Skocz do zawartości

Kamera Na Moto


zciwo

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie SONY pilot za 642 PLN. Dostępny od grudnia... Może trzeba zacząć odkładać, albo napisać list(y) do M... ;P

Sony zapodało kilka nowych akcesoriów, np: szelki, dostępne od października. Niestety cena lekko przegięta moim zdaniem. Na stronie bhphotovideo jest jeszcze więcej akcesoriów niż na polskiej stronie producenta. Zapowiada się ciekawie, gonią Gopro z dodatkami.

Swoją drogą ten pilot to świetna sprawa, coś podobnego można dokupić chyba do Drifta, ale tam chyba nie ma podglądu.

Edytowane przez weelkoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miał ktoś z tym do czynienia  - VholdR ContourHD ROAM2 Jakieś opinie?

 

stary post ale polecam Roam2 w cenie niecałe 700 pln to dobry sprzęt ;)

 

A nowe Sony ma jeden bajer z tego co słyszałem bedzie można zestawić parę i nagrywać "360 stopni" :P do tego GPS i z Xperią ma się łączyć "jednym przyciskiem" obudowa podwodna do 5 m, ni o obracanie obrazu co 90 stopni, co prawda to soft wbudowany ale zawsze lepsze niż nic... wygląda to nieźle...

motorcycle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ten pilot to świetna sprawa, coś podobnego można dokupić chyba do Drifta, ale tam chyba nie ma podglądu.

Pilot jest od razu jest w pudelku nie trzeba niczego dokupować, bateria starcza na około 6 godzin(w pilocie) pracy non stop. Dodatkowo można podłączyć andka lub iphona zamiast pilota i mieć life view.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No, Mikołaj się popisał :smile: Pod choinką znalazłem świeżutką obudowę do Soniacza, ale od modelu AS-30. Moją starą (obudowę) uszkodziłem nieco przy wyjmowaniu kamery. Pokrywka odpięła się i upadła na beton, minimalnie się uszkadzając. Niby nic wielkiego, ale dodatkowy pretekst do zakupu nowej już był ;P Obudowę odebrałem dopiero dziś, bo w magazynach pustka, a ta jechała saniami do mnie prosto z samych Kielc. Jutro pora na test (na rowerze). Wrzucam kilka zdjęć, żeby porównać wymiary. Nowa jest sporo mniejsza i lżejsza. Można tez sterować menu kamery bez wyjmowania jej. Jak dla mnie klasa.

DSC_6591.JPG

 

DSC_6593.JPG

 

DSC_6597.JPG

 

DSC_6598.JPG

 

DSC_6600.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cool. ;) dla mnie jednak wielkim minusem nowej obudowy jest jej ograniczona metrowo wodoszczelnosc- dla nurka sie nie nadaje.

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cool. ;) dla mnie jednak wielkim minusem nowej obudowy jest jej ograniczona metrowo wodoszczelnosc- dla nurka sie nie nadaje.

nadaje sie nadaje, ale nie z tymi przednimi drzwiczkami, bo te mają inną zalete, nagrywają dzwiek... do nurkowania będą na 100% plaskie drzwiczki.

a to filmik nagrany moim soniaczem 5 dni temu http://www.youtube.com/watch?v=uTYI7O2WeFY

wrzuciłem go po obróbce w 720p, bo za duzo pamieci zajmował i wgrywałby sie pare godzin :smile:

Edytowane przez chippe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

no to sony znów atakuje z jeszcze lepszą kamerą HDR-AS100VR!!!

 

Brzmi ekstra! Planuję niedługo dokupienie drugiej, ciekawe jak cena bo na razie plany na ~1700zł

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi ekstra! Planuję niedługo dokupienie drugiej, ciekawe jak cena bo na razie plany na ~1700zł

cena duza, porównywalna z GoPro, ale... razem w zestawie z pilotem na nadgarstek z funkcją podglądu na żywo... a sam ten pilot to koszt 640zl, a do GoPro trzeba dokupywać ekran lcd.

http://www.sony.pl/product/cac-other-accessories/rm-lvr1

sadze ze powinny sie pojawic takie kamery bez pilota a wtedy cena bedzie naprawde kuszaca!!!

Edytowane przez chippe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sadze ze powinny sie pojawic takie kamery bez pilota a wtedy cena bedzie naprawde kuszaca!!!

 

Kiedy ma się pojawić na półkach? Kwiecień 2014? Pilot fajny gadżet, ale jak jest WiFi, to wydatek zbędny dla mnie.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ma się pojawić na półkach? Kwiecień 2014? Pilot fajny gadżet, ale jak jest WiFi, to wydatek zbędny dla mnie.

Dostępny od końca marca.

http://www.sony.pl/product/cam-action-cam/hdr-as100vr

Edytowane przez chippe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mamy u siebie w sklepie dosyć ciekawą promocję na kamerę Contour Roam 2 gdyby ktoś był zainteresowany.

Do zakupionej kamery dostajecie gratisy o wartości 387 zł.

Został nam jeszcze jeden promocyjny zestaw.

http://motorwings.pl/elektronika/3419-kamera-motocyklowa-contour-roam-2.html

Polub nas na Facebook'u http://www.facebook.com/Motorwings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nieśmiało przymierzam się do zakupu kamerki i zerkam w stronę Gopro Hero 3+ Black. Pytanie jeszcze o zestawy. Motorsports jest droższa o 200zł od standardowego zestawu, a posiada Przyssawkę (słyszałem, że potrafi odpaść ), natomiast nie posiada kabli do ładowania pilota i kamery. W zestawie wyszczególniony jest też kabel USB, zarówno w jednym jak i w drugim. http://www.gohd.pl/produkt/zestaw-kamera-gopro-hero-3-black-edition-jak-motorsports http://www.gohd.pl/produkt/kamera-gopro-hero-3plus-black-edition. Troszkę tego nie rozumiem. Nie znalazłem w temacie opinii dotyczącej nagrywania z kasku ( Tu troszkę ból, niechętnie przykleję mocnym klejem złączkę do za*** fajnej grafiki na moim garnku ;/ , a słyszałem, że najlepsze ujęcia wychodzą z tej pozycji - trzeba będzie się przemóc ). No i jak to w końcu jest z tą stabilizacją obrazu w gopro?


A w razie czego ;)http://www.youtube.com/watch?v=pjiJGyCAgI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w innym wątku na temat nieco tańszych (w stosunku do Sony i GoPro) alternatywnych kamer. Życie pokazuje, że niestety często po prostu nas nie stać na "gadżet" za 1500zł. :sad2: Ja osobiście w ciągu roku to mam tyle "potrzeb", że zwyczajnie nie nadążam z zarabianiem pieniędzy :sad2: A do tego teraz wzięło mnie na kamera sportową. Żona mnie chyba z domu wyrzuci. A kasy mało. 

 

No i zacząłem grzebać w necie ...

Znalazłem :smile: jest radość i obawa. :unsure:  Może powiecie, że znalazłem "chińskie podróby", ale cóż. Na wypasione Sony AS100 mnie nie stać. ;(

 

Mocno zastanawiam się nad chińskim produktem o nazwie SJ3000 (podróba Sony AS) lub drugim o nazwie SJ4000 (podróba GoPro).

Bardzo fajny test kamery SJ4000 znajduje się na YouTubie %5Blink%5D.

A tu test z punktu widzenia motocyklisty, bo jak się okazuje ten tester jeździ na NC700 :smile:%5Blink%5D

Testu tego SJ3000 jeszcze nie znalazłem. Może jeszcze nikt nie zrobił, nie wiem.

 

Tester z wielkiej Brytanii na filmikach pokazuje zalety, ale i mocno obnaża także słabe strony urządzenia, a w szczególności jego akcesoriów montażowych. Widać, że facet testuje to rzetelnie. Sądzą, że można się na jego opinii opierać. Chwali te produkty za efekt końcowy, czyli za video jakie uzyskujemy. A przecież o to nam chodzi.

 

Znalazłem firmę w Polsce która sprzedaje te kamery. Sklep device4.pl

Jak niektórzy z Was wiedzą, ja zajmuje się zawodowo przemysłową branżą audio, więc na kamerach po prostu się nie znam. Co sądzicie, czy te kamery są godne uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się powyższego pytania ! 

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE!!!

cały czas bede powtarzał aż do znudzenia, ze kto tanio kupuje, dwa razy kupuje.

mam sony i jest ona moją trzecią kamerą, poprzednie dwie to jakies chinskie odpowiedniki na które straciłem łącznie 200zł, może niektórych z forum stać na wyrzucenie od tak 200zl mnie nie stac, dlatego w własnego doswiadczenia wiem i chce ostrzec innych. chinszczyzna zawsze zostanie chinszczyzną i mówie nie o markowych produktach produkowanych w chinach. 

moją kamere sony kupiłem na ebay w USA wraz z przesyłką 770zl ponad rok temu, (w polsce wtedy kosztowała 1200zl) gdybym nie stracił 200zl na poprzednie badziewia to mógłbym powiedzieć ze kosztowała mnie 570zl.

moim zdaniem bardziej sie oplaca kupić używaną GoPro lub Sony niż nową Chinską zabawke.

co do SJ2000 i SJ4000 to cena nie powala na kolana, bo dzis orginalną sony mozna znalezc juz za 700zl http://allegro.pl/kamera-sony-hdr-as10-hdr-as15-full-hd-dodatki-i3974754451.html

a masz 24 miesieczną gwarancje i obiektyw Carl Zeiss, czyli bardzo wysokiej klasy soczewki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych "tańszych" jest nowy Redleaf (bardzo podobny w budowie do innej popularnej marki haha)... oczywiście dla zainteresowanych kilka porównań na youtube się znajdzie... a ceny na allegro od 599 za nówkę za "konkretny" zestaw... Oficjalny link: http://www.redleaf.pl/redleaf_rd990_wi-fi.html, a ja ciągle jestem bardzo zadowolony z mojego contoura którego można teraz za 650 kupić albo w promo jest w motorwings w zestawie z dodatkowymi mocowaniami...  ;)

motorcycle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamtą już ktoś sprzątną ; D

http://allegro.pl/gopro-hero-2-kamera-sportowa-okazja-i4008945880.html - za to tu kolejna okazja :smile: Tyle, że GoPro 2 :smile:

 

Już ją ktoś sprzątnął :P

Edytowane przez Frager (wyświetl historię edycji)

you will never know me, you can only follow me.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde tanie rozwiązanie nie będzie dobrym rozwiązaniem.
To jest tak, jakby kupić Ducati 1198 do toru crossowego.

Jak koledzy w temacie wyżej - mniejszy model GoPro (nawet jedynka!) czy inna kamera dobrej marki choć nie najnowsza - zawsze będzie lepsze od nowych chinoli "full hd".
Dobrze przymocowana kamera odpowiedniej jakości spełni wszelkie wymagania.

Zwłaszcza, że modele uwcześniejszych GoPro są w cenach nowych modeli np. redleafów i innych podobnych a biją je na głowę swoją funcjonalnością i nieawaryjnością, dynamiką nagrania a nawet nagrywaniem dźwięku (który nie jest tylko bezwartościowym szumem jak w innych modelach).

Nie trzeba od razu kupować najnowszego modelu za 1500zł jeśli myślimy tylko o motocyklu.

Nie chciałbym się reklamować, gdyż to nie miejsce - ale zajmuję się wsparciem zakupowym w internecie - zarówno sprzedaży jak i kupna (zwłaszcza elektroniki użytkowej, komputerów, laptopów) zawsze chętnie doradzę forumowiczom lub pomogę w znalezieniu najlepszej opcji cena/jakość dla danych potrzeb :smile:

I nie - nie podpieram się tylko allegro bądź ceneo, choć to najczęściej tam najrozsądniej szukać :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdzam to samo co kolega, dla mnie liczą sie teraz tylko dwie kamery GoPro i Sony z małą przewagą firmy z kraju kwitnącej wisni, ze względu na stabilizacje obrazu, której brakuje w GoPro i bardzo dobrego dźwięku stereo, a GoPro w standardzie nagrywa w mono.

Edytowane przez chippe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...