Skocz do zawartości

Kamera Na Moto


zciwo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Matik za porównanie, oglądałem juz te filmik wcześniej i faktycznie dużych różnic nie ma. As200 ma kilka przydatnych gadżetów takich jak GPS, czy slow motion przy niezłym fps. Porównania z innymi modelami min Go-pro wyglądają obiecująco. Zależy mi najbardziej na jak najmniejszych drganiach podczas nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeśli masz włączony SteadyShot od Sony to raczej zawiedziony nie będziesz. Radzi sobie dobrze przy wysokich drganiach i co najważniejsze to jedyna kamera, która jest wyposażona w tę opcję. Niestety... znów coś za coś a dokładniej włączenie tej stabilizacji cyfrowej wiąże się ze znacznym ograniczeniem kąta widzenia obiektywu. SteadyShot nie jest także dostępny w rozdzielczości 4K co jest uporczywe jeśli ktoś chce wycisnąć z kamerki zawsze najlepszą jakość a dokładniej rzecz ujmując rozdzielczość obrazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4K świetna sprawa, ale ... Posiadam Gopro 4 Black i to naprawdę bardzo dobra kamera. Problem jest tylko taki, że gdy nagrywam w 4K, baterii wystarcza na jakieś 30 min, że nie wspomnę o miejscu na karcie :/ Aktualnie niemal nie używam tej rozdzielczości, chyba, że trafi się jakiś naprawdę spoko kadr.  Warto się zastanowić, czy naprawdę tak bardzo potrzebujemy tej opcji w kamerze, bo trzeba do niej trochę dopłacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Problem jest tylko taki, że gdy nagrywam w 4K, baterii wystarcza na jakieś 30 min

 

No własnie - jak wygląda sprawa z czasem nagrywania (w mniejszych rozdzielczościach) w takich kamerach? Od jakiegoś czasu myślę nad sprawieniem sobie jakiejś (pewnie GoPro) ale jeśli mam nagrywać 1h i bateria pada to trochę bez sensu zabawa dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabzior, niestety to jest wada tych wszystkich kamerek - żywotność baterii. Jedyny co możesz zrobić to zaopatrzyć się w kilka zapasowych sztuk, gniazdo USB na moto i ładowarka, aby na bieżąco w trakcie jazdy ładować :smile:

Moja chińska podróba gopro wytrzymuje niecałe półtorej godziny nagrywania na full hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żywotność baterii i możliwość ładowania w trakcie jazdy były właśnie powodem, przez który pożegnałem się z AS15 na rzecz garmina virb elite - ten jest trochę większy i cięższy od sony, ale wytrzymuje do 3h z gps no i nic nie trzeba przerabiać by móc ładować w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4K świetna sprawa, ale ...

 

Czołem, trzeba jeszcze wziąć pod uwagę co poźniej.. Mamy już Hero4 Black, kilka sporych i szybkich kart pamięci i co dalej z tym materiałem? Jeżeli ktoś zamierza bawić się w montowanie takich ujęć i nie dysponuje mocnym kompem (16/32GB; i7,Xeon; SSD) lepiej odpuścić sobie na starcie. Przeciętne PCety nie poradzą sobie nawet z 2.7K przy próbie stabilizacji w Premiere Pro nie mówiąc już o wodotryskach w After Effects.

 

Do pokazywania filmów z weekendowych wypadów znajomym i rodzinie  w zupełności wystarczą niższe rozdzielczości, dlatego radzę nie kierować się rozdzielczością, chyba że robi się to świadomie:) 

 

Pozdro

V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu też Vercyn trafia w sedno. Aktualnie mój stary lapek nie radzi sobie nawet z odtworzeniem surówek :P o obróbce nie wspomnę. Planuję zakupić mocny kombajn, ale to jeszcze chwila. Fakt, góry nagrane w 4K i odtworzone w 4K zapierają dech, ale ... nie żałuję kupna, mam spoko alternatywę i dużo opcji do zabawy. Co do baterii, nie przeskoczymy, małe to nie pojemne. Coś za coś ;) Kilka baterii w torbę i gotowe. Dywagacje czy Gopro czy Sony nie mają sensu, tyle razy już przewertowane. Obie świetne kamerki, mnie przekonało ustawienie obiektywu. Z tego co wiem teraz można kupić i budżetówki, które całkiem fajnie nagrywają :biggrin: Jeździć, nagrywać, kolekcjonować wspomnienia :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kamer budżetowych, to gdybym nie miał już własnej, to chyba zdecydowałbym się na XIAOMI YI. Ponoć można zanabyć już poniżej 400 pln. Na Youtube, na kanale Markhawkcam są świetne testy porównawcze. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również  od jakiegoś czasu używam budżetówki sjcam 4000 wifi i na moje potrzeby jest wystarczająca (głównie jako rejestrator), nie licząc tego że bateria wystarcza na ok 1h. Niedawno pojawiła się wersja sj2000 moto i z tego co widzę to kamera za ok 250 zł, o całkiem niezłej jakości filmów.

Chociaż muszę przyznać że ta XIAOMI YI też zapowaiada się nieźle.

Edytowane przez Atoom (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając o kamerkach i dokumentacji fajnegoi przejazdu w oczy wpadł mi taki "kwiatek"

Trzeba mieć na uwadze, że skoro w Polsce wciąż nie ma przepisów o monitoringu wizyjnym (prace nad projektem ustawy trwają od kilku lat), to sprawy związane z nagraniami rejestrowanymi poprzez kamery samochodowe rozpatrywane są na podstawie przepisów o ochronie danych osobowych. I nic nie wskazuje na to, by sytuacja szybko uległa zmianie. Można się o tym przekonać, sprawdzając stan projektu na stronach rządowego centrum legislacji.

Niezależnie od kontrowersji związanych z przestrzeganiem przepisów ustawy o ochronie danych osobowych, jedno nie ulega wątpliwości: jak dotąd w Polsce nie ma regulacji prawnych zakazujących używania kamer samochodowych. To oznacza, że kierowcy mogą bez obaw montować sprzęt i dokumentować przejazdy. W sytuacji, gdy nagranie będzie potrzebne do wyjaśnienia wątpliwości w postępowaniu z policją czy ubezpieczycielem, trzeba jednak mieć na uwadze podstawową zasadę. - Musimy pamiętać, by nie poddawać nagrań obróbce, modyfikacjom ani żadnej innej technicznej ingerencji, gdyż tego typu materiał będzie miał dla sądu nikłą wartość dowodową - tłumaczy adwokat Monika Chajec z Kancelarii Siemianowski Mietlarek & Partnerzy.W Polsce z czystym sumieniem możemy używać rejestratorów jazdy, a czasami okazuje się to bardzo przydatne. Inaczej sprawa ma się za granicą. Jadąc na zachód, lepiej zdemontować kamerę. W Niemczech czy Austrii kamerkę klasyfikuje się jako niezarejestrowane urządzenie monitoringu, a za używanie takowych przewiduje się wysokie kary. W drugim z wymienionych państw za używanie rejestratora grozi mandat w wysokości 10 tys. euro. W Szwajcarii zapłacimy "tylko" ok. 3,5 tys. zł, a w Luksemburgu za opublikowanie nagrania możemy nawet trafić do więzienia.

Źródło: NaviExpert

czyli co? alpejskie winkle, jakis biurokrata z policji i jesteśmy mocno w..... plecy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czyli co? alpejskie winkle, jakis biurokrata z policji i jesteśmy mocno w..... plecy?

Z cytowanego przez Ciebie źródła jasno wynika, że to tylko komentarz, a być może własna interpretacja jakiegoś przepisu obowiązującego w Austrii czy Niemczech. Najlepiej będzie poszukać dokumentu źródłowego, z nim się zapoznać i potwierdzić czy rzeczywiście tak jest, jak napisałeś. Potrzebny nam tylko będzie ktoś z biegłą znajomością języka :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cytowanego przez Ciebie źródła jasno wynika, że to tylko komentarz, a być może własna interpretacja jakiegoś przepisu obowiązującego w Austrii czy Niemczech. Najlepiej będzie poszukać dokumentu źródłowego, z nim się zapoznać i potwierdzić czy rzeczywiście tak jest, jak napisałeś. Potrzebny nam tylko będzie ktoś z biegłą znajomością języka :smile:

Czy komentarz?

Inne Żródło:

W Niemczech sąd orzekł, że kierowcy, którzy nagrywają filmy wideo w celu ich późniejszego publikowania w internecie lub udostępniania ich policji, łamią prawo. Zdaniem sądu, interes ochrony danych nagrywanych osób należy ocenić jako ważniejszy niż interes kierowcy chcącego gromadzić materiał wideo, aby skorzystać z niego w przypadku kolizji.

Z kolei w Austrii kamera w samochodzie jest traktowana jako monitoring, na który trzeba mieć zgodę. Jeśli kierowca zostanie przyłapany na korzystaniu z kamery na drodze publicznej, grozi mu do 10 000 euro mandatu (41 500 zł). To jednak nie koniec kłopotów, osoba, której samochód został uwieczniony ma prawo domagać się odszkodowania - do 90 000 zł.

Kamera w aucie jest także nielegalna w Szwajcarii.

i dalej:

Austria – to chyba kraj z najsurowszym podejściem do prywatności, a tym samym posiadaczy DVRów. Od 2012 całkowicie zabronione jest tu używanie kamer samochodowych i rejestrowanie materiału z jazdy. Mieliście wypadek? Nagranie z jego przebiegu to złamanie prawa. Owszem nagrywać możecie, ale dopiero po wypadku. Zgodnie z ustawą o ochronie danych prywatnie nie macie prawa do monitorowania przestrzeni publicznej. Mówi się nawet, że to pierwszy krok do anarchii i niszczenia cywilizowanego współistnienia jednostek. Dziś monitorowanie za pomocą kamery, jutro straż sąsiedzka, a na koniec baseball i wymierzanie sprawiedliwości na własną rękę. W Austrii od rekonstrukcji wypadków są eksperci, a od pilnowania porządku policja, która dysponuje swoim systemem kamer monitoringu miast. Za nagranie kamerą samochodową grozi grzywna do € 10000. A za notoryczne używanie rejestratora nawet € 25000! Robi wrażenie? To przeliczcie to jeszcze na złotówki simple-smile.png Koszmarne prawo, ale nie dziwcie się, w tym kraju nie ma nawet Google Street View! (Źródło)

Poprosiliśmy stronę austriacką o komentarz. Pani Konsul przesłała nam odpowiedź (stan na 19.12.2014):Używanie kamery pokładowej w samochodzie, tzw. „private street view” jest w Austrii zabronione zgodnie z wytycznymi austriackiej komisji ds. ochrony danych. Rejestrowanie kamerą wideo jest możliwe jedynie na terenie prywatnym (który z reguły jest jako taki oznaczony, ogrodzony etc.), ale nigdy w strefie publicznej, np. na drogach publicznych. Jeśli w terenie publicznym takie nagrania są dokonywane, to jest to wykroczenie administracyjne zagrożone grzywną w wysokości do 10.000 euro. Osoby, które bezprawnie sfilmowano, mogą domagać się odszkodowania składając pozew cywilnoprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zmartwiłeś i uświadomiłeś, że miałem farta :smile: Każdorazowo w Niemczech i Austrii rejestrator miałem zamontowany i włączony ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już bardziej zaufałbym taśmie samoprzylepnej z zestawu niż tej przyssawce. W temacie kamerek, korzysta ktoś może z sjcam'a 4000 wifi ? Jakieś opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wygląda to mega nie pewnie, poza tym dodatkowy balast i opór powietrza, kup normalną stopke z taśmą 3M i będzie leciutkie i malutkie, jak bedziesz chciał kiedyś zdemontować to podgrzewasz lekko i schodzi także lepiej nie kombinuj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przyssawek, to moje zdanie jest jak i kolegi wyżej. Tym bardziej, że jak po patrze sobie na uchwyt do fona na szybie w aucie, który niby to trzyma tak, że wyjął byś go z szybą, a mimo wszystko czasem po prostu potrafi się odkleić i zjeżdża na deskę. To tym bardziej na kasku, gdzie powierzchnia nie jest idealnie płaska i dochodzi jeszcze napór powietrza, słońce, deszczyk co raczej nie wróży dobrze takiej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kamerek, korzysta ktoś może z sjcam'a 4000 wifi ? Jakieś opinie ?

Nie posiadam ale znalazłem recenzje:

opinie: http://www.ceneo.pl/32120788#tab=reviews

 

Wygląda przyzwoicie ja dla mnie :smile:

Bateria mogła by być lepsza ale to nie problem bo zawsze można sobie kupić drugą

Jeśli chodzi o wifi to ja bardzo rzadko używam, ale przydaje sie kiedy chcę mieć podgląd jak patrzy kamera :smile:

 

 

Wracając do przyssawki

Ja również nie jestem do tego przekonany ale piszę ponieważ może ktoś testował przyssawkę na kasku i może nie miał z nią problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem kilka opinii na necie i obejrzałem filmiki porównawcze na yt . Teraz się zastanawiam między sj4000 wifi, a sj5000 ;]

Niestety ja od roku mam taki dylemat - skusiłbym się na sj5000 ale kapitału brak - a kamerka nie chcę stanieć

Moja pasja i mój cel , jeżdżę chinolkiem bo tak chcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...