Skocz do zawartości

Problem Z Przegladem I Tabliczką Znamionową


kubasmta

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

 

dzisiaj byłem na przeglądzie swoją Kawasaki (GPZ 500S 92r) i pojawił się problem.. otóż wszystko szło ładnie do momentu próby znalezienia tabliczki znamionowej w moim moto.. VIN (na główce ramy) czy nr silnika (na pokrywie) są wybite ale tabliczki znamionowej nigdzie.. http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/pout.png czy wie ktoś gdzie może być ewentualnie jeśli biorąc pod uwagę opcję że tej tabliczki nie ma (bo słyszałem że w wersjach z US tabliczki nie ma.. nie wiem czy moja to EU czy US).. jak można to obejść ewentualnie czy ma ktoś znajomego który pomógł by zrobić przegląd? Wszystko sprawne ale bez tabliczki przeglądu mi nie podpisał http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/cry.png ubezpieczenie mam, dowód rej tymczasowy dlatego trochę mi się spieszy z przeglądem bo nie odzyskam dowodu bez przeglądu.

 

Please help :cheers:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj skąd ja to znam... hehe :smile: Wpadłem swego czasu w pętlę... nie miałem tabliczki, więc nie zrobili mi przeglądu, nie mogłem przerejestrować, aby wyrobić nową tabliczkę, bo nie miałem przeglądu... co ja się nakombinowałem, najeździłem :smile: Masakra :smile: Daj na PW jak chcesz radę.

icon3.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przegląd przeglądem (bo tutaj znajdziesz kogoś, kto Ci to klepnie), a co w przypadku jak zatrzymają Cię niebiescy i będą chcieli sprawdzić zgodność dowodu z numerami i tabliczką, a tej nie będzie? i tak stracisz pewnie dowód (równie dobrze można jeździć bez przeglądu ;))

Jak bym miał to robić to oficjalnie.

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba ale przecież Ty masz moto od naszego Przemskiego, jak on sobie z tym fantem radził?

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem motocykl bez tabliczki i nie miałem przeglądu. W wydziale prawa jazdy i rejestracji pojazdów złożyłem stosowne podanie i po tygodniu miałem pozwolenie do wyrobienia tabliczki znamionowej i przeglądu zerowego.

Proponuje najpierw udać się do wydziału i tam skonsultować sprawę. Jeżeli robisz to w Łodzi na smugowej to Pani w informacji powie Ci co masz zrobić. Trzeba udać się do pokoju na parterze na końcu sali do jakiejś P.inspektor z dokumentami pojazdu i u niej składa się wniosek. Po tyogodniu powinieneś mieć stosowny świstek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta rzeczywiście kupiłem moto od Przemskiego, kontaktowałem się z nim jak on robił przegląd ale za wiele mi nie pomógł, jutro lub w czwartek do niego podjadę i zapytam co wymyślił by mieć stosowny wpis do dowodu :smile: ale czy niebiescy są na tyle wnikliwi by sprawdzać nr z tabliczki znamionowej? Spotkał się ktoś z tym? Jaki koszt jest wyrobienia takiej tabliczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mnie kolega niebieski zatrzymał ponad rok temu za prędkość (jeszcze jeździłem FZ1) w okolicach jez. białego, obejrzał sobie co i jak i patrzył głównie na tabliczkę, bo tę widać w sumie na 1 rzut oka, dlatego o tym wspomniałem.

1 sprawdzi, 2 nie. będziesz w plecy jak trafisz na tego pierwszego.

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę można rozwiązać na dwa sposoby.

 

Musiał byś się do mnie pofatygować osobiście bo nie jest to temat na forum :smile:

 

Skp Kros Konstantynów Łodzki Srebrzyńska 5, od15 do 18 w tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interes żaden. Potrzebują tylko wymiary i wagi motocykla. Sami robią, albo podajesz z neta. Tylko trzeba mieć papiery na motor ok i odczekać ten tydzień, aż rozpatrzą wniosek.

Nie wiem którą z zaprezentowanych metod wybierzesz, ale w każdym wypadku powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pytam, czy finalnie masz tabliczkę, czy nie, to już zostawiam Twojej informacji :]

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w przypadku mojego auta!! Numer VIN cholera wie gdzie i od panów z salonu Speed-Car na Wyszyńskiego dostałem drapaka i miałem szukać. Przyznam, że początkowo to zacząłem robić bo miły pan z obsługi na prawdę starał się pomóc, ale w końcu miarka się przebrała! Jeszcze chcieli marzyciele, żebym im zapłacił! Spakowałem się w autko i pokazałem palec. Pojechałem... nie podam oficjalnie gdzie. Dzwoń na kom to jak najbardziej podpowiem gdzie leją na VIN.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Na tabliczce musisz mieć numer wytwórcy i papier z Wk, zezwalający na wykonanie tabliczki zastępczej wraz z numerem wytwórcy.

Także odpada.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...