Skocz do zawartości

Sprzedaż Motocykla Na Części A Wyrejestrowanie


Julka

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pewnie większość z Was wie, mój brat miał dość poważny wypadek, po którym został nam w garażu wrak motocykla. Niestety nie da się go naprawić, ale kilka części z silnikiem włącznie można spieniężyć. Problem w tym, że moto należy wyrejestrować. Jak to rozwiązać zgodnie z prawem? Co przedstawić w Wydziale Komunikacji? Nie chcemy go zezłomować (wtedy mielibyśmy kwit i po problemie), bo wiadomo, że więcej dostaniemy za części niż za wrak oddany do skupu złomu.

 

Jeśli byliście kiedyś w podobnej sytuacji albo macie jakąś wiedzę na ten temat, proszę o wskazówki.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julka nie wiem dokładnie ale jak ja rozbiłem moto i rzeczoznawca przyznał mi szkodę całkowitą to nic nie robiłem nie wyrejestrowywałem go po prostu sprzedałem na podstawie kupna sprzedaży jako uszkodzony ale ty chcesz sprzedać same części to wydaje mi się że all sprzedajesz a ramę złomuje się ale w czym problem zadzwoń do wydziału komunikacji i powiedz jak jest i co masz z tym fantem zrobić i oni ci wszystko powiedzą :smile:

motox.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo tematu,wydaje mi sie,ze wystarczy zezlomowac sama rame, bo tam jest tabliczka znamionowa,wtedy bez problemu powinnas dostac kwitek ze zlomu,a reszta to juz Wydzial Komunikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinGraczykLDZ

Julka, napisze wieczorem dokładnie co zrobić, niestety na PW, bo nie wiem czy to do końca jest zgodne z prawem :whistling: Robiłem tak samo z samochodami i przechodziło bez najmniejszych problemów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odzyskania na pewno jest sporo rzeczy i warto zrobić listę części z kosztorysem…wtedy będzie wiadomo ….czy się opłaca zostawić samą ramę z papierami ……bujając się z częściami na różnych aukcjach….czy sprzedać całość… choć będzie ciężko sprzedać "komplet" w dobrej cenie…..pogadajcie z ubezpieczycielem może znajdzie chętnego na „resztki” moto

a sprzedawanie moto na części wiąże się z tym ze ktoś, gdzieś musi m go rozebrać, a potem trzeba mieć gdzie trzymać graty….. na dodatek „ubezpieczalnia” póki nie wyjaśni sprawy.....zwlekać będzie ze wszystkim…współczuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jeśli nie Chcesz się bawić w sprzedaż części, dać ogłoszenie na portalach aukcyjnych, że sprzedaż moto uszkodzone z pełną dokumentacją, podczas ewentualnej transakcji spisujesz umowę kupna sprzedaży i po kłopocie. Pozostaje tylko kwestia ile wziąć $ za moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze spisz umowe kupna sprzedazy z jakims pijakiem albo na jego dane i tyle masz kwit ze poszedl dalej a ty rozprzedajesz na czesci ... ale to trudne

wyrejestrowujesz na podstawie umowy kupna sprzedazy i do ubezpieczalni tez jest kwit a kto bedzie sprawdzal jak i kto z kim

 

 

007.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe to w jakim stanie jest rama, jeżeli jest ok to sprzedacie ją jaką jeden element na alledrogo + osobno wszystkie dobre części tylko zabawy będzie przy tym. A jeżeli rama jest choćby skrzywiona to gorzej...

:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprzedawanie moto na części wiąże się z tym ze ktoś, gdzieś musi m go rozebrać, a potem trzeba mieć gdzie trzymać graty….. na dodatek „ubezpieczalnia” póki nie wyjaśni sprawy.....zwlekać będzie ze wszystkim…współczuję

Generalnie etap "czy się opłaca?" mamy za sobą - opłaca się. Więc moto jest już w częściach, graty mamy gdzie trzymać, więc problemu nie ma. Ubezpieczalnia też nie ma tu nic do rzeczy, więc kolejny problem z głowy.

 

Gorzej ze stwierdzeniem, czy rama jest cała. Otóż nikt nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli będziemy mieli 100% pewności, że jest cała to sprzedamy i wtedy umowa kupna-sprzedaży poleci do Wydziału Komunikacji wraz z wnioskiem o wyrejestrowanie, a jeśli nie to na złom... i tu jest problem, bo żeby uzyskać kwit, że pojazd został zezłomowany pojazd musi być... kompletny.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe to w jakim stanie jest rama, jeżeli jest ok to sprzedacie ją jaką jeden element na alledrogo + osobno wszystkie dobre części tylko zabawy będzie przy tym. A jeżeli rama jest choćby skrzywiona to gorzej...

 

Popatrz sobie jak ludzie sprzedają ramy na allegro, w większości albo bez papierów albo uszkodzone z papierami "takie do pospawania".

 

i tu jest problem, bo żeby uzyskać kwit, że pojazd został zezłomowany pojazd musi być... kompletny.

 

raczej nie, bo papiery masz na ramę ,a pozostałe części są "ruchome" , obecnie nawet nr. silnika nie ma w dowodzie, poprawcie mnie jeśli się mylę. Po wypadku mogła zostać sama rama ,a reszta części w kawałkach do śmieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złomowany pojazd nie musi być kompletny. Warunkiem złomowania jest element z polem numerowym + tablica rej, w tym przypadku rama motocykla. Jeśli wyzłomujesz samą ramę + tablica rejestracyjna motocykla wtedy na zaświadczeniu o demontażu pojazdu dostajesz wpis: "pojazd niekompletny" lecz nie ma to na nic wpływu. Jedynie co to oddając do stacji demontażu "cały" motocykl- stacja płaci Tobie: ciężar wraku x cena skupu złomu. Jeśli oddasz samą ramę to wtedy Ty dopłacasz jakiś grosz.

Wielokrotnie złomowałem gołe nadwozia i ramy. Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złomowany pojazd nie musi być kompletny. Warunkiem złomowania jest element z polem numerowym + tablica rej, w tym przypadku rama motocykla. Jeśli wyzłomujesz samą ramę + tablica rejestracyjna motocykla wtedy na zaświadczeniu o demontażu pojazdu dostajesz wpis: "pojazd niekompletny" lecz nie ma to na nic wpływu. Jedynie co to oddając do stacji demontażu "cały" motocykl- stacja płaci Tobie: ciężar wraku x cena skupu złomu. Jeśli oddasz samą ramę to wtedy Ty dopłacasz jakiś grosz. Wielokrotnie złomowałem gołe nadwozia i ramy. Pzdr!

Dzięki za jasną odpowiedź :smile: Tego właśnie potrzebowałam.

 

Gorzej jeśli rama zostanie sprzedana :/

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystaw na allegro cala rame z papierami. Czesto ludzie szukaja takej ramy na przekladke, glownie dla papierow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze spisz umowe kupna sprzedazy z jakims pijakiem albo na jego dane i tyle masz kwit ze poszedl dalej a ty rozprzedajesz na czesci ... ale to trudne

wyrejestrowujesz na podstawie umowy kupna sprzedazy i do ubezpieczalni tez jest kwit a kto bedzie sprawdzal jak i kto z kim

 

Nawet pijaka nie musisz szukać... najprościej jest po prostu przepisać maszynę ( sprzedać ) na kogoś znajomego. Z tym kwitem idziesz i wyrejestrowujesz pojazd i po kłopocie. Do puki nagle maszyna się nie objawi na drodze i nie zostanie zatrzymana, nikt nawet tego sprawdzać nie będzie czy została rozebrana na części czy wyremontowana i czy w ogóle została zarejestrowana ponownie...

Taki bieszczadzki patent...

- Regis-

 - Airbrush & Tattoo Artist-

 

                                                                                -Wolna grupa Wujków Motocyklowych Łódź-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie pilnowałem wyrejstrowania pojazdu po sprzedaży aż po 3 latach od sprzedaży przyszło mi wezwanie bo fotkę dostało moje auto-wizyta na policji z umową sprzedaży załatwiła sprawę , ale po co tam łazić bez potrzeby?? Teraz zawsze pamiętam by dokonać wyrejestrowania z własnego nazwiska hehe - nauka nie poszła w las

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...