Skocz do zawartości

Pierwsze Moto Dla Kobiety


AndrzejCBR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, siedze troche w motocyklach ale na forum wiecej glow do myslenia i moze urodzi sie cos nowego:) chodzi o motocykl na pierwszy raz dla kobiety, kobietka ma 20 lat i jest dosc szczuplutka 50kg i 162cm wzrostu, nigdy nie prowadzila motocykla ale chce kupic swoje pierwsze moto, sam nie wiem co jej doradzic a chce dobrze doradzic poniewaz jest bliska mojemu sercu i zalezy mi na jej zdrowiu:) Budzet cos do 5tys. Myslalem o jakiej 250 dla niej choc tak na dobra sprawe nie wiem jak jej bedzie szla jazda(a sam nie dam jej pocwiczyc na cbr600:) Macie jakies pomysly? moze kobiety sie tutaj wypowiedza w wiekszym stopniu. Bo wydaje mi sie ze moto klasy 500 moze byc za duze i za ciezkie.

Edytowane przez AndrzejCBRF2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie wiesz czy łyknie ten temat, możesz kupić nawet małą 50-kę. Jak się jej spodoba to sprzedajesz ją bez straty, dołożysz trochę i kupisz viagrę 535 czy oklepanego GS-a. Mimo małego wzrostu, będzie miała już wyrobiony odruch wcześniejszego wystawiania nogi i utrzymywania moto w pionie. 250-kę będzie trudno sprzedać w przypadku, gdy 2oo nie okażą się dla niej podniecające, a jeśli pozostanie to zaraz braknie mocy, żeby z Tobą polatać i będziesz bluzgał w kasku :smile:

 

Co do wzrostu to nie ma aż takiego problemu. 162cm to wcale nie tak mało, a zawsze można troche moto obnizyć (opuścić na półkach, zebrać kanapę, spuścić powietrze).

Edytowane przez Adam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuscic powietrze to nie bardzo bo tak sie jezdzic nie da:) Myslisz ze 50 bedzie latwo sprzedac? hmm moze cbr125? to jest w czterosuwie, chociaz tym nie pojezdzi z zadna grupa motocyklistow za bardzo;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ja na pierwsze moto kupiłam gs -a. Mam 164 cm i lekki problem z lewą ręką ale mimo wszystko daję radę choć na początku było ciężko, nie ukrywam :smile:. Mocy nie za mało nie za dużo. Spokojnie się prowadzi.

Jak się znudzi to sprzedasz bez problemu bo gsy to dość chodliwy towar popularny dla nowych motocyklistów.

A jak się jazda spodoba to na 500 można sobie spokojnie potrenować i pojeździć w grupie.

Ja na swojego nie narzekam, potrafię podnieść go z ziemi sama, cofnąć pod górkę itd.

Za 5 tys spokojnie kupisz fajny okaz.

Edytowane przez Thebestof78 (wyświetl historię edycji)

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz przede wszystkim czy jeździła czymś kiedykolwiek. Jak ją wyślesz na PJ to pojeździ motocyklem szkółkowym i na spokojnie możesz ją wsadzić na GS,CB czy ER5. Zależy ile ma zapału, oleju w głowie i jaką kolejność prawko-moto wybieracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ważę i mierzę podobnie i kupiłam yamahę fzs 600 i daje rade wsiadać :smile:

Naciskam starter. Jeszcze kominiarka,rękawice,kask.Ruszam,opada zmęczenie i złość.Zostawiam za sobą świat pełen zawiści,krzywd,raniących niedomówień..... bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale widzisz, 250 to było dla mnie za mało

Naciskam starter. Jeszcze kominiarka,rękawice,kask.Ruszam,opada zmęczenie i złość.Zostawiam za sobą świat pełen zawiści,krzywd,raniących niedomówień..... bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Fazera, XJ, CBFa i wiele innych to fajna alternatywa dla kogoś, komu zupelnie nie leży naked jakim jest GS, a przy odrobinie rozwagi i fajnej ekipie, bez problemu mozna na nim nabierać nawyków. Prawda Madziulek?? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował jakies 600 bo to wszechstronne maszynki,prosty przykład: moja CBRunia :P do jakiś 8-9 tyś spokojne moto,a jak trzeba przypier.... to wystarczy trzymać obroty powyżej 9 tysi i jest szal piz*:biggrin: Da się nia jeżdzić 60 po mieście bez meczarni żadnej,a po trasie powyzej 2zł też poleci.Waga nie jest wcale kosmiczna.

Edytowane przez peku84 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może coś w tym kierunku , jak nigdy nie jeździła , to tego się na pewno nie wystraszy , a i cena umiarkowana

MOTOCYKL ROMET DIVISION 249 - OKAZJA CENOWA (2624591464) - motoAllegro

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nieeeeeeeee

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jak konczy PJ to nie ma co się narzucać z radami. W zależności od tego, jakie motocykle się jej podobają, taki trzeba będzie kupić. Kobiety z reguły są ostrożniejsze i nie mają tendencji do lądowania po drzewach. A gleby? Cóż... dlatego nie bierze się na 1-wszy sprzęt nówki z salonu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwsze moto dla kobiety o niedużych gabarytach, to 600-tki na bank odpadają ^^ Szukaj max. 500-tek, czyli jak wyżej: Suzi GS, Hondę CB, czy Kawasaki ER. Jeżeli dalej moc przeraża, to patrz na mniejsze pojemności, ale i żebyś jak coś mógł odsprzedawać bez większych strat. Przykładowo Hondę Varadero 125. Fajne moto na początek, bo sporych gabarytów (a nie jak malutka CBR-ka 125), mocy dla początkującego wystarczy, no i super wygodna pozycja. Prawdopodobnie bardzo niedługo mój młodszy brat będzie się takiej pozbywał, więc jak zainteresowany to wal na PW ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety z reguły są ostrożniejsze i nie mają tendencji do lądowania po drzewach.

 

 

No nareszcie coś pozytywnego pod adresem kobiet :P

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Fazera, XJ, CBFa i wiele innych to fajna alternatywa dla kogoś, komu zupelnie nie leży naked jakim jest GS, a przy odrobinie rozwagi i fajnej ekipie, bez problemu mozna na nim nabierać nawyków. Prawda Madziulek?? :smile:

 

zgadza się i nawet na parkingu juz sobie radzę z wypychaniem itd :biggrin:

Naciskam starter. Jeszcze kominiarka,rękawice,kask.Ruszam,opada zmęczenie i złość.Zostawiam za sobą świat pełen zawiści,krzywd,raniących niedomówień..... bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki uśmiech, jaki uśmiech ;/ to jest ciężka robota (220kg) i mina tez jest odpowiednia :biggrin:

Naciskam starter. Jeszcze kominiarka,rękawice,kask.Ruszam,opada zmęczenie i złość.Zostawiam za sobą świat pełen zawiści,krzywd,raniących niedomówień..... bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja na pierwszy też kupiłam Fazerka i 600 to tak akurat w sam raz. Fakt że jestem nieco wyższa więc nie miałam problemu z rozmiarami maszyny, ale co do mocy to chyba mogę powiedzieć że przede wszystkim ważne jest jak się operuje manetką, bo i na 250 można się zabić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm bardzo dobrze tez sie prowadzi kawasaki gpz500 i moc mozna dobrać bo wychodzilo kilka wersj max 60KM jeśli ma prawko czyli podstawy opanowane to uważam ze taka 500 bedzie ok no chyba ze to chcesz ja nauczyć to pozycz jakiegoś simsona i niech ćwiczy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...