Skocz do zawartości

Łapki Shima


:Valdi:

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić krótkie rękawice i wpadły mi w oko SPARK lub też BULLET firmy SHIMA. Oczywiście są też inni kandydaci tak jak Adrenaline Wind. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tą firmą i może powiedzieć czy wogóle warto się zastanawiać nad nimi, czy lepiej odpuścić. No chyba, że macie jakieś inne ciekawe propozycje krótkich łapek skórzanych.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te alpinki b.fajne. widziałem je na bajzlu, tylko cenowo nie były już tak atrakcyjne (około 3 stówek) ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alpinestars smx-2 air, bardzo fajne, mam od jakiś 3 tygodni i zdecydowanie polecam. Są to rękawice na lato,z racji tego, że są mocno wentylowane. W zimniejsze dni będzie czuć pewien dyskomfort, ale i tak nie narzekam. Kupiłem je w Liberty, dałem za nie coś koło 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam krótkie shimy (spark) drugi sezon, używam ich na codzień do miasta i na razie wytrzymują. Ich plusy to wentylacja, szybkie zakładanie i cena (wtedy dałem za nie w sklepie stacjonarnym mniej niż 100, ale teraz widzę że cena podskoczyła o 50% ). Nigdy się w nich nie przelaciałem więc nie wiem jak z ochroną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę w Bulletach, bardzo fajne i wszystko z nimi ok. Kupiłem w moto-moto na łódzkiej. Polecam

 

Też mam Bullety kupione w moto-moto 4 dni temu. Na te upały, do miasta są idealne - bardzo miękka skóra, protektor na kostkach i mniejsze na palcach, rękawiczka jest perforowana na całej powierzchni dzięki czemu nawet w te upały da się wytrzymać, jest ciepło ale nie ma bagna w środku. Do tej pory w rękawiczkach nie jeździłem, więc nie mam porównania, ale te są bardzo ładnie wykonane i baaardzo wygodne mimo że wziąłem rozmiar "na styk" (podobno skóra się rozciąga, więc wolałem z większym nie ryzykować).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie....Alpinki sa calkiem ciekawe, ale chyba jednak zostane przy shimach...a kewstie czy bullety czy sparki to juz bede musial rozwiazac w trakcie przymiarki......no i mam nadzieje, ze nie zaczna sie sypac ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Cały zespół SHIMA chciałby powitać tutejszych forumowiczów :smile:

Jako, że temat dotyczy naszych rękawic to chętnie się wypowiemy.

 

@Valdi - Obydwa modele Bullet i Spark to świetne propozycje na cieplejsze i upalne dni. Poniżej postaram się krótko przedstawić specyfikę każdej z nich:

 

Bullet - Rękawica dedykowana na motocykle Sportowo-turystyczne, turystyczne, cruisery

-Wykonana z wysokogatunkowej skóry owczej (jest to bardzo miękka i wygodna skóra, a przy tym bardzo wytrzymała na rozdarcia)

-Protektor kostkowy + protektory na palcach

-Rękawice nie posiadają dodatkowego wyłożenia po wewnętrznej stronie tj. między manetką a dłonią występuję tylko skóra. Zapewnia to maksymalną wygodę i lepsze czucie manetki.

-Podczas dobierania odpowiedniego rozmiaru rękawice powinny być mocno "dopasowane". Skóra owcza jest miękką skórą i szybko dopasuję się do dłoni.

 

Spark - Rękawica dedykowana na motocykle sportowe, sportowo-turystyczne, turystyczne, cruisery

-Wykonana ze skóry koziej + wstawki materiałowe między palcami.

-Protektor kostkowy zrobiony jest na specjalnej "kieszonce", które odgina się gdy zaciskami pięść- rozwiązanie to zdecydowanie zwiększa komfort jazdy.

-Rękawica jest maksymalnie dopasowana, dzięki zastosowaniu materiały między palcami.

 

@GrubY - W pierwszej serii bulletów, zdarzyło nam się parę takich reklamacji. Obecnie problem jest już rozwiązany poprzez zastosowanie grubszej gumy i dodatkowej warstwy materiału między gumą a rzepem. Koniecznie odeślij rękawice na reklamację - http://shima.pl/pl/content/7-zwroty - na pewno coś poradzimy :smile:

 

 

@Greg - Bardzo dobrze, że wziąłeś rozmiar "na styk" ! :smile:

 

W razie jakichkolwiek pytań piszcie. bardzo chętnie odpowiemy.

 

Pozdrawiamy,

Zespół SHIMA Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokacja czy troska o klienta? hmmm... jak firma będzie miała takie podejście to sam się nad ich produktem zastanowię ;) do tego dali by jakieś promo dla forumowiczów i było by nad czym myśleć....

motorcycle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uzgodnieniach z naszym salonem partnerskim Moto-Moto w Zgierzu oferujemy dla forum motocykle-lodz.pl specjalny rabat 10% na rękawice SHIMA!

 

Link do kuponu, który należy wydrukować i okazać w sklepie:

http://shima.pl/SHIMA_kupon_Lodz.pdf

 

Ważność kuponu do 20.07.2012

 

Mamy nadzieję, że to pomoże w podjęciu dobrego wyboru!

 

Pozdrawiam,

Kamil Kalinowski

SHIMA Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pytanie do SHIMA_PL z innej beczki. Chciałem spytać o te rękawiczki:

http://www.sklepshima.pl/product.php?id_product=27

Czy jest to wasz model czy jakaś podróbka. Nie ma go u was w ofercie na stronie, ale być może jakiś starszy model. Zakupiłem niedawno kobitce na bajzlu i chciałbym wiedzieć co to warte. Długo oglądane i wydawały się bardzo solidne i mnóstwo protektorów. Czekam na info...

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 2 pytanka do SHIMA_PL - co dzieje sie ze starszymi modelami rękawic np. damska Caldera sport? Są jeszcze produkowane, czy nie mam już co szukać? Jeśli byłyby w sprzedaży w tym sklepie w Zgierzu to proszę o info. A drugie - czemu jest taka krótka ważnośc kuponu zniżkowego? :P

 

Kilka słów co do jakości: w tej chwili mam drugą parę rękawic tej firmy i uważam, że za ta cenę nie kupi się damkich rekawic z taką ochroną i funkcjonalnością. Są na prawdę wygodne i dobrze dopasowane do damskiej dłoni, a przy tym dobrze chronią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy tu może kogoś z moto-moto?

a może ktoś wie jak jest z dostępnością u nich modelu bullet men

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale niestety ze względu na spadek średniej temperatury dobowej do poziomu poniżej 20 stopni C wizyta w moto-moto po air'y została przesunięta na poniedziałek :smile: Jak już się do nich dostanę to podpytam jak tam stoją z rozmiarówką XL bullet'ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...