Jump to content

Wyważanie koła

Nameless
 Share

Recommended Posts

Hej, znacie jakiś zakład oponiarski, który mógłby dobrze wyważyć koło w motocyklu? Przytuliłem się ostatnio do tira i mam wrażenie, że mi koło przednie straciło lekko wyważenie.

wiem, że w rut-marze na 1-go maja i w dim-pol'u na wieniawskiego mają taką możliwość ale osobiście nie korzystałem u nich z tej usługi.. :whistling:

Dzięki chłopaki za szybką odpowiedź. Brać, wybierać, ryzykować i niczego nie żałować ;)EDITNie chce się wierzyć, ale zjeździłem chyba z 7-8 punktów i w żadnym mi nie wyważyli koła. Albo nie mają przystawki, albo nie mają maszyny i sami wożą koła gdzieśtam, albo zamknięte w sobotę, albo i tu uwaga.. owszem mogą wyważyć, ale trzeba im odkręcić koło, bo oni nie biorą odpowiedzialności za odkręcenie 2 śrub. Paranoja jakaś.

Rut Mar tam ostatnio wymieniali mi oponkę z tyłu, mają cały sprzęt, jedyny problem to, że pracują do 17tej w dni powszednie :/

Wojtera :smile: nie dość ze wyważają to zawsze dobiora jakąś awaryjną oponke jak jest potrzeba :P

A gdzie to?

zaraz jak jedziesz pojezierską to skrzyzowanie przed włókniarzy skrecasz w lewo w ostatnia uliczke i prosto jedziesz i po prawej ;)

• 1 month later...

Wracam do tematu... nie wiecie czy w Rut Mar naprawią mi przebitą oponę? Wsiadając przed chwilą zauważyłem, że powietrze uciekło, okazało się, że małego gwoździa mam... :/

Zwykły wulkanizator może mieć problem z zdięciem, założeniem i przede wszystkim wyważeniem koła motocyklowego. madPaweł w Aleksandrowie Ci to zrobi. Tylna czy przednia opona? Masz w moto centralkę?

tylna i niestety nie mam, napompuję chyba jutro koło i polecę do Rut Mar tylko nie jestem pewien czy oni też naprawiają... jeśli nie to wezmę oponkę i polecę do wulkanizatoraByłem u Wojtery, zrobili, nie grymasili jak inni i chyba jest spoko... chyba bo jadąc dzisiaj troche dziwnie sie czułem ale może jestem przewrażliwiony, w sobote sprawdzę :smile: Dzięki Byku za namiar

• 2 weeks later...

po pierwsze odradzam i raczej prawie kazdy odradza (nawet w serwisach opon) wulkanizacje opon motocyklowych! nie przywroci to pierwotnych wlasciwosci opony, poza tym to nie auto- drugiej nie masz;/ lepiej poszukac uzywanej oponki i nie wyjdzie to wiele drozej niz wulkanizacja. co do wymiany i wywazenia to polecam koło-serwic na przybyszewskiego/puszkina.

• 2 weeks later...

Stunt-ex u MadPawła, ale to w Alexandrowie. Nie znam lepszego statycznego wyważyciela ;)Moto po wyważeniu Pawła jeździ prosto jak strzała ;)

co do wymiany i wywazenia to polecam koło-serwic na przybyszewskiego/puszkina.

Też tam robię od paru lat i jak do tej pory jest cacy.

• 4 months later...

Dziś byłem w zakładzie u pana Wojtery na Glinianej. Yamaha dostała nowe kapcie przód-tył. Rano trzeba zadzwonić i upewnić się czy jest w danym dniu człowiek, który wie jak to się robi z motocyklami. Usługa arcyexpresowa, solidnie wykonana. Widać, że wiedzą o co chodzi. Gdzie odkręcić, gdzie przytrzymać i kiedy asekurować moto bo może zaliczyć glebę. Szacuneczek, bo rzadko spotykam tak funkcjonujących serwisantów. Wentyle dostałem w gratisie. Polecam!

Jeden z nielicznych zakładów który wyważa koła dynamicznie ( a nie jak powszechnie to robią serwisy motocyklowe statycznie) ze względu na posiadanie odpowiedniej przystawki do maszyny to wulkanizacja róg Pojezierskiej / Włóknierzy. Wjazd od Glinianej.O zasadności wyważania koł statycznie czy dynamicznie to chyba temat do innego działu.Pozdro