Skocz do zawartości

Wymiana Łożysk W Tylnim Kole Cbr F2


AndrzejCBR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis gdy czysciłem felgi zauwazyłem lekki luz na łożyskach w tylnim kole, nie jest to duzy luz aczkolwiek jest wyczuwalny, w przednim kole wymieniałem łożyska na początku sezonu i sobie z tym poradziłem ale jak jest z tyłem? robił to ktoś. Jak sie za to zabrac? co trzeba zdjać lancuch itd jakie łożyska kupić jaki maja rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz najzwyczajniej w świecie koło.. kładziesz je na stole.. usuwasz uszczelniacze..wyjmujesz łożyska ( jeżeli nie masz czym wycisnąć, wykręcić możesz użyć wybijaka jak będzie trzeba to mocniej młotka oczywiście nie bezpośrednio). Czyścisz piastę, smarujesz i wkładasz nowe wraz z nowymi uszczelniaczami (koszt pewnie ok 150 zł np z allegro). Zakładasz koło, naciągasz łańcuch i cieszysz się życiem. Powodzenia

P.S zaopatrz się w manual do swojego moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska i uszczelniacze kupisz w sklepie uszczelka na włókienniczej. Zapłacisz z 20% tego co za "motocyklowe".

Owszem z tym, że warto mieć w ręce wtedy stare. W Tech-Łoż na Przybysza też coś pewnie dobierzesz, jeżeli mowa o "pasujących".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem z tym, że warto mieć w ręce wtedy stare. W Tech-Łoż na Przybysza też coś pewnie dobierzesz, jeżeli mowa o "pasujących".

Zgadza się zawsze też można zajrzeć do serwisówki - powinny być wymiary łożysk.

Na przybysza jednak nie ma uszczelniaczy, do tego mają droższe lożyska. Ja w uszczelce kupowałem polskie - tanie i ponoć bardzo dobre - ja zrobiłem ok 4 tys km więc za mało żeby się wypowiadać o jakości, dlatego opieram się na tym co wyczytałem w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie nie musze rozpinać łańcucha?

Luzujesz naciąg do zera i przesuwasz kolo do przodu tak żebyś mógł zdjąć łańcuch z zębatki w stronę wahacza. Potem tylko wyciągasz koło do tyłu.

 

Na przybysza jednak nie ma uszczelniaczy, do tego mają droższe lożyska.

W takim razie zostaje inny sklep ewentualnie np Larsson czy Allegro :smile: Edytowane przez Lord Vader (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...