Jump to content

Buty Alpinestars Roam


Recommended Posts

Kilka dni temu zakupiłem w Wolfie buty motocyklowe turystyczne Alpinestars Roam. Dołączona grafika

Według mnie nie wyglądają one jak typowe turystyki, lecz mają w sobie coś ze sporta. A teraz już do rzeczy. Mój budżet wynosił ok. 600zł. Nad wyborem tego modelu zaważyła po pierwsze membrana, po drugie cena, po trzecie firma. Za ,,obów" zapłaciłem 520zł, więc jeśli wziąć pod uwagę markę jaką jest Alpinestars cena jest co najmniej atrakcyjna. Jakie są moje pierwsze wrażenia? Bardzo pozytywne. Dzień po zakupie butów, gdy wracałem do domu złapała mnie burza i ok. 15km musiałem jechać wręcz w ścianie wody. Na zakrętach woda spod przedniego koła lała się na buty jak ze szlaucha. Co zauważyłem po powrocie do domu? Że jednymi suchymi częściami ciała jest głowa i stopy, więc membrana zdaje egzamin. Co do codziennego użytkowania, w trakcie ostatnich upałów myślałem, że stopy będą się strasznie pocić w tych ,,kaloszach", jednak myliłem się. Buty mają w miarę porządną wentylację i jak na razie nie zdarzyło mi się, żebym czuł się niekomfortowo, nawet w 65-stopniowym upale. Co do wygody, buty są na pewno dużo sztywniejsze od moich poprzednich Adrenalin ale da się przeżyć nawet prawie godzinne latanie po Manufakturze. Jednak buty motocyklowe stworzone są do jazdy niż chodzenia. Nawet po 150km trasie po zejściu z motocykla nie miałem obolałych stóp. Obawiałem się trochę o dopasowanie butów, ponieważ mają tylko 3 rzepy jako mocowanie ale stopa na prawdę pewnie się trzyma w tym bucie.

Podsumowanie

Mówiąc krótko i na temat Alpinestarsy Roamy to bardzo fajne, wysokiej jakości ,,turystyczno-sportowe" buty motocyklowe, które poleciłbym osobom, które chcą znaleźć kompromis między, właśnie sportem i turystykom. Wydaje się, że buty są bezpieczne, lecz lepiej, żeby nikt tego nie musiał sprawdzać. ,,Obów" jest wszechstronny, nada się i na szybki wypad do marketu, jak i na długą trasę na drugi koniec kraju. Wielką zaletą tych butów jest na pewno relacja ceny do jakości

Link to comment
Share on other sites

fajny opis i dobra reklama :smile: swoją drogą sam muszę zakupić jakieś buciory, myślałem o sidi ale widać trzeba będzie to jeszcze przemyśleć :smile: pozdro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...