Skocz do zawartości

Oblokowanie Aprili Rs50


GerwazKNZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

chciałbym pomocy w odblokowaniu apki. 2008r 6 biegowa lecz na maxymalnym biegu dochodzi do 80-85. vmax zrobilem 92 z górki na brusie ;( podejrzewam że ma jakieś blokady. sek w tym że chciałbym oddać ją do odblokowania lecz nie czekac sto lat a poprostu umówić sie na jakis dzionek z kimś kto się zna, oddać ją i żeby się nią od razu zajął by móc tego samego dnia już pobrykać. niektóre zakłady (autopsja czysto autopodobna) przyjmują sprawę i kiedyśtam się nia zajmą. chciałbym to sprawnie załatwić. dzieki z góry za pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w serwisie Aprilii będą mieli kompa i przeprogramują Ci mapę zapłonu, aczkolwiek to chyba nie jest tani zabieg. Zawsze możesz podjechać do zaufanego mechanika (jest tu kilka takich na forum) i pobawić się w zmianę dysz w gaźniku na większe itd. Nie mniej jednak nie liczyłbym na Twoim miejscu, że osiągniesz 110-120km/h. Jeżeli nawet to się uda, to dużym kosztem... paliwa.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem ja sie osobiście nie znam. widziałemna różnych forach że gdzieś właśnie bodaj na zapłonie...coś pisali że obrotów sie nie da uchwycić wysokich ja na 6 biegu dochodze do 9.5-10 max na 12...i gdzieś na wydechu. albo pruję obecny i na spawanie albo zakup nowego sportowego a w to nie wiem czy chcę się bawić. poczekam co powie jakis doświadczony mech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to ma 50cm. to zapomnij.Może tak jak Suchy pisze -program ale moim zdaniem poleci o 10 km więcej zapłacisz sporo,a spali tyle co jakieś nsr.

Edytowane przez SOBOL (wyświetl historię edycji)
http://autoteam.com.pl>KLIMA I WEBASTO W TWOIM SAMOCHODZIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze... bodaj Lone mowil ze jego ganiala w choolere...do tegi daze o ile serio mnie paliwo nie zabije. teraz ja ganiam po 4,5/5l na 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

Ja proponuje zmienić maszynę ....

 

nic dodać nic ująć. 50tka ganiająca jak wściekła ... koszt paliwa to małe miki... koszt rychłego remontu silnika będzie bardziej odczuwalny :decayed:

Oczywiście że pojedzie 100, może nawet 120km/h ... krótszą chwilę, ...mały silnik, mały cylinder, denko tłoka z papieru, korbowód grubości małego palca, słabo chłodzony, niedosmarowany i obciążony "piekielnymi" prędkościami szybko Ci się "odwdzięczy" http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/pout.png ale to Twój sprzęt i Twoje talary...

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za zmianą maszynki. Zmienisz wydech (czy tam nawet go zmodujesz) to koszt przynajmniej 100zł, przeprogramowanie kompa to pewnie kolejne min. 100zł. Remont silnika po kilkuset km (w najlepszym razie) to koszt pewnie ponad 500zł.

A jak sprzedasz to i dorzucisz trochę to sobie cbr 125 kupisz.

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucza Gerwaz... kupuj jakieś większe moto... gdzie Ci się będą opłacały takie mody? już Ci mało i mało Ci będzie nadal... pomyśl o tym a nie że na Apkę wydasz majątek a zaraz i tak coś większego kupisz... nie opłacalne... ale to tylko moje zdanie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już Ci mało i mało Ci będzie nadal...

To jest racja i nie kupuj jakieś popierdółki tylko wsiadaj na 250 lub 500cc, no chyba, że nie masz uprawnień to szoruj na kurs :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź do Dominika na literatów

może coś podpowie, on dużo 50 robi

 

zawsze jest opcja włożenia większego cylindra i tłoka będzie np. 80 cmm

 

ale generalnie podpisze się pod przedmówcami, zmień sprzęt na większy, może już czas na 500, w końcu 21 lat zobowiązuje do zrobienia prawka na moto

 

(zakładam ze masz 21 lat jak w info na profilu a jeździsz 50 bo nie masz prawka??)

 

jak by co mam jeszcze 3 CB500, szukają właściciela;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w RS nie programuje się kompa !!! jedynie trzeba wiedzieć czy jest to ten sam moduł co w TZR-ce bo jesli tak to się wierci mały otworek w odpowiednim miejscu gdzie przerywa się zworkę

może być również blokada w gaźniku oraz na kolanku ukł. wydechowego

TZR 80RR->GSXR 600K2->CBR 600 RR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soltys: prawko postaram sie w tym roku jaknie da rady to na przyszły. a przesiądę sie pewne na 250 Kawke bo nawet nie siedziałem nigdy na 500:D czuje ze nie dam rady

@Gutek: ale czy tak jak inni pisali obciazy to reszte silnika i szkoda tak grzebać rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda ja nie Gutek !!!!

sam kiedyś śmigałem 4 lata TZR nieźle pogrzebanej ,ale nawet nowe 2T potrafiły się rypać ,przypadłość wypalanie się środka tłoka w silniku jeszcze na gwarancji?? !!

 

Wszystko zalezy jak moto poustawiasz po takim zabiegu

TZR 80RR->GSXR 600K2->CBR 600 RR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

trochę odkopałem ale ja mam Yamaha TZR cylek 70 i przełożenie na moc i v max to 90, może ty też masz przełożenie na moc, zresztą to tylko 50 cudów nie ma co się spodziewać, chcesz żeby ci leciała 140km/h kup cylinder 110 na moto125.pl za jedyne 1600 zł :smile: a jeżeli nie masz prawka (lub wieku) na nic większego tak jak ja to musisz się przyzwyczaić do prędkości max 80... :biggrin:

Edytowane przez Cudak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze... bodaj Lone mowil ze jego ganiala w choolere...do tegi daze o ile serio mnie paliwo nie zabije. teraz ja ganiam po 4,5/5l na 100

 

Tak,podziel to przez dwa

 

Też jestem za zmianą maszynki. Zmienisz wydech (czy tam nawet go zmodujesz) to koszt przynajmniej 100zł, przeprogramowanie kompa to pewnie kolejne min. 100zł. Remont silnika po kilkuset km (w najlepszym razie) to koszt pewnie ponad 500zł.

A jak sprzedasz to i dorzucisz trochę to sobie cbr 125 kupisz.

 

za 100 zł to nawet programatora z szafy nie wyjmę(odczyt-obróbka mapy-wgranie=kilka godzin)

 

nic dodać nic ująć. 50tka ganiająca jak wściekła ... koszt paliwa to małe miki... koszt rychłego remontu silnika będzie bardziej odczuwalny :decayed:

Oczywiście że pojedzie 100, może nawet 120km/h ... krótszą chwilę, ...mały silnik, mały cylinder, denko tłoka z papieru, korbowód grubości małego palca, słabo chłodzony, niedosmarowany i obciążony "piekielnymi" prędkościami szybko Ci się "odwdzięczy" http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/pout.png ale to Twój sprzęt i Twoje talary...

 

Podpisuje się obiema rękoma

 

Z kieliszka który jest w Twoim silniku dużo nie wyciągniesz :/ U NoPel'a w byłym Romecie robiłem zmianę oprogramowania :smile:

 

można zapytać czym to robiłeś???

 

w RS nie programuje się kompa !!! jedynie trzeba wiedzieć czy jest to ten sam moduł co w TZR-ce bo jesli tak to się wierci mały otworek w odpowiednim miejscu gdzie przerywa się zworkę

może być również blokada w gaźniku oraz na kolanku ukł. wydechowego

 

Powiedz gdzie dokładnie wywiercić,podejrzewam że tego nie robiłeś ( a co piszą na forach to ohooo ..) a każdego kompa się programuje (trzeba być trochę w temacie)

 

 

Rzeźbiłem koledze cbr 125/50 po wielu nocach i testach powróciliśmy do orginału,było to stratne o zakup niektórych częśći w serwisie-Gra nie warta świeczki.

 

 

jak poprzednicy,wsiadaj na więcej

http://autoteam.com.pl>KLIMA I WEBASTO W TWOIM SAMOCHODZIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w RS nie programuje się kompa !!! jedynie trzeba wiedzieć czy jest to ten sam moduł co w TZR-ce bo jesli tak to się wierci mały otworek w odpowiednim miejscu gdzie przerywa się zworkę

może być również blokada w gaźniku oraz na kolanku ukł. wydechowego

 

Raczej nie ten sam moduł bo to są 2 rożne silniki. Tzr ma AM6, a RS ma silnik Derbi

 

 

można zapytać czym to robiłeś???

 

 

W tym przypadku to nie jest skomplikowane bo, kupuje się specjalny moduł zapłonowy i się przepina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawko postaram sie w tym roku jaknie da rady to na przyszły

Uważaj, bo ciągle straszą zmianą przepisów, więc jak masz czas to pykaj do końca tego roku ;)

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...