Skocz do zawartości

Klocki Hamulcowe Nhc


Gość kpt. Bomba

Rekomendowane odpowiedzi

Na tył to może jeszcze bym się zastanawiał. Na przód bym tego nie założył.

 

Na przód wrzuć sbs z serii hs albo vesrah jl. Ew. EBC z serii HH. B12 to ciężki motocykl i potrzebuje dobrych hamulców a ich skuteczność w dużej mierze zależy od klocków. Tu nie ma co oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kpt. Bomba

Nie chodzi i o te najtansze tylko o te z domieszka karbonu. Mieszanka AK-150.

Zwykle sie nie sprawdzaja - mialem w B6 i przy odrobinie wody mozna bylo klamke duzic bo bolu a moto jechalo dalej oznaczenie bodajrze AM-300.

HH z tego co mi wiadomo zjadaja dosc szybko tarcze a roznica cenowa klocki - tarcza jest dosc znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na suchej tarczy jak ich nie przegrzejesz poradzą sobie, na mokrej (podczas deszczu) jest już trochę gorzej. Generalnie jakość adekwatna do ceny z naciskiem na cenę. Wytrzymują tyle co inne ale nie są na pewno do porównania z fabrycznymi (moim zdaniem najlepszymi).

Na tył to może jeszcze bym się zastanawiał. Na przód bym tego nie założył.

Jeżeli nie latasz po torze albo nie ciśniesz klamki bez głowy co chwile to nie widzę problemu żeby je założyć na przód nawet do nielekkich sprzętów, chociaż po to żeby wyrobić sobie własną opinię o nich.Jeżeli uznasz, że coś nie tak to zmieniasz.

Komplet zdaje się nie kosztuje nawet tyle co OEMowych na jedną tarczę.

B12 to ciężki motocykl i potrzebuje dobrych hamulców a ich skuteczność w dużej mierze zależy od klocków. Tu nie ma co oszczędzać.

Oczywiście ale czasem ludzie mają ograniczony budżet lub nie oczekują super jakości. Też jestem zadania, że warto coś lepszego ale jak już pisałem wszystko zależy od wymagań.

Reasumując.. wg mnie najtańsze klocki, które się nie rozlatują i nawet hamują :smile:

 

Dodając jeszcze...

Opinia moja tyczy się tylko kloców tej firmy. Tarczki sprzęgłowe NHC to już śmietnik niestety.

Edytowane przez Lord Vader (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

gwoli informacji - SBS to "pakowaczka" nie producent - robią to w lepszym razie w Turcji, w gorszym w ... prowincji xsianhuangho :smile: a SBS kupuje to z produkcji i pakuje pod szyldem "mejd in dżermany", NHC to Taiwan, ale ja bym tego nie kupił - nie lubię dymu z okładzin podczas hamowania :smile:

niemniej jednak jakość - może być, ale d*py nie urywa (zależy jak kto spowalnia ;) )

polecam za to Carbone Lorraine albo Galfer'y (pierwsze francuskie drugie espańskie) albo oryginały Nissin'a :smile:

 

... i jeszcze na koniec taka refleksja ;) ... Twój układ hamulcowy będzie tak skuteczny, jak najsłabszy jego element :smile: możesz mieć giga klocki, ale jak masz miękkie kable nic Ci po giga hiper klockach, możesz mieć turbo-kable, ale jak masz starą wyjechaną pompę, nic Ci po pancernych przewodach, wreszcie możesz mieć betonowe zawieszenie z przodu, ale jak kierownik d*pa nic Ci po mega-teleskopach... itd... :whistling: więc czasem dzielenie włosa na dziewięcioro nie ma po prostu sensu http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/angelnot.gif

Edytowane przez działkowy emeryt (wyświetl historię edycji)

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kpt. Bomba

gwoli informacji - SBS to "pakowaczka" nie producent - robią to w lepszym razie w Turcji, w gorszym w ... prowincji xsianhuangho :smile: a SBS kupuje to z produkcji i pakuje pod szyldem "mejd in dżermany", NHC to Taiwan, ale ja bym tego nie kupił - nie lubię dymu z okładzin podczas hamowania :smile:

niemniej jednak jakość - może być, ale d*py nie urywa (zależy jak kto spowalnia ;) )

polecam za to Carbone Lorraine albo Galfer'y (pierwsze francuskie drugie espańskie) albo oryginały Nissin'a :smile:

 

... i jeszcze na koniec taka refleksja ;) ... Twój układ hamulcowy będzie tak skuteczny, jak najsłabszy jego element :smile: możesz mieć giga klocki, ale jak masz miękkie kable nic Ci po giga hiper klockach, możesz mieć turbo-kable, ale jak masz starą wyjechaną pompę, nic Ci po pancernych przewodach, wreszcie możesz mieć betonowe zawieszenie z przodu, ale jak kierownik d*pa nic Ci po mega-teleskopach... itd... :whistling: więc czasem dzielenie włosa na dziewięcioro nie ma po prostu sensu http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/angelnot.gif

 

to jest tokico a nie nissin.

kable mam gumowe wiec mysle ze nie ma co sie rozpedzac z jakoscia klockow.

6 tloczkow daje rade nawet na moich wyjechanych klockach wiec nie chodzi o to zeby urywalo D ale zeby w miare przyzwoicie hamowaly.

chyba wezme te NHC carbon - ocenie i zrelacjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

to jest tokico a nie nissin.

 

Rybeńko... Tokico nie produkuje samo ani mieszanek pulpy ciernej do produkcji okładzin ani blach na podstawy klocków. Jako oddział ogromnego koncernu Hitachi Automotive - samo produkuje amortyzatory, sprężyny, pompy, zaciski i inny hardware, ale nie klocki. Klocuszki kupuje od zaprzyjaźnionego konkurenta, wyspecjalizowanego w produkcji tarcz, bębnów i okładzin ciernych - firmy Nissin Kogyo Inc. ... :decayed:

Edytowane przez działkowy emeryt (wyświetl historię edycji)

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kpt. Bomba

Rybeńko... Tokico nie produkuje samo ani mieszanek pulpy ciernej do produkcji okładzin ani blach na podstawy klocków. Jako oddział ogromnego koncernu Hitachi Automotive - samo produkuje amortyzatory, sprężyny, pompy, zaciski i inny hardware, ale nie klocki. Klocuszki kupuje od zaprzyjaźnionego konkurenta, wyspecjalizowanego w produkcji tarcz, bębnów i okładzin ciernych - firmy Nissin Kogyo Inc. ... :decayed:

 

Mialem na mysli zaciski Tokico a nie Nissiny takie jak w Banditach 1200 z przed 2001r.

Sam na wlasne oczy widzialem nie dalej jak wczoraj klocki Tokico w VZ 800.

Gdyby byl to Nissin lub Kogyo na pewno bylaby na nich inna sygnatura.

.. Misiaczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kpt. Bomba

Ja na dobra sprawe nie wiem co maja swieta wielkanocne do swieta pracy.

Pytalem jasno o klocki firmy NHC. Nie o Ferodo, SBS, Goldfren czy jakiekolwiek inne.

 

Nie bardzo rozumiem co maja do tego przewody, opony, olej w lagach czy zarowki w kierunkowskazach.

Pytanie zdaje mi sie dosc zrozumiale i oczywiste a tym bardziej odpowiedz.

Tak mialem - lipa, tak mialem - dobre itp.

Mozna porownac czy wypowiedziec sie w jakis inny sposob ale dyskusje odnosnie tego czy SBS jest pakowaczem diabli wiedza czego tak samo jak ile wazy kon trojanski to lanie wody w hektolitrowej ilosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzałem się do wymiany klocków, ale dopiero na przyszły sezon. Po przeczytaniu bardzo, ale to bardzo wielu tematów doszedłem do wniosku, że te NHC to jakiś shit. Polecają EBC i SBS, ze wskazaniem na te pierwsze. Carbone Lorraine też polecali i pisali o nich, że są super, ale podobno trzeba je rozgrzać, żeby dobrze hamowały. Więc pierwsze kilka hamowań spokojnie, a poźniej można dusić do bólu.

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

Pytalem jasno o klocki firmy NHC.

Pytanie zdaje mi sie dosc zrozumiale i oczywiste a tym bardziej odpowiedz.

Tak mialem - lipa, tak mialem - dobre itp.

 

tak - miałem - to śmieć http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/thumbdown.gif

 

Sam na wlasne oczy widzialem nie dalej jak wczoraj klocki Tokico w VZ 800.

 

ja też widziałem klocki SBS - mimo, że SBS nie produkuje samodzielnie nic - tak samo zresztą jak Tokico nie robi klocków, tylko kupuje je od Nissina

 

Nie bardzo rozumiem co maja do tego przewody, opony, olej w lagach czy zarowki w kierunkowskazach.

 

załóż sparciałe kable, łysą gumę i wylej olej z lag - i załóż sobie najlepsze klocki jakie tylko znajdziesz, rozpędź się powiedzmy do 180km/h i zahamuj ostro przy dojeździe do skrzyżowania, ale tak, żeby stału już na nim inne auta - wtedy zrozumiesz. ... waląc już w stojące auto nie musisz włączać już kierunków - te faktycznie nie mają nic do rzeczy :smile:

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kpt. Bomba

tak - miałem - to śmieć http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/thumbdown.gif

 

 

ja też widziałem klocki SBS - mimo, że SBS nie produkuje samodzielnie nic - tak samo zresztą jak Tokico nie robi klocków, tylko kupuje je od Nissina

 

 

załóż sparciałe kable, łysą gumę i wylej olej z lag - i załóż sobie najlepsze klocki jakie tylko znajdziesz, rozpędź się powiedzmy do 180km/h i zahamuj ostro przy dojeździe do skrzyżowania, ale tak, żeby stału już na nim inne auta - wtedy zrozumiesz. ... waląc już w stojące auto nie musisz włączać już kierunków - te faktycznie nie mają nic do rzeczy :smile:

 

a Ty wez trzy palce i p....nij sie w czolo.

jak nie umiesz normalnie gadac to nie podejmuj dyskusji.

znalazl sie geniusz, ktory pytania dobrze nie umie przeczytac ale za to doskonale zna wszystkich producentow, procesy technologiczne i jest wielce mega boski o co bys go nie spytal.

i pamietaj - jedynka na dol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

ojej... Kolego... http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif

spuść trochę powietrza bo pynkniesz :decayed:

... i nabierz dystansu, bo... ironia w d*pę Cię kopie...

 

aha... pogadać to możesz... do konia :smile:

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kpt. Bomba

Ciebie chyba juz dawno kopnela.

Jak Ci sie nie podoba to nie pisz - bedzie prosciej.

Dystans to Ciebie chyba kopnal w D.. az tulejka zostala.

Pewnie dlatego wyzej sr@sz niz ja masz.

 

Widze, ze caly czas gadam z koniem bo ludzi cechuje nieco wyzsze IQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha.... Bomba jak byś czytał forum to byś zauważył ze działkowy zawsze tak pisze... a co tych przewodów, pompy, to ma racje co z tego ze będziesz miał najlepsze klocki jak przewody zamiast cisnienie dawać na tłoczek pójdą w kable i nie zahamuje....

:doofywave:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kpt. Bomba

wlasnie ze nie czytam forum i zaczyna mnie irytowac ta wasza wyssana z palca wikipedia.

temat dotyczyl konkretnego producenta. dziekuje za wszystkie dobre rady niemniej jednak chodzilo mi o opinie nt kevlarowych klockow NHC bo to chyba jedyne jakich nie sprawdzilem osobiscie.

jesli pytam o jedno to znaczy ze tylko o to mi chodzi a nie o cale tomy zbednej wiedzy tajemnej.

idac tym tropem mozemy rownie dobrze zaczac rozpatrywac wplyw luzow zaworowych na napiecie ladowania.

tylko po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pamietaj - jedynka na dol

Z tym to akurat bywa różnie, bo czasem w górę :smile: ale to zapewne wiesz.

 

Co do klocków NHC to jak pisałem, szkoda dyskusji. Szukasz tańszych.. to się nadadzą jeżeli nie masz wygórowanych oczekiwań. Dla jednych to co jest sufitem dla drugich może być podłogą , tak więc kup, załóż i sam się przekonaj. Ja latałem na tym i dla mnie to zwykły, średniej jakości klocek tak jak pisał działkowy "d*py nie urywa" ale .... HAMUJE. Jeżeli tego oczekujesz a cena Cie zadowala to jaki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się bał eksperymentować z tanimi klockami , wg mnie albo tanie albo dobre :-) zapodaj jakieś sintermetale , ostatnio kupiłem do hayki , jak wiadomo hayka nie me rewelacyjnych hebli ale z tymi klockami jest poprawa

Odszkodowania powypadkowe z polisy OC sprawcy za różne zdarzenia z ostatnich 19 lat , bezpłatna analiza sprawy , wypłacam zaliczki do 20 tys. zł na osobę po podpisaniu umowy , pokrywam wszelkie koszty sądowe , daję pisemną gwarancję wygranej sprawy sądowej.

Artur Jastrzębski
Dyrektor Generalny woj. Łódzkie
Europejskie Centrum Odszkodowań S. A.
606-342-812

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kpt. Bomba

wlasnie zapodaje te kevlary. nie sa to te zwykle najtansze.

mialem wczesniej w Bandicie 600 zwykle i na wode byla lipa. kilka opinii slyszalem ze z tymi AK-150 jest o niebo lepiej.

jak zamontuje i obczaje nie omieszkam sie podzielic spostrzezeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HH z tego co mi wiadomo zjadaja dosc szybko tarcze a roznica cenowa klocki - tarcza jest dosc znaczna.

Pierwsze słyszę aby ryły tarcze... Miałem w ZX9R EBC HH i super się spisywały :smile:

 

A co do NHC - ciekawy jestem Twojej opinii jak założysz :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...