Skocz do zawartości

Akumulator - Gdzie, Jaki?


Jerry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Niestety padł mi na dobre akumulator, już od poprzedniego sezonu miałem z nim problemy, ale sukcesywnie go doładowywałem i było ok... co innego w zimniejsze dni (jak spadłą temperatura do okolicy 0 i moto stało 2-3 dni bez odpalania do bateria schodziła do zera), ostatnio pod trzech dniach nie ruszania moto padł aku na dobre. Stąd moje zapytanie gdzie kupić? Chodzi mi o fachowy sklep, który mi pomierzy dodatkowo ładowanie,i odpowiednio podepnie.

 

Kolega na spotkaniu czwartkowym mówił, że w aleksandrowie jest jakiś sklep, ktoś coś wie konkretnie?

 

Ja znalazłem: http://allegro.pl/akumulator-yuasa-yb10l-a2-suzuki-gs500-gn250-lodz-i2484394945.html to na przędzalnianej :smile:

 

Pozdrawiam!

icon3.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze na Piłsudskiego w Centrze... ja tam znalazłem taniej niż był w Korando..

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej w Korando lub Motopublice - największy wybór, ceny i najlepsze porady http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/bye.gif

 

P.S. Jakiego w ogóle szukasz akumulatora? Obsługowy/bezobsługowy? I sprawdź jaki potrzebuje Twoja maszyna, zanim ktoś zmierzy "na oko" :decayed:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale przy tym co wyczytałem u mnie nie ma duzego znaczenia czy obsługowy czy nie.

 

Podjadę, popytam :smile:

 

Poprawka ;) Bezobsługowy typu AGM taki jest zalecany dla mojej konstrukcji :smile:

icon3.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko żelu nie kupuj bo to nie nadaje się do motocykli tylko do latarek :smile: tylko kwasowy

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelowe są OK, ale do nich trzeba mieć odpowiedni prostownik, a dobry prostownik do żelu kosztuje ;/

 

Jeżeli mogę coś powiedzieć o producentach akumulatorów, to polecam Varte. :smile: Jakoś przekonałem się do tej firmy jak co sezon musiałem zmieniać aku, a po zakupie Varty od 3 sezonów brak problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć problem kup kwasowy.. Nie chcesz mieć problemu kup żel albo AGM (tańszy równie dobry). Generalnie chiny z Allegro ok 140 zl z przesyłką i masz na drugi dzień AGMa. :smile:

P.S. Manual się nie myli :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual się myli :smile: U mnie wszędzie w katalogach wychodzi, że powinienem mieć 16ah, natomiast nie uwzględnili, że od 1998 roku są alternatory 3 fazowe, a nie 2 jak do tamtej pory i powinienem mieć 10ah.

 

Dzisiaj byłem w kilku punktach, w Centrze, ale tam zamiast Varty zaproponowano mi AQU (?) z chin, bo podobno to to samo co Varta, byłem w Korando, w sumie najlepsze wrażenie, pomimo większej ceny no i byłem jeszcze w innym punkcie, ale tam wyceniono mi za 300zł AGM...

 

Tak więc poszukiwania trwają, pytanie kto zna jeszcze jakie punkty? Tak, zeby po zakupie mi przygotowali aku i nie zdarli ze mnie ;)

 

Dzięki za pomoc!

icon3.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostanę przy swoim:) - Manual się nie myli ale...

a ) jeżeli posiadasz odpowiedni co do danego modelu motocykla

b ) jeżeli przez manual nie rozumiemy katalogu akumulatorów danej marki czy wielu marek

 

Tak więc zobacz co piszą w manualu do Twojego modelu motocykla (ewentualnie przedzwoń do serwisu na pewno Cie nie okłamią ;) ) i wg mojego skromnego zdania spokojnie możesz poszukać coś z aku (AGM) marki QUAND . To chiny, o których pisałem powyżej natomiast mnie jeszcze nie zawiodły te "bateryjki" (oczywiście jeżeli dbasz o nie przez zimę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem motoPower i po nie całym sezonie padł..Teraz mam Warte sezon cały na razie spokój dałem coś około 160 pln-ów

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowolony powinieneś być z CTEKa MXS 5.0

Chyba najlepsza w klasie, ładuje od b. niskiego prądu. Mnie bynajmniej się doskonale sprawdza.

Ewentualnie możesz coś taniej np Bosch C3 też daje rade...ale to nie CTEK ;)

Na aledrogo wysyp wszelkiej maści ładowarek powinien być na zimę, co jakiś czas Lildl rzuca pod swoja marką ładowarki ok 80zł i nawet działają :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

akumulator nawet najgorszej marki będzie dobrze służył gdy się będzie o niego dbało (oczywiście yuasa jest the best ale czy warto tyle pieniędzy wydawać??)

 

 

jeśli w motocyklu jest sprawne ładowanie to na zimę do ciepłego i podłączyć pod ładowarkę na cały ten okres

 

 

 

 

ładowarkę polecam z Lidla (tania 60zł i dobra) nada się do motocykla samochodu a nawet samochodziku na baterie 6V

http://fanlidla.pl/g...tocykla,z,Lidla

 

jeśłi komuś potrzebne są bajery to oxford (ma wyświetlać który pokazuje aktualne napięcie i prąd ładowania)

http://www.oxprod.co...=134&pid=558&p= niestety cena dość wysoka 230 zł

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Soltys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ma ktoś doświadczenie z taką: http://www.jula.pl/adowarka-do-akumulatorow-6-12-v-608105 cena dobra, wyposażenie i "firmowa" pytanie czy jest jakaś różnica? czy będzię równie dobra jak jakiś tańszy :smile: Oxford, CTEK czy Optimate2...??

motorcycle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

black & decker firma dobra

więc i ładowarka będzie dobra

tylko zaglądać co jakiś czas czy prądu nie wyłączyli i ładowarka się nie wyłączyła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ładowarkę z Lidla. Mam żelowy akumulator nie wiem ilu letni bo kupiłem go razem z motocyklem ale 2 sezon i jest ok. Ładuję w zimę raz w miesiącu oczywiście akumulator w ciepłym miejscu. Teraz pewnie w sezonie jesienno zimowym znowu będzie pewnie w Lidlu. wygląda tak

 

http://www.promoceny.pl/detail/lidl-prostownik-automatyczny-84906/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dziś tak niefortunnie dokręcałem klemę na akumulatorku że aż uj....em słupek . Troche mi go szkoda bo trzymał zaj....ście ale cóż stało się . Dzwoniłem do korando na przędzalnianą i ma ciekawą ofertę aku boscha w cenie 135 złociszy . Wydaje mi się że cena bardzo dobra jak by ktoś myślał nad wymianą to niech się zastanowi czy nie warto teraz zakupić

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator akumulatorowi nie równy... 135 zł niezaleznie od kształtu, wymiarów, usytuowania biegunow? chyba niee, a musimy pamietac zeby wybierac akumulator z zaleceniami producenta. Swoja droga chyba masz za duzo siły :P http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/strong.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie, jak nie taniej były aku w sklepie motoapteka.eu. Tylko, że trzeba pytać, bo większość na zamówienie (czas oczekiwania ok 2-3 dni).

Ja tam kupiłem Yuasa YTX-12BS. Cena była zdecydowanie najniższa (w porównaniu do reszty łódzkich sklepów oraz sklepów z allegro).

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...