Skocz do zawartości

Kamera Na Moto


zciwo

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że jednak Rooland ma rację...

Stabilizacja w Sony jest uzyskiwana programowo, a nie sprzętowo i odbywa się to właśnie poprzez wykorzystanie kąta 170° oraz lekkiego zooma w celu usunięcia przesuwania krawędzi obrazu.

Właśnie dlatego stabilizację masz tylko przy 120°.

Zresztą - zrób sobie mały test - włącz kamerkę w tym samym miejscu na obu kątach i zobaczysz, że obraz w 120° jest jednak przybliżony w stosunku do 170°, a na bokach 120° jednak jest zniekształcenie.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że stabilizacja działa świetnie, a pogorszenie obrazu przez wykorzystanie zooma jest bardzo nieznaczne i - to już moja prywatna opinia - Sony jest trochę lepiej przemyślaną kamerką w tym względzie.

ale ja nie mówie teraz o stabilizacji, a wyłącznie o kacie 120 bez właczonej stabilizacji :smile:

zmienia sie po prostu ogniskowa soczewki :smile: a zniekształcenie nadal bedzie bo 120 to nadal jest dosc szeroki kąt.

Edytowane przez chippe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mówie teraz o stabilizacji, a wyłącznie o kacie 120 bez właczonej stabilizacji :smile:

zmienia sie po prostu ogniskowa soczewki :smile: a zniekształcenie nadal bedzie bo 120 to nadal jest dosc szeroki kąt.

No niestety - tu mamy stałą ogniskową, a pozorna zmiana kąta odbywa się przez programowego zooma, niezależnie od tego czy steadyshot jest włączony czy nie. Aby zmienić ogniskową musiałbyś mieć fizyczny ruch soczewki - a w tej kamerze takowego brak.

I znowu - sprawdź sobie - 120° z włączonym steadyshotem czy bez ma takie samo zbliżenie, które zdecydowanie różni się od 170°.

 

Edit:

Tak naprawdę to mógłbyś filmować wszystko w 170° (czyli tak jak w kamerze masz ustawienie kąta na 170°).

Potem w miarę własnych potrzeb dostosować programowo zooma na kompie do kąta 120° (czyli ustawienie w kamerze: 120° bez SteadyShot) i ewentualnie samemu dorobić jeszcze do tego stabilizację (ustawienie w kamerze: 120°, SteadyShot włączony).

Tylko że w Sony maja lata pracy za sobą nad stabilizacją i ich oprogramowanie z kamery pewnie lepiej to wykona niż jakieś darmowe narzędzia.

Poza tym trzeba by wtedy obraz rozkompresowac, obrobić i znowu skompresować, co wiadomo jak wpływa na jego jakość.

Wole mieć to w kamerze, która robi to w locie - a robi naprawdę dobrze.

Edytowane przez x10d (wyświetl historię edycji)

https://www.spisperfum.pl - lista odpowiedników perfum FM Group

 

http://www.motostat.pl/user_images/32712/icon3.png - Suzuki GSX750F K6
http://www.motostat.pl/user_images/35804/icon3.png - Yamaha XC125TR

http://www.motostat.pl/user_images/73564/icon1.png - Mitsubishi Pajero III 3.2 DI-D Long

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stabilizacje na moto - przy dobrym zamontowaniu (dokręcenie obejmki, stabilne przykręcenie śrubek) obraz jest jak igła.

Na odpowiedź czym obrabiać pliki - GoPro studio bardzo dobrze sobie radzi,

jeśli chcesz edytować je w Sony Vegas, musisz niestety najpierw je przekonwertować jeśli nagrywasz np. w 1440 lub trybie Superwide (chyba, że nagrywasz w 1080p, wtedy bardzo dobrze sobie radzi).

Nie wiem czy na forum piratów drogowych jest ban za piractwo, ale napisz PW to podeślę Ci linka do dobrej wersji SonyVegas ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli chodzi o stabilizacje na moto - przy dobrym zamontowaniu (dokręcenie obejmki, stabilne przykręcenie śrubek) obraz jest jak igła.

 

 

nie do końca, czasami są tak duże drgania silnika że całe moto lata... na Vkach prawie zawsze będzie drgało, a na buellu smootha to już w ogóle mało która stabilizcja pomoże :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca, czasami są tak duże drgania silnika że całe moto lata... na Vkach prawie zawsze będzie drgało, a na buellu smootha to już w ogóle mało która stabilizcja pomoże :smile:

 

Bo do tego jest potrzebny stabilizator z kury...

http://www.youtube.com/watch?v=nLwML2PagbY

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bo do tego jest potrzebny stabilizator z kury...

kury chyba nic nie pokona :smile:

 

pozwoliłem sobie na mały test, od zawsze jeździłem z kamerą na kasku, ale od paru dni testuję kamerę umieszczoną na kierownicy lub przeczepioną do różnych punktów na moto - stwierdzam, że jednak na kasku jest najlepiej :]

filmy poglądowe:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
nie ma nic ciekawego gdy na ujęciu nie widać nic prócz samej drogi... dlatego kamera montowana na kasku powinna po pierwsze mieć jak najszerszy kąt czyli 170,
po drugie ma tak kadrować by było widać kierownice jak i ręce kierującego i oczywiście horyzont... ten sposób kadrowania daje każdemu oglądającemu poczucie jakby sam był w centrum akcji...
1965033_673683122688402_275701424_n.jpg
 
podobny efekt jest w grach tzw strzelankach
30_black_ops.jpg
 
Moim zdaniem nie ma fajniejszych ujęć jak z urządzenia o nazwie ROTOR, montowanym na kasku... wygląda sie w tym raczej śmiesznie, ale ujęcia nie mają równych sobie. 
Ja taki rotor ze względu na koszt zrobiłem sam i polecam, następnym bardzo fajnym ujęciem jest gdy widać od tyłu cały kask kierującego. do tego ujęcia służy specjalny stelaż, też zrobiłem sobie taki sam :smile:
Wygląda wtedy jakby nasz plecak filmował zza naszych pleców.
jpeg.jpg
 
jeszcze fajnie ujęcia są jak kamera zamontowana jest na nadgarstku kierującego zwrócona do tyłu jazdy lecz by obejmowała również kierującego. w tym mocowaniu jednak trudno uniknąć drgań wiec trzeba naprawdę silnie rzepami docisnąć kamerę do nadgarstka.
jpeg.jpg
 
Można jeszcze zamontować kamerę nisko na goleniach by było widać obracające się koło, lecz trudno wtedy uniknąć sporych drgań, ale zawsze można wybrać później do montażu kawałki które są OK :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie szukam kamerki do jakiś 800zł :smile:

 

Wybór prosty jak drut. Sony AS15. Różnicy amatorskim okiem nie zauważysz porównując obraz do GoPro 3B+... a moim osobistym zdaniem i tak więcej plusów ma Sony (stabilizacja obrazu przy 120stopniach i jaśniej nagrywa wieczorami). Polecam Soniasza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy z telefonu film będzie gorszej jakości? Moge coś wziąć z półki na testy i zapodać nagranie na forum. Czekam na propozycje jakie telefony przetestować.

Sklep i serwis motocyklowy -  Łódź Limanowskiego 213

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy z telefonu film będzie gorszej jakości? Moge coś wziąć z półki na testy i zapodać nagranie na forum. Czekam na propozycje jakie telefony przetestować.

żadne nie testuj, co z tego ze jakosc może być naprawde full HD jak i tak sie nie sprawdzi na moto... :smile:

Tel to tel, a action kam to co innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrabia ktoś może sony vegas 11   bo mam kilka pytań  bo wrzuciłem kilka filmików żeby mi połączył  plik by ważył z 7-8GB   a on mi sam zakończył na 22,05min  a plik ma 4,13   czy on niema czasem ustawione takiej wielkości żeby sie zmieściła na płyte DVD ?

Darmowe Ogłoszenia Lokalne     Malito.pl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojego doświadczenia, vegas pro 11 to najbardziej awaryjny i wieszający się program do obróbki video - zdecydowanie odradzam, może zakończyć się utratą nerwów :smile:

 

co do ustawienia, nie powinien się wyłączyć, jeśli sam nie wybrałeś jakiejś dziwnej opcji (czyt. kompresji) by dopasował do rozmiaru płyty dvd..

 

zdecydowanie polecam przesiąść się na versję 12, ale to już pod windą 64bit.

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrabia ktoś może sony vegas 11   bo mam kilka pytań  bo wrzuciłem kilka filmików żeby mi połączył  plik by ważył z 7-8GB   a on mi sam zakończył na 22,05min  a plik ma 4,13   czy on niema czasem ustawione takiej wielkości żeby sie zmieściła na płyte DVD ?

moze sony nie lubi sie z gopro? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszedłem źle odznaczyłem (na razie się uczę) tego programu ,chciałbym 12 vegasa ale mam win7 32bit.  

a da się wgrać win 7 64bit na ten mój stary ???

 

 

moze sony nie lubi sie z gopro? ;)

 

mówisz że nie lubi najlepszej kamerki na świecie  :P

Darmowe Ogłoszenia Lokalne     Malito.pl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...