Skocz do zawartości

Kamera Na Moto


zciwo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja posiadam od tego sezonu Xiaomi YI. Zanim się zrobiła popularna kosztowała ok 250zł aktualnie 400. Kamerka jest dosyć mała, poręczna. Czy solidna i dobra? Czas pokaże. Na razie wszystko działa. Z jakości obrazu, za tą cenę, jestem zadowolony. Jest możliwość wyciśnięcia trochę więcej z YI dzięki wgraniu odpowiednich skryptów (otwarte software). Przy dużym wietrze mikrofon sobie nie radzi. Oficjalnie nie można podłączyć zewnętrznego (jack/usb) ale jest sposób na zamontowanie samemu gniazda bądź zewnętrznego mikrofonu. Bateria... Niestety pozwala na ciągłe nagrywanie tylko ok 1h przy rozdzielczości 1080 60p. Za 20zł można dokupić dodatkową. Drogo nie jest, kwestia tego, że trzeba często wymieniać. Obsługa ustawień za pomocą aplikacji w telefonie. W samej kamerce można jedynie przełączyć pomiędzy trybem foto/video. Jest to sprzęt porównywalny do sj5000.

 

YI2 nie polecam. Już lepiej dopłacić do go pro.

 

Tutaj filmik poglądowy mojego autorstwa. nagrany 1080 60p ale na YT można maksymalnie wybrać 720p. Dlaczego? Nie wiem. Może wina renderowania, może konto mi tylko na tyle pozwala. Z czasem to rozgryzę. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=b0KBF4vDw6Q

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nagrany 1080 60p ale na YT można maksymalnie wybrać 720p. Dlaczego? Nie wiem. Może wina renderowania, może konto mi tylko na tyle pozwala.

Ja mam 1080p 60fps, więc jest OK.

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ma ktoś sj4000 albo coś w podobie? Ile wytrzymuje bateria?

 

ja mam sj4000 jak chcesz to sobie obejrzysz ktoregos dnia :smile: na 1080 ponad godzine, dodatkowa bateria to koszt chyba 30 zl? 

karta 32 g 1080/30fps ok 4.5h filmu mi miesci

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam że wasze sj4000 wytrzymują 1h co mnie bardzo dziwi bo moja sj5000+ nagrywa 20min przy 720p... Mam 3 baterie i te dokupione 2 niby oryginały nagrywają 5min krócej. Więc na wypad z ładowarką powinienem mieć z 10 akumulatorów żeby nadążały się ładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to coś do d*py skoro tak masz

ja robie 1080p/30fps i ponad godzinkę idzie. 720p nie testowałem ale zgaduje ze wytrzyma dluzej :smile:

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 bateria fabryczna pozostałe 2 kupione oryginały.

Co do ładowarki czy ładuję zewnętrzną czy poprzez USB efekt taki sam.

Może za szybko jeżdżę :biggrin: to i prąd szybciej ucieka

 

dodam że mam włączoną 1 diodę żebym wiedział czy jeszcze działa a wszelkie WI-FI wyłączone

Edytowane przez Massi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam że wasze sj4000 wytrzymują 1h co mnie bardzo dziwi bo moja sj5000+ nagrywa 20min przy 720p...

Zdecydowanie coś nie tak. Aktualny firmware? U mnie godzina bez kilku minut. Specjalnie zrobiłem test. Poza tym kamerę podpinam kablem do zasilania z motocykla. Wystarczy pamiętać o odpięciu gdy się zsiada i po problemie z bateriami. Tylko pojemność karty jest ograniczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak soft zmieniałem bo były szumy co i tak nie zmieniło czasu pracy. ogólnie mogę powiedzieć, że mój sj5000+ pracuje 20min - chyba 4 softy były od czasu jak ją mam. 

 

 

 

Poza tym kamerę podpinam kablem do zasilania z motocykla.

myślałem o powerbanku ale trochę strach jeździć z kablami koło głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poza tym kamerę podpinam kablem do zasilania z motocykla

 

jak rozwiązałeś problem wodoszczelnej obudowy? nie ma wycięć na kabel. przystosowałeś ją (zrobiłeś wycięcie sam) czy jak? 

przynajmniej w sj4000 nie ma wycięcia :P

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podbijam temat, może ktoś się orientuje czy są jakieś okazje na rynku w ostatnim czasie? Interesuje mnie coś do 500-600zł z dobrą dynamiką, bo oglądam się wszędzie :biggrin:

słyszałem że ostatnia wersja SJ4000 z plusem jest lepsza niz SJ5000 no i też że SJCAM jest o wilee gorszym zamiennikiem niż SJ :P
Czy może jakiś Eken H9?

 

Dodatkowo - jakie jest najlepsze mocowanie na kask? Mam kask szczękowy ale jeśli przód byłby najlepszy to i tak na trasie otwieram jedynie szybkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podbijam temat, może ktoś się orientuje czy są jakieś okazje na rynku w ostatnim czasie? Interesuje mnie coś do 500-600zł z dobrą dynamiką, bo oglądam się wszędzie :biggrin:

słyszałem że ostatnia wersja SJ4000 z plusem jest lepsza niz SJ5000 no i też że SJCAM jest o wilee gorszym zamiennikiem niż SJ :P

Czy może jakiś Eken H9?

 

Dodatkowo - jakie jest najlepsze mocowanie na kask? Mam kask szczękowy ale jeśli przód byłby najlepszy to i tak na trasie otwieram jedynie szybkę. 

Ja słyszałem, że XIAOMI YI DASH jest całkiem spoko i kosztuje jedynie około 300zł. Możesz poczytać sobie w necie na jej temat.

 

Odnośnie mocowania na kask to najlepszą opcją jest mocowanie na brodzie (wg mnie). Jest oddana fajna perspektywa i jak dobrze zamocujesz to widać motocykl i drogę.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Dash to wideorejestrator do smaochodu Kolego :smile:

 

Wejdzie w obudowę wodoszczelna żeby zamontować na kask? Fullhd przy 60fps to faktycznie niezły wynik. Plus f1.8 i jest klasa :smile:

Edytowane przez karpiu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Dash to wideorejestrator do smaochodu Kolego :smile:

 

Wejdzie w obudowę wodoszczelna żeby zamontować na kask? Fullhd przy 60fps to faktycznie niezły wynik. Plus f1.8 i jest klasa :smile:

Zgadza się, przepraszam za pomyłkę  :hihi: Oczywiście chodziło mi o XIAOMI YI ACTION CAM i kosztuje 400zł na alledrogo.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam YI. Używam od roku i jestem bardzo zadowolony. Za 500-600 z ali powinno się kupić ze wszystkimi możliwymi akcesoriami. Samą kamerę kupiłem właśnie za 300

 

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam KAMERA TRACER EXPLORE SJ 4000 WIFI, tu masz wideo jak wygląda nagranie w dzień i wieczorem. Udało się kupić na 200 pln z statywem do nagrywania w domy(tripod) z chin ściągnąłem 2 baterie z ładowarka sieciowa za 30 zł i jestem zadowolony

 

Masz jakąś sprawę to napisz. Chcesz hejtować? To się bujaj.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A coś za dnia za to piniondze w sumie nic chyba mądrzejszego się nie znajdzie 

 

 

Zgadza się, przepraszam za pomyłkę  :hihi: Oczywiście chodziło mi o XIAOMI YI ACTION CAM i kosztuje 400zł na alledrogo.

 

 

 

Polecam YI. Używam od roku i jestem bardzo zadowolony. Za 500-600 z ali powinno się kupić ze wszystkimi możliwymi akcesoriami. Samą kamerę kupiłem właśnie za 300

 

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

 

Jeszcze takie modele znalazłem:

SJCAM SJ5000+ za ok. 650

BLACKVIEW HERO1 za ok. 350zł

EKEN H8 PRO za ok 520zł

GITUP GIT2 PRO  ok. 576zł

chciałbym uzyskać jakość pokroju hero 4 ;)

Edytowane przez Kasai (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem, posiedziałem do 4:20 i po pięciogodzinnym przeglądzie wszystkiego na co warto spojrzeć :


Gitup git2 pro > SJCAM SJ5000X


Z Chin granice 400-500zł
Z Polski granice 500-600zł

 

na podstawie dziesiątek filmików na youtube, komentarzy posiadaczy wielu modeli, recenzentów, porównań, kolorów w nocy/ w dzień, dynamiki, stabilizacji itp...

:smile:

Edytowane przez Kasai (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przejrzałem na szybko Wasze porównania ale nikt nie wspomniał o elecam. Kamerka do 400zł (4k 15kl; 1080p 60kl; 720p 120kl) bez stabilizacji (ale model droższy o stówkę już ma). Bateria trzyma 3-4 godz. 
Nawiasem mówiąc nikt nie rozważał jeszcze kamerki 360 ;)
 

Edytowane przez Ryżu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem 360'tkę, ale:

- rozdzielczość 4K jest za mała żeby kamerka pełniła rolę rejestratora - blachy w czasie jazdy ciężko odczytać - teraz garmin wprowadził 5.2K - ale ceny jeszcze chyba nie podał

- pliki w tej rozdziałce są ogromne co wiąże się z dużą kartą, długim zgrywaniem i długim czasem obróbki (na full HD się wkurzam czakając na rezultat, a kompa nie mam słabego)

- cena

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem nagrania ze swojej kamerki i trafiłem na fajny kadr który dobrze pokazuje jak widać rejestracje z różnych odległości w rozdziałce 1080p (60kl.)
m7uxS.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zwykłej kamery full HD jest jak najbardziej ok, jednak kamera 360 musi na swojej matrycy zmieścić dużo więcej obrazu dlatego dla nich 4k to jest jednak mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...