Skocz do zawartości

Hamownia


Tomi

Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresowałem się tym tematem, bo mam pewne obiekcje co do faktycznej mocy mojego motocykla. Poszukałem informacji na temat gdzie można sprawdzić moc motocykla.

Zumi podało mi parę firm:

- Nagaz (Srebrzyńska, 1 Maja)

- ZTR Tuning (Puszkina) odpowiedź: niestety nie hamujemy motocykli na tą chwilę...

- Zastec (Puszkina) odpowiedź: Niestety nie hamujemy motocykli – musi być do tego specjalna hamownia lub specjalna dostawka do samochodowej hamowni.

- ICKtuning (Przybyszewskiego) odpowiedź: niestety na dzień dzisiejszy nie hamujemy motocykli, ale planujemy to robić.......

 

 

Do każdej z nich wysłałem maila z pytaniem o ceny na przetestowanie solo, jak i w grupie (coś jak Dyno Day). Może dadzą rabaty. Z tego co czytałem na necie to ceny są od 50zł do 150zł i w zależności od firmy ma się jedno lub kilka prób. Oczywiście jak dostanę odpowiedź o cenach to uzupełnię informacje.

 

Czy ktoś z Was by był zainteresowany sprawdzeniem jak bardzo producenci naszych motocykli nas oszukali? :>

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też się tym interesowałem i jakiś kumpel testował motocykl na hamowni w Liberty Motors za 50zł, ale nie wiem czy to była jednorazowa impreza czy zawsze takie usługi wykonują w tej cenie. Mnie osobiście na tę chwilę aż tak nie interesuje wydawanie ponad 50zł na taką zabawę :smile: Może jak będzie nowy wydech i reszta, to bym się skusił, aby zachować sobie wydruk z hamowni na pamiątkę :biggrin:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak będzie nowy wydech i reszta, to bym się skusił, aby zachować sobie wydruk z hamowni na pamiątkę :biggrin:

To widzisz, żeby była większa radocha to powinny być dwa wyniki. Przed modyfikacją i po... ;P Jakby co to ja jeszcze poszukam gdzie i za ile można hamować motocykle.

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że jest jakoś zblokowana. Niedługo zmajstruje sobie aTRE i założę. Ale muszę wiedzieć jaką mocą się to legitymuje.No właśnie dziś przy okazji poszukiwań hamowni dowiedziałem się, że w maju było coś takiego na stacji BP. Fajna impreza. Ale rok czekać nie będę :P

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hamownie to temat rzeka... Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że producent podaje moc na wale a co za tym idzie wartości na kole są znacznie inne, sporo mniejsze. Kiedyś bodajże "Motocykl" czy też jakiś inny portal zrobił pomiar mocy litrówek (chyba 2010 r). Na papierze motocykle miały 180-190 KM a po pomiarach moc na kole wychodziła w granicach 150 KM :riding: Dodatkowo tak naprawdę "pan", który hamuje motocykl może komuś poprawić humor wynikiem lub też popsuć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć na uwadze, że hamownia hamowni nie jest równa.Najwiarygodniejsze są hamownie MAHA taka jak jest w "na gaz"na Srebrzyńskiej , jeżeli inna to musi podawać moc wg. norm ISOinaczej to można wynik sobie w buty wsadzić.Kilkukrotnie hamowałem ze znajomymi różne auta i wyniki np. z zastecu były jak z kosmosu,może dać to tylko pogląd na wzrost lub spadek mocy przed i po modyfikacji , jeżeli mierzysz na tej samej maszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym był zainteresowany, odpowiadając na Twoje pierwotne pytanie. no bo.. czemu by nie ? ;)akurat mam na zbyciu stówkę (żartobliwie, ale poważnie) :>

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

JAK KTOŚ BĘDZIE SŁYSZAŁ O TAKICH AKCJACH , NIECH DA CYNK NA 4UM

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno damy znać.Imprezy "motocyklowa niedziela" są co roku - teraz może uda się większą grupą podjechać, bo ost tylko z Luk@ byłem

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odgrzeje troche kotleta.Czy ktos moze w ostatnim czasie korzystal z hamowni w ktorejsc z w/w firm ? Chcialbym wiedziec,czy jeszcze oferuja takie uslugi i czy ceny sie jakos zmienily.Mam zamiar wstawic do siebie filtr kn,ale zauwazylem,ze na standardowych dyszach nie wyrabia i chcialem po zmianie sprawdzic czy jest lepiej czy bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświerzam bo nie warto zakłądać nowego tematu.

 

http://www.motogen.pl/Redukcja-mocy-w-motocyklu-na-kategorie-A2-jak-to-zrobic,18236.html

 

Poszukuje hamowni do motocykla. Która ma wszystkie certyfikaty itp itd.

Dzwoniłem do nagaz i u nich nie hamują motocykli. Znacie jakieś inne miejsca?

Kupię "użytkowe sm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie że wyniki z hamowni mogą odbiegać z tego co pamiętam od 5 do 10% więc przy 100KM to jest już 5-10 KM różnicy a przy 150KM to już 7,5-15 kucyków

 

te dane powinny być dostępne przy każdej hamowni wtedy będzie dokładnie wiadomo jaki błąd jest możliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SV ma seryjnie 72KM ja potrzebują ograniczyć do 48KM ale dla pewności wsadze ograniczenie otwarcia porzepustnicy o 50% czyli będzie około 35KM wiec jest granica bezpieczeństwa zahcowana.

Tylko trzeba znaleźc hamownie na której to potwierdzą, macie jakiś kontakt do firmy Rut-Mar? BO u nich ponoc jest ale nigdzie nie mogę numeru tel znaleć.

Kupię "użytkowe sm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1szy z brzegu na google ;)

 

Łódź • RUT-MAR COMPANY MARCIN RUTKOWSKI w Łodzi - Firmy
www.firmy.net › MotoryzacjaSalony samochodowe
 
RUT-MAR COMPANY MARCIN RUTKOWSKI Łódź • Prezentacja firmy z branży Salony samochodowe. ... 1 Maja 31/33; łódzkie; Tel.: 426615757; Tel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Idź porozmawiaj osobiście w kilka miejsc. Piszesz takie rzeczy na publicznym forum, a potem się będziesz dziwił jak kontrola Ci przetrzepie motocykl i będą dochodzić, która hamownia "leci w kulki". Nikt na tacy Ci nie poda informacji, w którym lokalu możesz dokonać korupcyjnej akcji. Twoje działanie nie jest legalne, a wszystko co niezgodne z prawem powinno pozostać między osobą X, a Y, bez udziału osób trzecich i świadków  B)

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy-wolk nikt tu nie mówi o korupcyjnej akcji :smile:

Zależy mi tylko na odpowiednim zbadaniu mojego motocykla. Zablokojue go tak że będzie spełniał wszystkie wymagania itp, ale chodzi mi głównie o to żeby nikt nie był na tyle dociekliwy aby sprawdzać w jaki sposób go zablokowałem, bo nie mam zamiaru kombinowac na lewo czy coś z tych rzeczy :smile:

Kupię "użytkowe sm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...