Skocz do zawartości

Motor to nie to samo co motocykl


Mawet

Rekomendowane odpowiedzi

motor ? Motocykl ? Ja mówię KAWASAKI

To jest dopiero słuszna forma KAWASAKI jak to brzmi łahhhhh.

Czy sformułowanie Bajk –(nie w kontekście roweru) jest do przyjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[*]

motor

1. «mechanizm przetwarzający energię elektryczną lub cieplną na energię mechaniczną»

2. pot. «motocykl»• motorek

Jak widać słownik języka polskiego wydawany przez PWN dopuszcza formę motor jako potoczną nazwę motocykla.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To wszystko wzięło się z tego , że kiedyś były motory, a teraz są motocykle :riding:

"Jazda na motocyklu to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w języku coś takiego jak uzus i polega na tym, że jeśli jakaś forma, pierwotnie błędna, staje się powszechną, to jakkolwiek "złą" by nie była, staje się obowiązującą. Czy to "moro" czy "motor", czy mówienie "w temacie" (strasznie denerwujące ale bardzo powszechne) czy "tą/tę". A że zawsze znajdą się "elitarni" którzy wiedzą lepiej i do ostatniej krwi będą się kłócić że piąta śrubka od lewej to "przypier**lnik" a nie "przypier**lecznik" ? A niech sobie będą, kto im broni. Edukatorzy z bożej łaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie bardziej drażni fakt bluźnierstw , tak jakby bez nich zdania nie istniały , mnie też się wyrwie nieraz ale muszę być nieźle wkurzona wówczas , nie toleruję natomiast u mężczyzn stwierdzeń "weszłem " , "przyszłem " . "poszłem " . Motor czy moto , czy motong lub motocykl ... tutaj nie widzę problemu , choć sama używam wersji motocykl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie toleruję natomiast u mężczyzn stwierdzeń "weszłem " , "przyszłem " . "poszłem "

Jak to mawiał mój nauczyciel w mechaniku: Tylko kobiety i pedały mówią weszłem/weszłam itd. Facet z jajami mówi wszedłem, itd.

 

Po dwóch takich tekstach wszyscy się już pilnowali :P

 

A mnie bardziej drażni fakt bluźnierstw

Nie chce cię martwić ale bez przecinków ludzie nie rozumieją przekazu :sad2:. Ja nawet na uczelni jak polecę z przecinkami to od razu wszyscy wiedzą co jest grane.

 

Jest w języku coś takiego jak uzus i polega na tym, że jeśli jakaś forma, pierwotnie błędna, staje się powszechną,

No tak problem w tym, że te złe formy czasem w zdaniu są kompletnie nielogiczne, przynajmniej dla mnie pomimo, że nigdy nie byłem orłem z polskiego.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak problem w tym, że te złe formy czasem w zdaniu są kompletnie nielogiczne, przynajmniej dla mnie pomimo, że nigdy nie byłem orłem z polskiego.

Jasne, ale co poradzisz ? Tak działa język. Zresztą- są na forum ludzie którzy mają już owłosione jajka i pamiętają jak się mówiło 30 lat temu. "Motocykl" słyszało się chyba tylko w dzienniku, mówiło się "motor" i tyle. Inna rzecz że tez nikt się nie nadymał "O mój Boże mój Boże, jak źle mówią, jak krzywdząco, jacy profani, no jak tak można no !?".

 

Te wszystkie spinki to wina tego że ludzie zamiast uczciwej wódki zaczęli pić piwo- od tego się zaczęło. Potem okularki rogowe, spodnie rurki, męskie torebki i całe to speda... pardon, zgejowacenie nastało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pardon, zgejowacenie nastało.

Buahaha i kto to mówi :P

 

Polałem z całego tekstu ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ja sie zastanawiam jak można mowić MOTÓR, a wiecie co to jest synonim?

MOTOR jest to synonim słowa motocykl

ja zawsze mówie i pisze MOTOR a to wlansie dlatego ze ci ktorzy negują to nazewnictwo, myslą ze są lepsi, bardziej doswiadczeni, bardziej COOL....

a tu cytat wywiadu z profesorem Miodkiem na ten własnie temat:

Dołączona grafika

 

wasz kultowy film i prosze co mówi narrator w 3:28s "na motorze kiedyś jeździła Monika, z Gienkiem"

 

http://www.youtube.c...z1fK6NVo#t=207s

Edytowane przez chippe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie toleruję natomiast u mężczyzn stwierdzeń "weszłem " , "przyszłem " . "poszłem "

Jak mawia mój kolega, gdy go poprawiam: "poszłem, bo miałem bliżej" :P

Mnie też mój chłop wiecznie poprawia, że nie motor tylko motocykl :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...