Skocz do zawartości

Wybór opon - jak dobierać?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Borykam się z wymianą tylnej opony. Aktualnie jest zastosowana oponka MICHELIN PILOT ROAD 2 lub 3 (nie pamiętam) i gołym okiem widać, że środek jest trochę "łysawy" i boli mnie ten wygląd Dołączona grafika Z przodu został zastosowany inny model, czyli zwykły MICHELIN PILOT ROAD. Wychodzę z założenia, że jak zmieniać gumy, to na takie, aby z obu stron były te same modele - jednak czy to ma jakieś zastosowanie w praktyce? Tylna opona w wersji 2 lub 3, sama w sobie jest na środku pozbawiona większości bieżnika i nie przypada mi do gustu, dlatego chciałbym zwykłego Pilot Road'a dać na tył, aby to sensownie wyglądało no i zgrywało się z przednią oponą.

 

Dodam, że model 1,2 czy 3 mają te samą specyfikację opony - moim zdaniem różnią się tylko wyglądem, ale skoro różnią się dodatkowo ceną, to zapewne każda ma inne zastosowanie. Jak to rozgryźć :smile:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Lepiej mieć komplet takich samych opon. Ja z tyłu mam oponke Michelin Pilot Power 2 2ct czyli opona dwuskładnikowa (bardzo fajna oponka. Polecam :laugh2: ), a z przodu Pirelli dragon supercorsa(opona torowa) i sprawa wygląda tak, że tylnia opona jest już cieplutka z przód jeszcze nie zaczął temperatury łapać. I problem polega na tym, że tył prowadzi się ładnie, a przód ucieka i ma takie jakby "uślizgi". Nie mówiąc już o mokrej nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem również taką samą oponę do tyłu jak do przodu, ponieważ na zakrętach 90'stopniowych z dziurami na asfalcie, zarzucało mi po prostu tył. Nie wiem czy to wina innej opony z tyłu niż z przodu, ale w każdym bądź razie na komplecie praktycznie nowych opon jeździ się o niebo lepiej :smile:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przede wszystkim przy wyborze opon należy się zastanowić do czego będzie Ci ta opona potrzebna...??? Do turystyki czy dzidowania po zakrętach??? Jak do turystyki to lepiej wybrać coś z kategorii opon sportowo-turystycznych z "twardszą" gumą. Dla przykładu ja miałem np w 9-tce po zakupie Pirelli Dragony, które stosunkowo szybko się skończyły. Później kupiłem Pirelli Diablo Strady, opona bardzo powoli się zużywała a przyczepność była w miarę dobra. Obecnie w 10-tce mam Pilot Power 2CT. Tak jak kolega Miki zauważył szybko się nagrzewa, ma BDB przyczepność ale szybko się zużywa :/ Coś za coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam z przodu Pilot Road 3 a z tyłu Pilot Road 2 - trzeba pamiętać, że to nie są sportowe gumy, raczej sportowo-turystyczne. Cóż, nie miałem z nimi żadnego problemu, zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Jednak nie jestem na tyle doświadczony, żeby coś dokładniej o nich powiedzieć. Na winklach w Beskidach zero niespodzianek. Znalazłem jednak informacje,że o ile tylny Pilot Road 3 jest jeszcze fajnieszą oponą od 2 to przód okazał się klapą i zużywa się znacznie szybciej od tyłu. Ja mogę powiedzieć, tyle - nakręciłem na razie 4 tys na tej gumie (a kupiłem już moto na tych laczkach, więc ma przejechane na pewno więcej) i nie widzę jakiegoś przyspieszonego tempa zużycia. Ogólnie gumy przy turystycznej, spokojnej jeździe mogą wytrzymać nawet 20 tys. km. Ponoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sezonie robię około 10tyś kilometrów a winkle bardzo lubię lecz też nie mam na tyle kasy by ciągle kupować sportowe gumy a zainteresowałem się Pilot Roadami 3 właśnie z tego względu że podobno mają miększą gumę po bokach i jestem ciekaw jak to sie sprawdza na winklach w sportowej jeździe bo jak ok to super i biorę.. także jak by ktoś miał doświadczenie z tymi oponami w jeździe sportowej i na zakrętach z niskim schodzeniem to niech da znać to sobie cały komplet zamówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał naprawde dobrą oponę to Pirelli dragon supercorsa. Długo łapią temp, ale maksimum przyczepności, aż do zamknięcia.Ja mam z tyłu pilot road 2 i daje rade opona jeśli 3 jest rzeczywiście lepsza to można śmiało brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...