Skocz do zawartości

Fotoradary Na Trasach


maggie

Rekomendowane odpowiedzi

Do niedawna robiły fotki tylko z przodu i wiadomo można było je olać .Widze nieraz że jeżdżą ludzie z częściowo zaklejoną tablicą.Miał ktoś z tego tytułu jakieś konsekwencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna robiły fotki tylko z przodu i wiadomo można było je olać .Widze nieraz że jeżdżą ludzie z częściowo zaklejoną tablicą.Miał ktoś z tego tytułu jakieś konsekwencje?

Miał i to nawet na czwartkowym spotkaniu.

O ile dobrze pamiętam to 100pln do zapłaty. Nie wiem jak z punktami chyba 1.

Gdzieś na forum było ale nie mogę znaleźć

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

autostradą kurde... 10 pkt i 400zł.....

 

na remontach chowają się z suszarą za pachołkami...

 

tyle dostałaś? http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kilka razy w tygodniu śmigam tą "autostradą" i nigdy panów nie było i oby tak dalej.

A propos fotoradaru to 1-st fotoradar za Rzgowem w strone Katowic jest pełny i strzela foty co prawda od przodu ale moze ktoś będzie puszką jechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.
Orientuje się może ktoś gdzie są fotoradary ustawione tak żeby robiły zdjęcie od tyłu a nie z przodu? Jak się jedzie do Łodzi to na pewno przed Kruszowem jest jeden ale czy poza nim na trasie z Łodzi do Częstochowy i z powrotem są jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek jechałem na tej trasie i tylko jeden pamiętam, że był ustawiony "od tylca" w stronę  Łodzi, zaraz za Piotrkowem przed Kruszowem  ;)

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecz my jestescie swiadomi ze na skrzyzowaniach i nie tylko czesto jest monitoring i bez problemu mozna dojsc do nr. Rejestracyjnego pojazdu. Znam 3 takie przypadki w tym jeden z Łodzi gdzie kierowca motocykla w sadzie zastal uznany za winnego wykroczenia mimo ze fotoradar walil od przodu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecz my jestescie swiadomi ze na skrzyzowaniach i nie tylko czesto jest monitoring i bez problemu mozna dojsc do nr. Rejestracyjnego pojazdu. Znam 3 takie przypadki w tym jeden z Łodzi gdzie kierowca motocykla w sadzie zastal uznany za winnego wykroczenia mimo ze fotoradar walil od przodu :-)

Przytocz konkretny przyklad, i Sad ktory go skazal... Dla mnie to farmazon;). uwierze jak zobacze uzasadnienie wyroku, bo w Polszy to w sumie wszystko mozliwe, ale...... co ma monitoring miejski/ drogowy do fotoradaru... Za forke z fotoradaru mozesz byc ukarany tylko i wylaczeni wtedy, gdy urzadzenie pomiarowe / fotoradar/ zmierzy predkosc i jednoczesnie uchwyci pojazd z wydocznymi elementami identyfikacyjnymi..W puszce naklejka na szybe i tablice rejestracyjna...

Wedlug ustawy, aby dostac mandat z fortoradaru musza byc spelnione nastepujace przeslanki:

1)  rejestruje obrazy naruszeń przepisów ruchu drogowego i przetwarza do celów określonych w niniejszej ustawie obraz pojazdu, którym naruszono przepisy ruchu drogowego, oraz wizerunek kierującego pojazdem, jeżeli został on zarejestrowany oraz dane obejmujące:

a)  numer rejestracyjny pojazdu, którym naruszono przepisy,

B)  datę, czas oraz określenie miejsca popełnienia naruszenia,

c)  rodzaj naruszenia,

d)  dane właściciela lub posiadacza pojazdu lub kierującego pojazdem,

e)  numer identyfikacyjny urządzenia rejestrującego;

Edytowane przez Pablos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek jechałem na tej trasie i tylko jeden pamiętam, że był ustawiony "od tylca" w stronę  Łodzi, zaraz za Piotrkowem przed Kruszowem  ;)

Ja akurat w wtorek i się zastanawiałem czy tylko ten jeden jest czy coś jeszcze :smile:

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytocz konkretny przyklad, i Sad ktory go skazal... Dla mnie to farmazon;). uwierze jak zobacze uzasadnienie wyroku, bo w Polszy to w sumie wszystko mozliwe, ale...... co ma monitoring miejski/ drogowy do fotoradaru... Za forke z fotoradaru mozesz byc ukarany tylko i wylaczeni wtedy, gdy urzadzenie pomiarowe / fotoradar/ zmierzy predkosc i jednoczesnie uchwyci pojazd z wydocznymi elementami identyfikacyjnymi..W puszce naklejka na szybe i tablice rejestracyjna...

Wedlug ustawy, aby dostac mandat z fortoradaru musza byc spelnione nastepujace przeslanki:

1)  rejestruje obrazy naruszeń przepisów ruchu drogowego i przetwarza do celów określonych w niniejszej ustawie obraz pojazdu, którym naruszono przepisy ruchu drogowego, oraz wizerunek kierującego pojazdem, jeżeli został on zarejestrowany oraz dane obejmujące:

a)  numer rejestracyjny pojazdu, którym naruszono przepisy,

B)  datę, czas oraz określenie miejsca popełnienia naruszenia,

c)  rodzaj naruszenia,

d)  dane właściciela lub posiadacza pojazdu lub kierującego pojazdem,

e)  numer identyfikacyjny urządzenia rejestrującego;

Uzasadnienie moge sprobowac dorwac od znajomego dopiero w sierpniu. Rok temu w warszawie byla taka sytuacja 2 motocyklistow wpadlo po kolei. Moj znajomy tez odwolywal sie do tego przepisu ale kamera zajerestrowala go 100 czy 200 m od fotoradaru kilka sec przed zrobieniem fotki na filmie kilka sek pozniej bylo widac samochod ktory zaraz po nim rowniez zostal sfotografowany. Pamietam tylko te dowody procesowe.

P.S. zobacz sobie rowniez sytuacje w ktorych opisywane sa przypadki kiedy ktos dostaje fotke za predkosc 62 km/h i odwoluje sie do tolerancji fotoradarow +10 km/h i bledu pomiarowego urzadzenia +/-3% czyli rownie dobrze mogl miec np.59 km/h i w swietle prawa nie powinien dostac mandatu a jednak zostal obyobywatelem karanym przez sad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...