Skocz do zawartości

Wężykowanie Przy Jeździe Z Plecaczkiem


Tomi

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka!

Piszę tego posta, bo szukam przyczyn, które powodują, że jak jadę z plecaczkiem przy małych prędkościach (poniżej 30km/h) to mi bardzo wężykuje przednie koło.

Wymienione rury nośne, łożysko główki ramy, sprężyny na progresywne, olej na 15W.

Wiem, że moje opony są kartoflowate i nierówno starte (przez jazdę na krzywych lagach), ale wymiana będzie na przyszły sezon.

 

Co może być przyczyną? Bo mi się pomysły chyba skończyły.

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy małej prędkości może mieć, bo przy wyszej moto jest stabilniejsze i tego nie odczujesz np.łatwiej sie prowadzi moto przy 60km/h niz przy 40km/h, a złe oponu mogą pogarszać jeszcze prowadzenie przy małych prędkościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napompowane wg manuala.

2.25 na przód, 2.5 na tył - bez różnicy czy jedna czy dwie osoby

 

A ciężarki kierownicy mają znaczenie? Może jakbym cięższych poszukał to by było lepiej?

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale źle wyważone koła by miały spory wpływ na jazdę przy większych prędkościach. A przy większych prędkościach jest ok.

Regulacja tylnego amorka? A tył ma wpływ na wężykowanie? Tak czy siak - sprawdzę.

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

to mi bardzo wężykuje przednie koło.

 

wyząbkowana przednia opona - do zaakceptowania lub do wymiany ;)

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska w kole sa dobre? Miałem taki przypadek ze przy wolnej jezdzie koło dostawało bicia na boki po wymianie łożysk juz było dobrze no i opona też musi byc ok bo przy wyząbkowanej nie bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj działkowy wytargał mój motocykl i powiedział, że luzów nie ma. Opony faktycznie są tragiczne (przód - wyząbkowana, przekoszona, tył - kwadratowa), ale dopiero na przyszły sezon je zmienie. Przy okazji wymiany może pokuszę się o łożysko koła.

 

wyząbkowana przednia opona - do zaakceptowania lub do wymiany ;)

akceptacja na resztę tego sezonu ;)

 

dzięki wielkie, pozdr.

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem to samo tylko przy predkosci powyzej 250km/h, nie dalo sie jezdzic :/ Wymiana opon zalatwila problem. Przednia opona ma ogromny wplyw na prowadzenie motocykla. Moja opona wygladala na bardzo dobra, po sprawdzeniu na wywazarce, okazalo sie ze bije w 2 miejscach i nie nadaje sie do jazdy... Dlatego nie polecam nikomu zakupu uzywanej przedniej opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy stawiacie na opone.. mozliwe ze słusznie... ale ja jeszsze podrzuce jedna propozycje. Kolega napisal ze zostało wymienione łozysko głowki ramy. Jezeli dokrecone jest z za duzym momentem to wlasnie beda takie obiawy (wezykowanie). Czykli tak jakby chcesz wyprostowac przednie koło motocykla a czujesz ze kierownica delikatnie ciagnie w strone przeciwna i tak w kołko. Podreslam ze tak sie wlasnie dzieje przy b. małych predkosciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisal ze zostało wymienione łozysko głowki ramy. Jezeli dokrecone jest z za duzym momentem to wlasnie beda takie obiawy (wezykowanie). Czykli tak jakby chcesz wyprostowac przednie koło motocykla a czujesz ze kierownica delikatnie ciagnie w strone przeciwna i tak w kołko. Podreslam ze tak sie wlasnie dzieje przy b. małych predkosciach.

 

podepnę się pod ten sam pomysł, jak jest skręcone za mocno to jest taki objaw jakby motocykl walił na bok chciał się przewrócić i zaczyna bujac na boki, po wsadzeniu pasażera przednie koło może być lekko odciążone i objaw się pogłębia, kierownica powinna lekko chodzić bez luzów, najlepiej wzorować się manualem do danego modelu.

 

jeśli chodzi o przednia oponę to bym nie czekał do przyszłego sezonu, idzie jesień kiepska przyczepność może się zemścić, a teraz zaczynają się wyprzedaże w dobrej cenie nową gumę można kupić :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...