Skocz do zawartości

Blenda.. A Właściwie Jej Brak


NoPel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Teraz mi się przypomniał taki proiblem, dosyć irytujący, i jakby na to nie spojrzeć to zmniejszający bezpieczeństwo - brak blendy w szybce.

No, za kask dałem 350zł (AGV K3 Basic), a najtańsza przcyemniana (nie z blendą) szybka kosztuje... 190zł.

Więc, nie ma to zbytnio sensu. Czy istnieje jakiś inny sposób na zrobienie jakiegoś przyciemnienia, blendy, czegokolwiek co zapewni to że gdy jadę pod słońce to nic nie widzę...

Jeśli to ważne, to noszę okulary korekcyjne, i bardziej wolałbym ingerować w szybkę kasku niż w okularki na nosie :P

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może poszukaj szybki z polaryzacją? Zawsze to coś daje.

To co zaproponował tangy moim zdaniem nie jest najlepszym rozwiązaniem(chociaż to ciekawe). Jeśli coś nie jest zaprojektowane przez producenta kasku to może okazać się potencjalnym zagrożeniem. Już chyba lepiej dokupić tę szybkę za 190zł.

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteście mili :P

do mnie ostatnio dotarło że w moim plecaczkowym kasku nie ma blendy :P

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za bardzo pomocne rady ;)

Aczkolwiek okularkami morfeusza bym nie pogardził, ale woałbym płaszc jaki miał Neo w 1wszej części :P

Czyli tak na serio, to nie da się nic sensownego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsensowniej jest sprzedać K3 i kupić np. S-4.. zyskasz blendę i solidniejszy garnek. Innej opcji nie widzę, jeżeli to ma być funkcjonalne i w miarę bezpieczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam okulary z przeciwsłonecznymi szkłami korekcyjnymi, chroniącymi przed promieniowaniem UV np. http://www.fielmann.pl/okulary/modne_okulary.php Mam i używam w słoneczne dni zamiast blendy (mimo, że ją posiadam uważam, że ma mniejsze przyciemnienie niż te okulary...). Wydatek około 100zł w zależności jakie oprawki się wybierze, a przydają się też do auta i w innych sytuacjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam 2 szybki B)

 

Kumpel też ma okular i powiem Ci że ma do nich ciemne szybki nakładane na oprawki, nie wiem gdzie to dorwał ale w słoneczne dni daje rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do jakiejkolwiek firmy przyciemniającej szyby i weź od nich skrawek ciemnej folii, którą później zakleisz szybę od 2/3 wysokości wzwyż. Słońce zwykle świeci na niebie, nie w asfalcie, a na samoloty nie musisz uważać, więc na bezpieczeństwo nie będzie to miało nadzwyczajnego wpływu. Nocą wystarczy wyżej trzymać głowę, lub podnieść szybkę o 1-2 ząbki. Folię oczywiscie naklejasz od spodu. I weź więcej na zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam ten sam problem i nawet ten sam kask AGV K3, a można było to przewidzieć i dołożyć grosza do lepszego ale cóż teraz się męczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...