Skocz do zawartości

Honda Cx500


elfeti

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna i klasyczna Honda CX500

 

Dołączona grafika

 

W Y M I A R Y

Długość 220 cm

Szerokość 77 cm

Wysokość 120 cm

Masa 205 kg

 

S I L N I K

Typ 4 suwowy V2 80o

Pojemność 493 ccm Średnica cyl.78 mm

Skok tłoka 52 mm

Moc 50 KM Moment obr.4,3 kGm

Stopień sprężania 10

 

O S I Ą G I

Prędkość max170-185 km/h

Przyspieszenie6 sek.

Zużycie paliwa 5-7 l/100km

 

Info z http://wbieniec.kis.p.lodz.pl/moto/honda/index.html

motorcycle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie wygląda silniczek . Niespotykany klasyk

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remontujesz taką ??

V-twin Hody, z wzdłużnym wałem, dwoma cylindrami chłodzonymi cieczą... wyszło tego kilka ciekawych wersji... między innymi sportowa i turystyczna, oraz coś co się nazywało Custom... Warto poczytać, ciekawa maszyna...

- Regis-

 - Airbrush & Tattoo Artist-

 

                                                                                -Wolna grupa Wujków Motocyklowych Łódź-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

no, najciekawsza chyba jednak była ta z seryjnie zastosowanym turbodoładowaniem... nazwa brzmiała dumnie - Honda CX500 Turbo :decayed: ... ech - rodzynek ;)

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie ja...

Ale ciekawą sprawą było by, gdyby właściciele starszych motocykli napisali coś na temat swoich maszyn na forum. Tych motocykli jest już coraz mniej a tworzą ważny rozdział w historii.. Warto by opisać takie rodzynki jak chodźby motocykle Nortona ( z silnikami wankla ), stare hondy serii CB, sześciocylindrówki z przełomu lat 70 i 80.

Jak powstały i jak testowano w nich rozwiązania, które teraz stosuje się na co dzień w motocyklach...

 

Ze swojej strony mogę opisać model którym sam jeżdżę, czyli Hondę CBX 750f z 1985r, pochodzącą z pierwszej serii produkcyjnej, czyli z przed września 85 roku... z ciekawszych faktów powiem że silniki zastosowane w CBX 750 były później przez długie lata montowane do Hondy CB SevenFifthy...

 

No to kto zacznie pisać o swojej maszynie ?? Dawać ludziska....

- Regis-

 - Airbrush & Tattoo Artist-

 

                                                                                -Wolna grupa Wujków Motocyklowych Łódź-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Czy 5000 zł za 30 letni motocykl to dużo?

 

5 tyś to cyle co za lepszy rower, wiem, że dla wielu to duża kwota ale jak ktoś chce się zabierać za takiego klasyka to chyba wie na co się pisze i ma jakiś budżet na ewentulane naprawy. Na allegro jest nawet jeden za 10 tys... na mobile i innych ceny bardzo różne.

Ostatnio widziałem CX500 na żywo może nie był w stanie idealnym ale i tak piekny... poza tym jest też chyba dobra bazą do modyfikacji... http://www.bikeexif.com/honda-cx500-cafe-racer ; http://www.bikeexif.com/1978-honda-cx500 <3

 

Nawiązujac do wypowiedzi #fiacik69 : też jeszcze kiedyś takim podjadę na zlot ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez elfeti (wyświetl historię edycji)
motorcycle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ekspoatacja takiego motocykla jest z reguły tańsza w porównaniu do współczesnych. Ceny po 10k powstają tylko ze względu na dodatki/akcesoria/doposażenie/odświeżanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...