Jump to content

Brak Odczytu Ze Wskaźnika Temperatury I Drobny Problem Z Odczytem Prędkości


NoPel
 Share

Recommended Posts

Witam. Taki problem zauważyłem, przeczytałem instrukcję obsługi do mojej apki, i na każdym obrazku wyświetlacza po prawej stronie ekranika jest pasek który oznacza temp. cieczy chłodzącej... Niestety ja tego nie mam.. nie pokazuje mi się ten pasek, tak jakby nie było odczytu... I nie wiem co zrobić. Najgorsze jest to, że jak włączam ją, to zapalają się wszystkie kontrolki, wskazówka od obrotomierza robi od 0-12k, ale nie pokazuje mi się ten pasek temperatury.. obawiam się że do wymiany będzie ten cały moduł obrotomierza z wyświetlaczem...

A co do prędkości, to akurat pierdoła, ale jadę np. 70kmh i coś takiego: 70.....63......70......68.....70......62...65....70 jakby gubił sygnał gdzieś....

Chyba czeka mnie "drobny" wydatek... Koleś z serwisu z aprili będzie dopiero za 2 tyg, więc może wy macie jakieś rady? Dodam że czujnik jest wmontowany w głowicę, da się go wykręcić, ale wolę nic aż tak sam nie grzebać.

 

Chcoaiż tutaj w 0:48 widać zegary,i także nie ma pokazanego tego paska od temperatury... nie wiem o co chodzi.. Koleś z salonu powiedział zeby przyjechać, ale nie weim czy tak ma nie być... W instrukcji jest jakby pasek po prawej oznaczający temperaturę.... Coś jakby takiego:

Tam gdzie te czarne miejsca to wlasnie zapalają się takie kwadraty w zależności od tego jaka jest temp. (wg. instrukcji)

http://ifotos.pl/zobacz/P1010357J_raqnnns.JPG/

Link to comment
Share on other sites

działkowy emeryt

po nitce do kłębka - sprawdzaj wszystkie połączenia elektryki, kostki no i czujnik temperatury - to akurat dość prymitywny układ. Jeśli wszystko jest OK - moze być moduł wyświetlacza lub sam wyświetlacz.

Czujnik prędkości to na 99% kontaktron - nienaprawialny - ale nie jakoś zabójczo drogi w razie "w".

Link to comment
Share on other sites

No ale właśnie o to chodzi, że ja sam nie jestem pewien czy te "kwadraciki" mają być, bo na żadnym filmiku z tą apką ich nie ma :E a w manualu jest narysowane.

Ale wizyta w serwisie aprili chyba będzie, ze wzgl. na ten prędkościomierz.

Link to comment
Share on other sites

działkowy emeryt

nie wiem czy Twoja wersja powinna wyświetlać wskazanie T. Jeśli tak - szukaj po nitce. Jeśli nie - masz problem z głowy. Dowiedz się czy powinieneś mieć to wskazanie. Rozumiem, że wyświetlacz ciekłokrystaliczny pokazuje Ci wszystkie pozostałe wskazania? Skoro producent narysował skalę i wyświetlacz pokazuje symbol pomiaru T, moim zdaniem powinno pojawiać się również wskazanie.

Link to comment
Share on other sites

Wszysctki inne kontrolki działają, jak ją włączam, zapalają się wszystkie kontrolki włącznie z kontrolką przegrzania. potem wszystkie tak jak powinno być gasną, ale w żadnym momencie nie pokazują mi się te kwadraciki... Skala jest, co prawda po 2giej stronie po ktorej ewidentie nic nie ma tez jest, więc sam nie wiem.

 

Kurcze, na żadnym filmiku z tą aprilią nie ma tych kwadracików... coś chyba manual jest do jakieś innej wersji, chcoaiż na okładce jest narysowana ta...

Link to comment
Share on other sites

Aha.. Oby sie okazało że tak ma być, bo tak jak mówię, na żadnym filmiku na YT z rs50 nie ma tej skali. Manual mam z 2007 roku, a apka ma date produkcji 2008, więc nie wiem już co o tym sądzić

Dobra, za 2 tyg wraca koleś z serwisu to zadzwonie i spytam. Na razie dziękuję za pomoc (oczywiscie jakby ktoś miał cos wnoszącego do tematu to proszę pisać)

Link to comment
Share on other sites

działkowy emeryt

dopiero od rocznika 08 był czujnik, a tak to kontrolka

 

Bartek - pomyśl ;) ...żeby była kontrolka która się zapali bądź nie - musi być czujnik. Różnica może polegać na odczycie zakresu temperatur, zmiany oporu elektrycznego i wyświetlaniu tych zmian w formie blokowej (kwadracików - jak to ładnie ujął kolega) jako wskaźnika. W innym przypadku impuls zależny od danego oporu przy zadanej temperaturze (na przykład jej przekroczenie) skutkuje jedynie zapaleniem kontrolki, bez wskazań wskaźnika. Tak czy siak - czujnik MUSI być.

 

Aha.. Oby sie okazało że tak ma być,

 

... oby :smile:

Link to comment
Share on other sites

No zgadzam się czujnik musi być, pewnie działa on tak że w zależności od temperatury na wyjściu daje inne napiecie ew. tak jak mówisz oporność.

Napisałem na tym forum tzr (nameless - bardzo dziękuję za podrzucenie linka) może odpiszą, zobaczymy.

Pozdrawiam ;)

 

Ale tak teraz myślę - Jakby czujnik był uszkodzony (ten w głowicy) to podczas odpalania i tak te kwadraciki by się zapalały, bo to jest test jakby obrotomierza, kontrolek, ekranika. Więc chyba po prostu w mojej wersji tego nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Bartek - pomyśl ;) ...żeby była kontrolka która się zapali bądź nie - musi być czujnik.

No tak, skrót myślowy jasne że czujnik musi być, tylko sposób wyświetlania inny :smile:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...