Skocz do zawartości

Motor to nie to samo co motocykl


Mawet

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że sporo osób na forum zamiast "motocykl" pisze "motor". Problem w tym, że motor to synonim silnika a nie motocykla. Strasznie to kłuje w oczy/uszy i drażni.Konkludując nie mówimy "motor", chyba że w odniesieniu do silnika:) :cheers:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz u mnie plusa Dołączona grafika Też zauważyłem, że sporo osób myli pojęcia. Pewnie też na początku korzystałem z określenia "motor", ale ostatnio staram się nazywać rzeczy po imieniu :smile:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem artykuł kiedys w jakims czasopismie motocyklowym ...chyba "świat motocykli" :smile: i w jezyku polskim uznaje sie tez słowo motor jako motocykl...wypowiadał sie nawet chyba prof.J Miodek http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/ohyea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motor, motong, motur, motocykl - wszystko to samojezeli mowie ze jezdze motorem to chyba nikt nie bedzie myslal ze mam silnik na mysli?

Na pewno nie 'motur'. Jak coś to motór. A mówiło się kiedyś tak ze względu na pewien film (czcili WSK :biggrin:): www.filmweb.pl/Motor

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecha - Przykład:

Jak mówisz, że masz spodnie "moro" to każdy ma przed oczami coś takiego:Dołączona grafika

Mam rację?

I błąd. Bo moro to taki wzór:Dołączona grafika

a tu link - http://pl.wikipedia.org/wiki/Moro_(tkanina)

 

To, że 95% społeczeństwa tak mówi (a nie wie co mówi), nie oznacza że ma rację, mimo swojej liczebności. Poza tym, jak mówisz do kogoś "Jestem autem" (w kontekście "przyjechałem autem") to też nikt nie pomyśli, że masz zaburzenia poczucia własnej tożsamości. To że ktoś rozumiem co masz na myśli nie znaczy, że używasz zawsze odpowiednich słów.

Dlatego drażni mnie używanie formy "motor"- bo jest dla mnie oznaką nieznajomości tematu i przynosi tylko negatywne skojarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście kolega Mawet ma rację :biggrin: moro to nie woodland :decayed: ... słowa "motor", "motór" kojarzą mi się wyłącznie z wypowiedziami pewnych osobistości, które są pełne negatywnych emocji związanych ze, skądinąd, tematem naszych zainteresowań ;)

Erst wenn du laut bist, wird man dir zuhören.

Und wenn sie taub sind, dann lass sie spüren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że pisząc "mam motor", to wszyscy wiedzą o co chodzi, ale faktycznie nie jest to poprawna forma i nie powinna być powielana Dołączona grafika

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, swego czasu spotykałam się z pewnym motocyklistą, który to właśnie wpoił mi tą subtelną różnicę między motorem i motocyklem ;) a ja myślałam, że sie po prostu czepia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo i trochę w tym jest czepiania,jeśli wszyscy będą tak mówić to znaczy że po prostu tak jest łatwiej, milej i przyjemniej,i znając życie w końcu dopuszczą w słowniku taką możliwość...

Części do samochodów osobowych i dostawczych | Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że większość coś mówi, nie znaczy, że ma rację tylko dlatego że jest większością. Taki sposób myślenia to prosta droga do postępującego ogłupiania się społeczeństwa. Dlatego jak ktoś nie związany z motocyklami mówi motor, to jeszcze, najwyżej zwrócę uwagę takiej osobie. Jednak jeśli mówi to motocyklista to jest to drażniące. To tak jak w świecie wspinaczki. My wiemy, że wspinamy się po drogach (nie trasach, ścieżkach itd.) Osoby spoza tej grupy tego nie wiedzą, więc często mylą pojęcia. I to jest zrozumiałe, ale z ust wspinacza stwierdzenie że pokonał trasę jest rażące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że rozumowanie a'la "jedzmy gó.no - miliardy much nie moga się mylić",nie jest najlepszym rozumowaniem, ale albo jestem bardziej tolerancyjny,albo tak mi się już obyły obie formy motor & motocykl, że nie zwracam na to uwagi.Ogólnie mówiąc bardziej mnie razi jak ktoś w nachalny sposób bluźni, niż takie coś...

Części do samochodów osobowych i dostawczych | Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

a jak powiem "moto" to pomyślicie że zjadłem literę ?? Chyba poszukam dla was linka do forum dla psychologów - haha, uśmiałem się - poważny temat do dyskusji :smile: Cenię sobie to forum bo Suchy nie czepia się jak gdzieniegdzie że ktoś zaczął zdanie z małej litery, że przecinka brakuje, że jest wolność wypowiedzi - to dla mnie priorytet a nie że ktoś napisał bike -moto- motor-motór motur jednoślad - itd. Nie popadajmy w skrajność, no chyba że aż tak się nudzicie że można sobie powytykać takie rzeczy -piszcie, a ja będę się śmiał dalej :biggrin:

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, uśmiałem się - poważny temat do dyskusji

Kwestia podejscia.Ja przynajmniej dowiedzialem sie, ze "popularne moro" to nie moro a woodland, a moro to inny, konkretny wzor :biggrin:

https://www.spisperfum.pl - lista odpowiedników perfum FM Group

 

http://www.motostat.pl/user_images/32712/icon3.png - Suzuki GSX750F K6
http://www.motostat.pl/user_images/35804/icon3.png - Yamaha XC125TR

http://www.motostat.pl/user_images/73564/icon1.png - Mitsubishi Pajero III 3.2 DI-D Long

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jak w otoczeniu motocyklistów kobieta powie "motor" to wszyscy ją poprawiają ;pale jak motocyklista mówi motor (nie w żartobliwy sposóB) to jest to nieco dziwne ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu faktycznie zagwostka jest :(Jako mechanik (silniki benzynynowe z racji specjalizacji gaźnik i układ zasilania )motor to dwa koła bo nie kojarze żeby klijent kosiarki,odśnierzarki,motoroweru,samochodu osobowego,dostawczego czy wózka widłowego powiedział motor nie pali albo motor za dużo pali tylko silnik nie chce zapalić albo silnik za dużo spala.jako laik jade na badanie techniczne auta i diagnosta stwierdza że są wycieki z silnika a nie z motorupomarańczowa lub czerwona kontrolka to też engine a nie motor przważnie :(a jako motocyklista to najczęściej poprostu moto :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motor ? Motocykl ? Ja mówię KAWASAKI

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mówię za*** - :smile: żarcik, ale po prostu MOTO

Edytowane przez scOti
cenzura (wyświetl historię edycji)

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...