Skocz do zawartości

Drogie Panie, Rękawice - W Jakich Jeździcie, Jakie Polecacie?


Koper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja kobieta jutro zaczyna jazdy na A (tak tak, chce być plecaczkiem, motocykl w planach i takie tam).

Pytanie zasadnicze: w jakich rękawicach jeździcie, napiszcie ile możecie. (Gdzie kupione, za ile, jak się sprawują)

Pytanie drugie, nie mniej ważne: są to rękawice żeńskie, czy męskie? Widziałem kilka badziewnych modeli rękawic żeńskich, których cena była wywindowana niebotycznie, bo miały np jakiegoś kwiatka wyhaftowanego.

Jeśli możecie, to podpowiedzcie, najlepiej podrzućcie lokalizację gdzie kupowałyście ;)

 

PS- pytanie głównie do kobiet, bo prócz tego, że jestem szowinistą to zauważam taki szczegół jak różnica w rozmiarze dłoni damskich i męskich łap :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koper ja jezdze w rękawicach Adrenaline... typowo letnie bo jak juz zdawalam egzamin w lisopadzie to troche mi zmarzly ręce :smile: ogolnie nie narzekam bo mam je do tej pory..kolor czarny... w zasadzie nie wiem ale równie dobrze mogły by być męskie bo żadnego motywu damskiego nie maja ale pasuja do kombi (bo czarne):biggrin: cena wtedy ok 150zł w Liberty z tego co pamietam na Maratońskiej ale ok 2 lata temu :smile:

Too fast to live...too young to die :smile:

Nie traktuj życia zbyt poważnie,,,, przecież nie bedzie trwało wiecznie :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam rękawice Held sparrow, bez membrany, podobno do jazdy turystycznej przeznaczone, bardzo wygodne. jezdziłam w nich wczesną wiosną i dłonie trochę marzły ale ja ciągle marznę więc trudno mi określić czy rękawice są dobre na chłodniejsze dni. kupiłam je bodajże we wrześniu ubiegłego roku w Motorwings, cena coś ok. 120zł. mają przyczepioną gumową "wycieraczke" do palca wskazującego w lewej rękawiczce. najmniejszy rozmiar jaki był xs, kolor czarny, męskie;) bez kwiatków i innych szlaczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na upały mam Ufoplast pro-1, fajnie przewiewają i w ogóle nie czuć, że ma się je na rękach (Olek Motocykle), a jak zimniej to Held touring z wycieraczką i bez ozdobników (Motorwings - polecam, rękawic do wyboru, do koloru i dogadać się z Chłopakami można ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Robert, to ja może od drugiej strony zacznę :P NIE POLECAM rękawic Shima Rossa, dokładnie -

SHIMA ROSSA Rękawice damskie (czarne) XL wys. 0 zł (2563905835) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. . Mam je od lipca, jeżdżę prawie codziennie - membrana w środku przemieszcza się jak chce, za każdym założeniem muszę poprawiać jej ułożenie palec po palcu, masakra. Sprawdzają się podczas deszczu, ale to chyba jedyny ich plus. W porównaniu z rękawicami Małej są mega niewygodne. Oprócz moich nerwów szwy też już puszczają... Nie warte swojej ceny. Pozdrawiam, udanych zakupów!

Edytowane przez Różowa Pantera (wyświetl historię edycji)

Lubię ... wpie*dalać.  :eat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej chwili drugą parę SCHIMA, typowo damskie i nie chodzi tu o wzorki, bo poprzednie nia miały ich wcale, tylko: przede wszystkim chodzi o rozmiar oraz konstrukcję - damskie modele rękawic SHIMA uwzględniają anatomię kobiecej dłoni, gdyż kobiety mają mniejszą dłoń, ale dłuzsze palce. Poza tym w zależności od modelu posiadają ochronę: protektory syntetyczne, panele nadgarstkowe, wzmocnienia. Te które mam obeznie - MODENA są bardzo wygodne, bo mają szwy na zewnatrz, więc nic nie uciska. Więcej szczegółów znjadziesz na stronie producenta http://shima.pl/, a obejrzeć je można w sklepie KORANDO na ul. Przędzalnianej 98.

Jesli chcielibyście jakiś rabat, napiszcie do użytkownika @SHIMA_PL - więcej udzielał się w temacie "Łapki Shima"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę w tych http://www.4ride.pl/...ine-summer.html - Adrenaline Summer

 

Jeśli chodzi o komfort jazdy to super, ręka się nie poci, są wygodne i dobrze lezą na ręku.

 

Cena też miła dla oka.

Natomiast co do jakości to strasznie zaciąga się materiał z którego wykonane są boki palców i jeden rzep już szwankuje trochę

Ale poza tym bardzo wygodne na lato i ciepłą wiosne / jesień.

Edytowane przez Thebestof78 (wyświetl historię edycji)

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku użytkuję łapki Alpinestars Stella SP-8 i bardzo polecam. Jak do tej pory żadnych przetarć, rozłażenia na szwach czy innych tego typu historii. Rękawiczki typowo damskie - można bez problemu dobrać rozmiar do kobiecej dłoni - ale jednocześnie bez żadnych badziewnych kwiatowych motywów. Troszkę chłodno na początku i na końcu sezonu.

Cena od 250 do 300zł. Zakupione w Internecie, dostępne w Liberty Motors (a przynajmniej zawsze były).

Edytowane przez Julka (wyświetl historię edycji)

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...