Skocz do zawartości

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny


Thebestof78

Rekomendowane odpowiedzi

Oby jak najrzadziej się przydawało ale warto pamiętać, że coś takiego istnieje.

 

UFG jest instytucją działającą nie dla zysku (non-profit), powołaną w 1990 roku. Podstawowym zadaniem Funduszu jest wypłata odszkodowań niewinnym ofiarom wypadków spowodowanych przez: nieubezpieczone lub niezidentyfikowane pojazdy oraz nieubezpieczonych rolników.

 

https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredProcess/guest?with=zpp1

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powodzenia :drool: Aby dostać kasę gdy sprawca uciekł musi być zawiadomiona policja i przeprowadzić śledztwo,świadkowie i takie tam. :whistling:

Fundusz Gwarancyjny reprezentuję PZU chyba dobrze pamiętam http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/cry.png

Miałeś wypadek? Pomogę uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy.  501-629-877

http://www.autopowypadku.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kto wie o takiej instytucji. Ja też nie wiedziałem dopóki nie musiałem sam skorzystać z usług ww. Przydaje się w szczególności kiedy sprawca nie miał aktualnego OC. Ogólnie w takiej sytuacji przy sprawnym działaniu naszego ubezpieczyciela, 2 miesiące i kasa na koncie, a sprawca niech się później martwi spłacaniem długu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto też pamiętać, aby żadnemu z nas nie przydażyło się niedopełnić obowiązku ubezpieczeniowego.

 

Bez obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) narażasz się na płacenie - z własnej kieszeni - wysokiego odszkodowania gdy spowodujesz wypadek lub kolizję. Za brak takiej polisy grożą także surowe i nieuchronne kary finansowe.

Wysokość opłaty karnej za brak OC komunikacyjnego uzależniona jest od:

1. rodzaju pojazdu, którego posiadacz nie spełnił obowiązku ubezpieczenia:

  • samochody osobowe – równowartość 2- krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę,
  • samochody ciężarowe, ciągniki samochodowe i autobusy – równowartość 3- krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę,
  • pozostałe pojazdy – równowartość 1/3 minimalnego wynagrodzenia za pracę;
2. okresu pozostawania bez ochrony ubezpieczeniowej w danym roku kalendarzowym:
  • do 3 dni – 20% pełnej opłaty karnej,
  • 4 do 14 dni – 50% pełnej opłaty karnej,
  • powyżej 14 dni – 100% opłaty karnej;
3. minimalnego wynagrodzenia za pracę w roku kontroli, ustalonego na podstawie ustawy z 10 października 2002 roku o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

 

Opłaty karne za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC w 2012 roku:

 

 

gradacja opłaty

samochody osobowe

samochody ciężarowe, ciągniki samochodowe i autobusy

pozostałe pojazdy

OC rolników

100%

3 000 zł

4 500 zł

500 zł

 

150 zł

 

50%

1 500 zł

2 250 zł

250 zł

20%

600 zł

900 zł

100 zł

trochę słabo się skopiowało ale można się zorientować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem sytuację z 7-8 lat temu na wybrzeżu pod Kołobrzegiem kiedy to w tył mojej ówczesnej Hondy Prelude uderzył nawalony wieściak w Golfie.

 

Jak przyjechała Policja to okazało się:

a ) wsiok miał prawie 2 promile;

b ) miał 17 lat i nie posiadał prawa jazdy;

c ) samochód nie był zarejestrowany w PL, a założone tablice rejestracyjne pochodziły od jakiejś Syreny;

d ) oczywiście brak jakiegokolwiek ubezpieczenia;

 

Byłem strasznie wkurwiony bo to był pierwszy tydzień urlopu i troche mi auto poobijał. Na szczęście było na chodzie i do Łodzi udało się wrócić.

Sprawa trafiła oczywiście do UFG i oni 'likwidowali' ta szkodę.

Nie pamiętam już jaka firma przysłała na ich zlecenie rzeczoznawcę.

W każdym razie były to normalne oględziny.

Na kasę czekałem około 5 miesięcy co nie jest wcale takim ekstremalnym terminem bo różnym moim znajomym zdarzało się dłużej czekać przy "normalnych" firmach ubezpieczeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do UFG mamy podgląd również my "agenci" aby ustalić jak długo i czy w ogóle właściciel pojazdu, który ma być ubezpieczony posiadał polisę OC lub AC i czy spowodował jakieś szkody. Niestety system ten, jak wiele w naszym kraju nie działa poprawnie. Jako przykład podam Wam sytuacje kiedy był u mnie klient i oświadcza, że ma 60% zniżek i trzyma w reku teczkę polisami OC od wielu lat a UFG pokazuje tylko 30%. Okazało się, że klient był współwłaścicielem pojazdu przez ostatnie 3 lata. Nie wiem niestety czy UFG nie objęło współwłaścicieli pojazdów w niektórych przypadkach czy kiepskie towarzystwa ubezpieczeniowe podawały do UFG tylko właścicieli. UFG to dobra sprawa ale żeby to działało poprawnie minie pewnie jeszcze dużo czasu.

CENTRUM UBEZPIECZEŃ ul. Snycerska 1 róg ul. Zachodniej i Limanowskiego, Tel: 693 188 184

motocykle, samochody, mieszkania, domy, firmy, OC podróżne, polisy na życie, NNW i motocykle

 

Służymy Wam również doradztwem, także dzwońcie, piszcie jeśli tylko macie jakieś pytania lub potrzebujecie pomocy w spr. ubezpieczeń. nasze.ubezpieczenie@gmail.com

 

ZAPRASZAMY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...