale kapitału brak - a kamerka nie chcę stanieć

Ja właśnie zamierzam kupić tą sj5000. I wątpię by potaniała. I tak jest to dobra cena za kamerą która ma takie same parapety jak Gopro. Także nie ma co liczyć na promocję tylko kupić i się cieszyć. Znajomy na Gopro i kupił druga właśnie sj5000 by motywować poza autem w trakcie jazdy. Efekt mówi że ten sam nie różni się niczym. Chyba że weźmiesz profesjonalny sprzęt do analizy obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy obróbce widać w ch...j różnice między gopro a innymi tanimi kamerami, to że parametry ma takie same to nie znaczy że obiektywy mają takie same a to połowa sukcesu. Jeśli ktoś nie obrabia materiału to w zupełności wystarczy, zobaczcie sobie jeszcze jeszcze kamerki Qoltec, jest wersja normalna i z wifi i cenowo ok 400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może jakieś filmy nagrywane tym wynalazkiem i mógłbyś kilka słów o tej kamerce napisać? Bo ten Qoltec wydaje się być produktem wyciągniętym z głębokich czeluści chińskiej lady, jak to w Empiku kosztuje 350zł z pełnym zestawem akcesoriów ... . Testów tego urządzenia w internecie też nigdzie nie udało mi się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Xiaomi wydaje się być sensowne jak na budżetówkę. Ale te kamerki mają/miały? - bo może coś poprawili, problem z ostrością. Także żeby się cieszyć z niej pełną para to trzeba pogrzebać już na starcie. http://elproducente.com/xiaomi-yi-lens-focus-problem-tutorial/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz do spons78 on ją ma i gocha też ją ma :smile: generalnie kręci ładnie, wifi działa na jakieś 60m komplet wszystkich złączek, mocowań i innych dupereli, jak chcesz ją oblukać i pomacać wpadnij do Jacka na Limanowskiego 132 ma z wifi i bez 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja myślałem o jakieś kamerce z wyższej półki, ale z drugiej strony nie mam jakiś wygórowanych potrzeb i budżetówki też przeglądam. Taki obraz jak z SJ 5000+ w zupełności mnie satysfakcjonuje. Wyszedł chyba nawet teraz jakiś nowy SJ5000X ze stabilizacją obrazu, niestety Chińczyki zasadzili tam gorszy hardware i jakość obrazu w tym modelu znacząco się pogorszyła. Ale faktycznie może tam zajadę na Limanowskiego pomacam to to to. Za te cenę, taki zestaw to faktycznie atrakcyjna propozycja. Może tam ktoś z użytkowników tego sprzętu wstawi jakiś filmik z tego Qoltec`a albo napisze kilka słów o nim od strony użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy wybierałem kamerkę to rozważałem Gitup Git2 vs Xiaomi Yi vs SJ5000X i może Firefly 6s.
Wybrałem Git2 ze względu na działającą stabilizację (stabilizację mają też inni, ale w Git2 na prawdę działa), obudowa/akcesoria te same co do GoPro, pilot do sterowania i wejście na mic.
Poza tym sensor optyczny ten sam co Xiaomi, procesor taki jak Sj. Częstsze upgrady firmware. Jedyny minus to jeszcze nie napisali apki na telefon, ale jest pilot w formie zegarka.

 

Porównanie:

post-5144-0-08807000-1460670118_thumb.png

Edytowane przez Dzery (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z kamerą będzie - ale mam tableta tej firmy i nieźle się sprawuje - można powiedzieć że wytrzymuje więcej niż tablet firmowy - ale nie wiem jak będzie z kamerką .

Edytowane przez boromir (wyświetl historię edycji)

Moja pasja i mój cel , jeżdżę chinolkiem bo tak chcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się nad zakupem kamerki sportowej do motocykla i nie tylko. Dodam, że nie będę na pewno zajmował się jakimś profesjonalnym montażem filmów, tylko materiały dla siebie, aby było co wspominać za kilka lat :biggrin: 

Co sądzicie o wyborze SJ5000? Cena atrakcyjna, bo za około 500 zł dostajemy kamerkę z bogatym wyposażeniem i parametrami na papierze podobnymi do GoPro HERO 4 Silver, za którą kolega zapłacił 1500 zł, 3 miesiące temu i tylko z kilkoma akcesoriami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te parametry to jak dobrze napisałeś tylko na papierze :biggrin: polecam ci qoltec z wifi z mnóstwem akcesoriów i koszt ciut ponad 400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz to swoje nie odstawanie od gopro, nie bez powodu ta kamera kosztuje ponad 1k a ta 400 pare, ilość wyświetlanych detali, przyżółcanie obrazu, szybkość działania ekspozycji. to nawet nie ma co porównywać, nie wspomne o scenach wieczornych, obraz tnie jak cholera żeby wyciągnąć troche więcej światła i fps spada poniżej 25kl/sek


porównaj teraz sobie z ilością detali Qoltec`a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 'HGW' co to tam siedzi w tym qoltec`u. Ktoś tu wcześniej zapodał gitup git2 i ta kamerka wydaję się póki co być chyba najlepszym chińskim zamiennikiem GoPro4. I tak się powoli chyba ku niej skłaniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bednar, jak to mówi moja żona - jesteś strasznie jednopłaszczyzny  :P

 

Ja nie neguję Twojego wyboru Xiaomi bo znajomi nawet ich telefony kupują i podobno dają radę.

Ja po prostu miałem "zawsze" styczność z GoPro u siebie w pracy ale mnie po prostu nie stać więc również szukam alternatywy  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, Cie. Sam korzystam z GP4 Silver ale porównywałem Xiaomi, i jako drugą kupię taka. Taki jest temat, więc wyraziłem swoją opinię. Co byś nie kupił, fajne urządzenie do zachowywania. Wspomnień.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli Qoltec to prawie to samo SJ4000, to SJ5000 nie jest od niej lepsza i bardziej polecana? Bo już się trochę pogubiłem w tych postach. :biggrin:

To może zapytam tak, czy jest jakaś polecana kamerka do 500 zł z akcesoriami? Która naprawdę da radę, prócz tych które wymieniliście. ;) 

Bo ja trochę czytałem na temat tych kamerek. I zastanawiałem się nad Xiaomi YI, SJ 4000/SJ5000 (SJCAM), albo też RedLeaf SJ5000/4000.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...