Skocz do zawartości

Dziwny wzrost rejestracji nowych użytkowników.


JAREK-XJR

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakichś 10 dni na forum yamaha-xjr.pl rejestruje się od groma nowych użytkowników - 20-30 dziennie. Czasami adresy e-mail to ciąg przypadkowych liter, czasami zaś wydaje się adres mający jakiś sens. Podobnie z nazwami użytkowników.

Czy można temu jakoś zapobiec?

Na załączonym pliku lista nowo zarejestrowanych dziś od g. 8 rano.

 

zrzut strony z forum.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, powiem Ci mam identyczne obserwacje właśnie wczoraj i dziś. Dosłownie usiadłem do tego rano i też oczom nie wierzę skąd ten napływ użytkowników. ale tutaj akurat filtr antyspamowy jest tak ustawiony, aby te właśnie maile ze bzdurami od razu wyłapywać i one czekają na moje ręczne zatwierdzenie = oceniam ryzyko. Czasem się ktoś przez mur przebije i dopiero użytkownicy zgłaszają spamera.

Natomiast jeśli chodzi o Twój screen, dla mnie 90% to właśnie boty i tym bardziej jeśli okres jest zbliżony, częstotliwość to ktoś zapuścił algorytm na masowe rejestracje. 

Aby chociaż przesiać pierwszych amatorów, to powinno być podstawowe zabezpieczenie w formularzu rejestracji konta CAPTCHA, ale która jest aktualna najlepiej w formie klikania obrazków, a nie przepisywania znaków. Dodatkowo Twój skrypt forum nie jest aktualizowany od lat, to w końcu może się okazać, że ktoś przejmie Twój serwer, bazę danych, ja bym rozważył zmianę platformy.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam taką, z jakiej my korzystamy. Jest relatywnie nie najtańszą opcją, ale jest support, który aktualizuje skrypt więc wypuszcza poprawki bezpieczeństwa, aby było jak najmniej syfu i spamu: https://invisioncommunity.com/

Są zdaje się nawet tam integratory, które umożliwiają migrację danych z Twojego skryptu

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zarządzam forum na phpBB i mam w filtrach wyłaczone rejestracje z yahoo i hotmaila, co daje 50% botów mniej. Po ręcznym dodaniu kilku innych podejrzanych domen i zrobieniu własnego mechanizmu captcha rzadko trafiają się boty. Chociaż brzmi to jak sporo pracy, to jednak nie było takie straszne :)

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie korzystałem z phpBB z 10 lat, ale widząc po tym co jest na forach to nic się nie zmieniło i zasady działania są takie same od lat. Musielibyśmy połączyć się zdalnie lub najlepiej napisz jaką masz wersję (znajdziesz w panelu administracyjnym), chodzi o konkretnie czy to jest 3.3.11 (najnowsza) czy np. 3.2.9 < strzelam. Po prostu konkretna wersja potrzebna i znajdę instrukcję lub Ci pomogę jak będzie potrzeba.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JAREK-XJR aktualizacja w obrębie jednej wersji to nic trudnego. Zawsze warto zrobić backup przez panel administracyjny, żeby mieć do czego wracać w razie czego. 

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...