Skocz do zawartości

Wieniec Na Pogrzeb Bartka


scOti

Rekomendowane odpowiedzi

Forum zamieni sie w organizacje charytatywna :biggrin:

Zebrane na pogrzeb to trzeba w tym kierunku cos zrobic.

Trzeba bylo zbierac mniejsza kwote i nie byloby problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Aidekk

    13

  • scOti

    12

  • Tomi

    5

  • xanton

    5

Top użytkownicy w tym temacie

moze zajac sie mejscem przy eskapadzie jakas tabliczka kask , ????

 

fajna sprawa

ale czy to legalne ?

nikt tego nie " sprzątnie "

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zajac sie mejscem przy eskapadzie jakas tabliczka kask , ????

 

adamon sory że cię poprawię

ESKAPADA - wypad , wyjazd nie zaplanowany często ryzykowny

ESTAKADA - droga transportowa

pomysł z '' zorro '' nie . raczej byłbym za dodatkiem do pomnika

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje, ze moglem z Wami odprowadzic Bartka. Nie moge wyobrazic sobie lepszego pozegnania, niz pomruk silnikow i wydechow, jaki mu zafundowaliscie na do widzenia.

oby nie bylo wiecej pozegnan.

pozdrawiam

maciek

 

 

Maciek współczuję naprawdę straty kolegi bo chyba nikt z nas nie był z Bartkiem tak blisko jak ty. Miło, że do nas dołączyłeś chociaż w tak paskudnych okolicznościach.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że do zobaczenia.

 

A co do przeznaczenia funduszy to według mnie albo pamiątka na estakadzie albo w uzgodnieniu z rodziną element na pomniku.

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ten temat przedyskutować na czwartkowym spotkaniu, wyrazimy swoje pomysły i opinie

 

Na miejscu też zagłosujemy i zdecydujemy ostatecznie

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ten temat przedyskutować na czwartkowym spotkaniu, wyrazimy swoje pomysły i opinie

 

Na miejscu też zagłosujemy i zdecydujemy ostatecznie

 

Proponuję by przeprowadzić głosowanie na 4um z kilku powodów:

- nie każdy może przybyć na czwartkowe spotkanie ( czy to praca, czy urlop )

- jak będzie 60osób to będzie problem porozmawiać i przedstawić propozycje (każdy będzie miał coś do powiedzenia i wyjdzie harmider )

- przy takiej ilości osób trudno przeprowadzić głosowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum też nie każdy będzie w stanie zagłosować i się wypowiedzieć.

 

Weźcie pod uwagę że prócz tego co nam się podoba, jakie my mamy pomysły - musimy liczyć się ze zdaniem rodziny.

 

 

Oczywiście jak chcecie wypisać swoje pomysły na forum to proszę, całość i tak przedyskutujemy w czwartek na spotkaniu gdzie podejmiemy ostateczna decyzje.

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie po dłuższych przemyśleniach pierwszym punktem powinno być rozmowa z rodzina jak oni to widzą...albo dołożyć się do pomnika bądź jakiś delikatny zarys na pomniku że był motocyklistą /kolegą...

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum też nie każdy będzie w stanie zagłosować i się wypowiedzieć.

 

Weźcie pod uwagę że prócz tego co nam się podoba, jakie my mamy pomysły - musimy liczyć się ze zdaniem rodziny.

 

 

Oczywiście jak chcecie wypisać swoje pomysły na forum to proszę, całość i tak przedyskutujemy w czwartek na spotkaniu gdzie podejmiemy ostateczna decyzje.

 

Oczywiście liczę się ze zdaniem rodziny, i każdy forumowy pomysł musi być z nimi przedyskutowany i to nie podlega dyskusji.

 

Ale podejmowanie decyzji ostatecznej powinno się odbywać na forum a nie na czwartkowym spotkaniu gdzie połowa ludzi nie przyjedzie, bo nie ma takiej możliwości,a część nie ma ochoty się przekrzykiwać jak przekupa na placu pod centralem :decayed:

 

ale jeśli komuś taki obrót sprawy pasuje to spoko :decayed: ja się już opowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda to ze strony prawnej (zgoda zarządcy dróg) ale może ufundowalibyśmy krzyż z akcentem motocyklowym na miejscu wypadku? Postaram się w najbliższych dniach skontaktować (albo ja albo Okropna) z ojcem Bartka i przed czwartkowym spotkaniem napiszemy jakie jest stanowisko rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys ogladalem program odnosnie krzyzy przy drogach itp i nie jest to zgodne z prawem ale wiadomo jak jest. rozumiem chęć uczczenia pamięci ale moim zdaniem zostanmy przy cmentarzu. inaczej jadac droga wszedzie by byly krzyże... ale to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Haser - ustawianie czegokolwiek w pasie dorgowym jest w PL zabronione.

Osobiście, uważam pomysł dodatku do nagrobka związanego z motocyklami za najlepszy.

Ale uważam, że ostateczna decyzja i tak powinna należeć do Rodziny, bez względu na to, co zadecydujemy między sobą.

Dlatego też zaczekajmy na to, co przekaże nam Xanton od Rodziny Bartka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie , rozmawiałam z Justyną na temat nagrobku i chęci FŁMu dołożenia do akcentu na płycie itp . Justyna powiedziała że aby można było cokolwiek zacząć działać z pomnikiem musi minąć co najmniej 6 tygodni aby ziemia się "ułożyła". Pomysł Bartka rodziny jest następujący : na płycie ma być wygrawerowana grafika jaką sam zrobił Bartek , do tego najprawdopodobniej uzyskamy zgodę na tablicę z grawerem od FŁMu , ale naprawdę nie ma co Rodziny pilić ani napinać się teraz , bo i tak nie zmieni to niczego , Musi minąć czas i muszą ciut przynajmniej opaść emocje w rodzinie Bartka aby móc to uzgodnić . W tej sprawie MUSIMY poczekać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie MUSIMY poczekać .

To samo jeśli chodzi o pogrzeb Krzyśka - sprawa nagrobka wciąż nierozwiązana i pieniążki cierpliwie u mnie czekają aż Tomek się odezwie i powie, że jest jakiś postęp.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, morał z tych dwóch pogrzebów powinien być taki: na następną taką okazję (kolegę który się oburzył na samą wzmiankę o takiej możliwości proszę o trzeźwe spojrzenie na realia, nikt tego nie chce przecież) zbieramy 300-350zł, bo tyle kosztuje wieniec i kropka. Nie ważne jak blisko byliśmy ze zmarłą osobą, wydaje mi się, że zbyt mocno ingerujemy w pośmiertne losy naszych kolegów. To najbliżsi powinni decydować o tym jaki grób chcą odwiedzać. Zobaczcie do czego prowadzi dyskusja nad tym co zrobić z nadwyżką gotówki, rozprawy na 3 strony, kłótnie, zgrzyty. Bartkowi to pomoże? Z naszej strony zrobiliśmy wszystko, żeby oddać mu należytą cześć, wszystko inne nie ma już znaczenia. Będą chcieli album to sobie zrobią, o tym, że zginął tragicznie przed 30stką też im dodatkowymi emblematami na nagrobku przypominać nie trzeba. Będą chcieli sami to zaznaczą. Rozumiem, że teraz jest nadwyżka gotówki i wszyscy stają na głowie co z nią zrobić, dlatego do każdej decyzji się dostosuję. Zbierajmy tyle ile potrzeba, to unikniemy niezręcznych dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, skoro była lista na której wpisało się ponad 80 osób, to czemu wpłacaliśmy po 10 zł (nie żebym skąpił), skoro widać było że będzie sporo za dużo. Można było wpłacić mniej. A tak to potem co z tą kasą, dać rodzinie trochę niezręcznie, na mszę to już lepiej wyrzucić, dać na dom dziecka, to że nie na to się składaliśmy itd.

Tak jak Koper mówi następnym razem (wiadomo oby nie było następnego) zróbmy listę przed i będziemy wiedzieć mniej więcej ile osób wpłaci i wtedy decydujemy, 30 osób, no to po 10 zł, 100 osób, to po 3 zł czy jakoś tak.

 

Takie jest moje zdanie, bo nie wiem czy w czwartek będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówców, lepiej zapobiegać niż leczyć,

zbierajmy ile trzeba - a nie martwmy się co potem z tym robić...

Części do samochodów osobowych i dostawczych | Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słuchajcie jako, że są wśród nas osoby, które chodzą na estakadę zapalać znicze to przekazuję prośbę od znajomych, którzy pracują jako łódzcy kurierzy NIE STAWIAJCIE ZNICZY NA BANDZIE.

Nie wiem czy ta prośba nas dotyczy ale jeśli tak to zwróćcie na to uwagę albo jak tam jesteście i widzicie te znicze na bandzie lub grożące upadkiem na jezdnię to zabezpieczcie.

 

Ostatnio podmuch wiatru zrzucił palący się znicz na jezdnię i kurier cudem uniknął wypadku.

Jedna tragedia w tym miejscu wystarczy.

Uważajmy na siebie.

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie pomysł zniczy przy drodze to średni pomysł - może by jakaś tabliczkę przykręcić - coś na wzór motocyklowej?

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
  • Dodaj nową pozycję...