Skocz do zawartości

Jaka szyba do kasku


Enter

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Muszę wymienić szybę w kasku. Obecna jest trochę pokiereszowana po tych kilku latach i tu pojawia się pytanie

Kupić:

a. Przyciemnianą

b.Irydium

czy c. standardową białą?

Nie mam doświadczenia z szybami barwionymi.

Group of Franc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wspominał na spotkaniu, że zmienna szybka w kasku jest bezpieczniejsza niż ta wysuwana blenda, także warto się ubezpieczyć w szybkę zwykłą oraz przyciemnianą, jeżeli fundusze pozwalają.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyciemnianą szybką jest ten problem, że jak jest ciemno to guzik przez nią widać i wypadałoby wtedy włożyć bezbarwną albo jechać z podniesioną. Natomiast ma plusa w słoneczne dni no i +5 do lansu oczywiście :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wspominał na spotkaniu, że zmienna szybka w kasku jest bezpieczniejsza niż ta wysuwana blenda, także warto się ubezpieczyć w szybkę zwykłą oraz przyciemnianą, jeżeli fundusze pozwalają.

Kiepski pomysł. Kiedyś analizowałem kwestię zmiany wizjera w kasku przy 150 km/h w lewym winklu jak z lasku z grzybiarkami wyjechałem na słoneczne pole z traktorzystką. Lipa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już poprzednicy wspomnieli: ciemny wizjer nie nadaje się do jazdy przy słabym oświetleniu (o nocnej jeździe nie ma mowy),, najlepszym rozwiązaniem jest podwójny wizjer (zamiast okularów przeciwsłonecznych, lub wymiany na inny wizjer),co do bezpieczeństwa: w kaskach z podwójnym wizjerem nie! ścigamy się, tak jak i z zapięciem "cywilnym"!!, tym bardziej nie robimy tego w okularach,, do tego służą kaski wyścigowe,,, Jak wiadomo jakość idzie z ceną, więc od tanich kasków nie możemy wymagać,, natomiast w kaskach średniej i wysokiej półki firmy starają się o użycie jak najlepszych materiałów,,, meritum: do normalnej! jazdy nie wymyślono nic lepszego niż podwójny wizjer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A ktoś może wyjaśnić w kilku zdaniach czy lustrzanka, ciemna, kolorowa różnią się od siebie jedynie punktami za lans, czy mają też praktyczne przełożenie? Czy np w klasycznej sytuacji, kiedy robi się szarówka, słońce chyli się ku zachodowi...co nie przeszkadza mu walić prosto w oczy, lepiej sprawdzi się któryś z wymienionych rodzajów szybki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam szybkę białą a jak jest za jasno to mam okulary które mogę założyć pod.Co do szybki ciemnej i jasnej to raczej ciężko się to wozi i zmienia. Szczególnie jak jedziecie po trasie wpadacie do miasta i macie dużo zacienionego obszaru.Nie wiem tylko dlaczego blenda miałaby być bardziej niebezpieczna niż sama szybka wizjera.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam również białą i okularki w zapasie . najbardziej praktyczne .

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże w kasku z blendą juz trzeci sezon i jak dla mnie jest to super rozwiązanie,we wczesniejszym kasku używałem okulary przeciwsłoneczne ale był problem jak zapomniałem zabrac a trzeba było jechać pod słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem że najlepsza szybka to taka -przeźroczysta :smile: hihi- > żarcik w ten zimny wieczór

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaski z blendą są chyba najbardziej uniwersalne ale wydaje mi się, że nie ma co liczyć na dobry garnek z blendą w niskiej cenie. Na własnym przykładzie mogę to potwierdzić- kupiłem Naxe F0B za 260zł, początkowo bez zastrzeżeń ale po ok. pół roku blenda się poluzowała i przy wjeździe w jakąś dziurę po prostu sama opada :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko blenda! Nie widzę innej opcji!Miałem już kilka kasków i brak blendy jest tragedią. Przecież nikt na moto nie będzie w trakcie jazdy przepinał szyby :biggrin:.Jeśli idziesz polatać to może, ale w turystycznej jeździe albo przyciemniana (jeśli wiesz, że nie jeździsz w nocy) albo biała + blenda od słońca. Jak jedzie się pod słońce umie się docenić blendę...

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kupnie kasku polecam sprawdzić jak wypada w testach Sharp'a:http://sharp.direct.gov.uk/

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważacie testy sharp za rzetelne?

Absolutnie nie, ma się to nijak moim zdaniem do bezpieczeństwa. Wystarczy spojrzeć na testy kasków Caberg i Schuberth.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kask ma tam 2 punkty a zanim go kupiłem czytałem test inny kasków i był na 4 miejscu z 15 ogółem a na 5 pod względem bezpieczeństwa więc coś badziewna ta stronka.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno warto wziąć pod uwagę czy garnek ma certyfikat snell, organizacji non-profit testującej kaski i dającej certyfikat, wszystkie informacje na stronie (po angielsku)

http://www.smf.org/home

 

trochę więcej info o testach kasków i normach

 

http://www.scigacz.pl/Bezpieczenstwo,motocyklistow,zaczyna,sie,od,kasku,12218.html

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do szybki to czy ktoś z obecnych na forum jeździ np z pinlockiem fotochromem ??Jestem ciekaw jak to się sprawuje bo jakoś mnie blenda nie przypada do gustu a poza tym aktualnie nie planuje zmieniać kasku.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj wreszcie odebrałem w Liberty moją nową szybkę do AGV Stealth, lekko przyciemnianą. Niestety, do tej pory nie uzyskałem nigdzie informacji czy szybki typu lustro albo rainbow różnią się czymś od lekko przyciemnianych lub np pomarańczowych prócz poziomem lansu. Na pewno różnią się ceną i to znacznie. Za moją przyciemnianą dałem 130zł, a lustrzanki i inne wodotryski kosztują ok 215zł. Nie jestem pewien, ale przypuszczam, że dobrym rozwiązaniem mogą być szybki pomarańczowe. Odbijają one promienie słoneczne, nie zaciemniając przy tym obrazu, wydaje mi się, że taki efekt jest w goglach narciarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie posiadam, ale słyszałem opinię odnośnie szybek pomarańczowych, że w szarówce i po zmroku poprawiają widoczność, obraz jest bardziej kontrastowy, sam posiadam żółte okulary dla kierowców, ale jeszcze nie miałem okazji ich używać....

128330.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu przerabiałam tematy kolorów jak szukałam okularów na rower.Tak co pamiętam.Odcienie żółtego, pomarańczowego itp. eliminujące barwy niebieskie nadają się na brzydką pogodę, typu mgła, zachmurzenie, przy świetle dziennym. Wycięcie niebieskiego zapewni większy kontrast widzenia i rozjaśniają. Czy żółte do nocnej jazdy się nadadzą? Różnie ludzie piszą, ale zawsze nawet najsłabszy filtr zmniejszy ilość światła. Przy intensywnym słońcu żółte raczej nie ochronią, prędzej już brązowe.Brązowe, szare, niebieskie do jazdy w słoneczny dzień. Chociaż nie wiem czy słuszne jest kupowanie np. niebieskiej szyby, skoro kontrast i komfort widzenia poprawia się po wycięciu niebieskiego, a tutaj jeszcze się dorzuci. Prędzej już brązowe (pomarańczowe?)W przypadku szyby do kasku pomarańczowej trzeba ocenić, czy da ochronę przed świecącym słońcem czy jednak bardziej na chmurki, bo na zmierzch to mogą być za ciemne. Może to być kategoria filtra S1 i dużo światła przepuści albo mniej przy kategorii S2 i tu już się prawdopodobnie na słońce będą nadawać (ciemniejsze barwy to kat. S3 na mocno słoneczny dzień). Spotkałam się z różnymi opiniami, jednym pasuje pomarańcz na dzień, innym nie. Trochę postrzeganie kolorów się zmieni przy tych odcieniach bursztynowych. :PSą jeszcze różowe i czerwone, które też wycinają niebieskie promieniowanie. Pewnie dają też + do optymizmu ;) I zielone. Ale to raczej spotykane w szkłach na narty czy okularach sportowych.No tak tyle co pamiętam, mam nadzieję, że nie pomieszałam czegoś. :P

„A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.”

M.Konopnicka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wieczorami jeżdżę w przezroczystej, a za dnia (i potężnego słońca) w irydiumowej.Irydiumy mają 1 "wadę", i trzeba na to uważać - brak homologacji na drogi, są tylko i wyłącznie na tor, więc jeździmy na swoją odpowiedzialność.

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...