Jump to content

Wymiana Łożysk W Tylnim Kole Cbr F2

AndrzejCBR
 Share

Recommended Posts

Witam dzis gdy czysciłem felgi zauwazyłem lekki luz na łożyskach w tylnim kole, nie jest to duzy luz aczkolwiek jest wyczuwalny, w przednim kole wymieniałem łożyska na początku sezonu i sobie z tym poradziłem ale jak jest z tyłem? robił to ktoś. Jak sie za to zabrac? co trzeba zdjać lancuch itd jakie łożyska kupić jaki maja rozmiar?

Wyjmujesz najzwyczajniej w świecie koło.. kładziesz je na stole.. usuwasz uszczelniacze..wyjmujesz łożyska ( jeżeli nie masz czym wycisnąć, wykręcić możesz użyć wybijaka jak będzie trzeba to mocniej młotka oczywiście nie bezpośrednio). Czyścisz piastę, smarujesz i wkładasz nowe wraz z nowymi uszczelniaczami (koszt pewnie ok 150 zł np z allegro). Zakładasz koło, naciągasz łańcuch i cieszysz się życiem. Powodzenia

P.S zaopatrz się w manual do swojego moto.

Łożyska i uszczelniacze kupisz w sklepie uszczelka na włókienniczej. Zapłacisz z 20% tego co za "motocyklowe".

Owszem z tym, że warto mieć w ręce wtedy stare. W Tech-Łoż na Przybysza też coś pewnie dobierzesz, jeżeli mowa o "pasujących".

W F2 sa łożyska ktore bez problemu dostaniesz w każdym sklepie z łożyskami ,jak dałeś rade z przodem to z tylem tez na spokojnie sobie poradzisz.

Owszem z tym, że warto mieć w ręce wtedy stare. W Tech-Łoż na Przybysza też coś pewnie dobierzesz, jeżeli mowa o "pasujących".

Zgadza się zawsze też można zajrzeć do serwisówki - powinny być wymiary łożysk.

Na przybysza jednak nie ma uszczelniaczy, do tego mają droższe lożyska. Ja w uszczelce kupowałem polskie - tanie i ponoć bardzo dobre - ja zrobiłem ok 4 tys km więc za mało żeby się wypowiadać o jakości, dlatego opieram się na tym co wyczytałem w sieci.

Jeszcze pytanie nie musze rozpinać łańcucha?

Luzujesz naciąg do zera i przesuwasz kolo do przodu tak żebyś mógł zdjąć łańcuch z zębatki w stronę wahacza. Potem tylko wyciągasz koło do tyłu.

Na przybysza jednak nie ma uszczelniaczy, do tego mają droższe lożyska.

W takim razie zostaje inny sklep ewentualnie np Larsson czy Allegro :smile: Edited by Lord Vader (see edit history)