Skocz do zawartości

Kask+intercom (nie za miliony monet)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pozwolę sobie skorzystać z doświadczenia ludzi na tym forum i spytać o poradę - poszukuję kasku z interkomem. Niby proste, ale są pewne wymagania:

Kask:
- otwierana szczęka
- blenda
- pinlock
- ma być cichy przy prędkościach autostradowych
- solidna wentylacja

Intercom:
- dobrze by było z meshem
- komendy głosowe (żeby podczas jazdy odebrać połączenie)

I wszystko chciałbym, żeby wyszło jak najtaniej (wiem, nie da się tanio i dobrze, ale może jednak ktoś coś widział, ktoś cos wie, ktoś zna kogoś?) 

Do tej pory miałem Nolana n100-5, ale zaczyna mnie irytować a o ich rozwiązaniach w kwestii dedykowanych interkomów lepiej się nie wypowiem (tak, jestem szczęściarzem, któremu skończyła się gwarancja i interkom wyzionął ducha. Wiecie jak jest - jak mam co 2 sezony dorzucać ładnych parę stówek na intercom, to to nie jest zabawa dla mnie.) 

Z góry dzieki wszystkim, którzy pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewności nie mam, ale @rooland oraz @tomahouk posiadają jakieś interkomy taniego pochodzenia z chińskich rąk i są defacto zadowoleni. Osobiście miałem różne interkomy i każdy mnie wkurzał, więc swojego doświadczenia tu nie podam, nie jestem przyzwyczajony do ładowania baterii, łączenia się przez bluetooth tylko wsiadam i skupiam się na jeździe, aby rónież nie rozmawiać przez telefon. Pewnie to dlatego, że rzadko jeżdżę motocyklem... 🤣

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cardo edge.  I szczerze polecam dopłacić. Działa i gra jak złoto. Głównie używam do słuchania muzyki i jak trzeba to odebrać tel. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, 4ride.pl napisał(a):

Wpadnij do nas na ul. Kasprzaka 6 pogadamy i pokażemy najlepsze opcje pod Twoje preferencje :)

 

Taki jest plan ;) do zobaczenia w sobotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Swego czasu korzystałem ze zwykłych słuchawek Edifier TWS. Nie dość, że słuchawki wygłuszały szum, to dodatkowo "głośnik" miałeś w uchu, a nie "przy" uchu. Później przesiadłem się na cardo i żałowałem. Nie dość, że rozprasza w trakcie jazdy, szczególnie jak się "pitoli głupoty", to jeszcze szumi i dokłada hałasu, zamiast wyciszać. Cardo jest super, jak jeździsz po mieście i nie przekraczasz 90km/h. Powyżej to już tylko "kolejny" hałas. Obecnie tylko koreczki, żeby szum zniwelować :) Muza w trakcie jazdy za bardzo korci, aby jechać szybciej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...