Jump to content

Kierunkowskazy Na Motocyklowym Kasku ?

Fatum
 Share

Recommended Posts

Co myślicie o pomyśle instalowania kierunkowskazów i światła stopu w kasku motocyklisty?? Czy to sprawi, że będziemy bardziej widoczni i wpłynie na nasze bezpieczeństwo szczególnie w ruchu ulicznym ??

Dla zainteresowanych wklejam link:

http://www.motocykle.v10.pl/Kierunkowskazy,na,motocyklowym,kasku,Bedzie,bezpieczniej,85402.html

Pomysł wydaje się całkiem niezły. Patrząc po zdjęciach faktycznie motocyklista jest bardziej widoczny :smile:

już widzę jak kupujemy astronomicznie drogie kaski z diodami i czujnikami ;)

i już widzę jak się psują np. podczas ulewy :biggrin:

widoczni to my będziemy (myślę, że w 99%) tylko wtedy, gdy będziemy jeździli tak:

Również uważam że nikt normalny nie kupi takiego kasku.

Cena odstraszy na samym początku ;(, a w porównaniu z innymi markowymi kaskami może wypadać blado ( zapłacimy tylko i wyłącznie za światełka )

Jeśli dobrze pamiętam to kodeks drogowy mówi że kierunkowskazy muszą być rozmieszczone w odpowiedniej odległości od siebie... założone na kasku łamią ten przepis. Poza tym uważam to za słaby pomysł.

Jeśli dobrze pamiętam to kodeks drogowy mówi że kierunkowskazy muszą być rozmieszczone w odpowiedniej odległości od siebie... założone na kasku łamią ten przepis. Poza tym uważam to za słaby pomysł.

mchyba 25 cm

zacznijmy może od jazdy w kamizelkach - dobrowolnej jazdy w kamizelkach ;]

dodatkowy stop to ja mam ale w kufrze IMHO nie ma co robić z moto choinki - jak ktoś chce być bardziej widoczny to polecam naklejki odblaskowe na kask

znacznie częściej kierowcy 4-kółek nie widzą nas jak wyjeżdżają z podporządkowanych, a tu nie wiele pomogą kierunkowskazy czy światło stop w kasku, lepsza kamizelka.

Też uważam, że te disco hełmy i tak nic nie zmienią. No a jazda w większej grupie to juz dyskodżambo na 2oo :biggrin:

kurde, jak bym zobaczył coś takiego na drodze, pewnie bym odkręcił manetkę na maxa i zwiewał, bo bym pomyślał, że to UFO ;)

trochę ktoś czasu spędził, żeby wetknąć te wszystkie diody w hełm i jeszcze je razem podłączyć.. szacun.

Sharka widziałem- fajna seria, zwłaszcza inne wzory (tribale). Jak ktoś ma jeszcze odiodowany motocykl to komplet.

Te Sharki z malowaniem fluorescencyjnym są dość sympatyczne ;)

Jestem tylko ciekaw z jakich odległości jest on widoczny itp.