Skocz do zawartości

Odszkodowanie z OC sprawcy - szkoda całkowita czy naprawa w aso czy co? Pilna sprawa.


setool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam mega problem. Babka zajechała mi drogę (skręt w lewo z prawego pasa na jednokierunkowej) uderzenie przodem motocykla w bok przy niedużej prędkości.

Ja obecnie płytka w ręku. Motocykl w ASO. Uszkodzone lagi, półki, plastiki, lusterka, wgniotka na baku, wydechu, chłodnicy.
Motocykl Suzuki SV 650X - 2019, rejestracja 2020, przebieg 2690km. Garażowany, nie jeździłem nawet w deszczowe pogody bo mi było szkoda.

Jestem załamany. 

Wartość wg. rzeczoznawcy 24.800

Co robić w takiej sytuacji?
Naprawa w ASO czy szkoda całkowita, bo nie wiem czy dłubanie u jakiegoś "szpeca" w warsztacie?
To ostatnie odpada. Kurła jestem też wściekły. Odkładałem, zbierałem, kupiłem nówkę bo się nie znam i nie chciałem mieć ulepa jakiegoś zza oceanu.
I jeb!

Operacja, rehabilitacja i użeranie się z ubezpieczycielami.

Proszę o porady doświadczonych motocyklistów.

Ja otwierając zamknąłem sezon pierwszego dnia lepszej pogody.

Uważajcie na siebie i szerokości!

 

Edytowane przez setool (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze "naprawa w ASO czy szkoda całkowita" nie zależy od Ciebie, ale od wyceny z ubezpieczalni. Jeśli wg ubezpieczyciela koszt naprawy przewyższy wartość pojazdu, to może uznać szkodę całkowitą. Co nie oznacza też, że pojazd trzeba skasować, mówi tylko tyle, że wg ubezpieczyciela naprawa jest nieopłacalna.

Jeśli moto jest w ASO niech oni kontaktują się z ubezpieczalnią - przecież od tego są 🙂

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już szklane kule i inne głupie gadki. 

Łatwiej wziąć część kasy i sprzedać wrak, łatwiej Moto po kolizji, w tym sensie.

Proponuje by zabrał głos ktoś wie jak to działa. Po ostatnim wpisie widzę, że nie bardzo kompetentna osoba odpowiedziala.

Wiemy jak działa np. szkoda całkowita?

Edytowane przez setool (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@setool weź głęboki oddech, widać że jestem znerwicowany, ale nie jeden z nas już przez to przechodził i musisz chwilę się uzbroić w cierpliwość. Nikt dokładnie nie wie jak sprawa może się potoczyć, wpierw poczekaj na informację o wariantach od ubezpieczalni - najpierw zapewne dostaną wycenę z ASO, jak ta przewyższy wartość motocykla w 50-60% to dostaniesz status "szkoda całkowita" i nie masz nic do gadania, możesz wziąć to co Ci zaoferuje ubezpieczyciel, a jeśli uznasz, że to za mało - idziesz na drogę sądową po wcześniejszych kilku próbach grzecznościowego podniesienia kwoty.

Moim zdaniem najkorzystniejsze jest poczekanie jakie masz opcje i wybranie takiej, abyś odzyskał maksymalnie dużo kasy i oddał motocykl ubezpieczycielowi do sprzedania. Mając kasę w ręku zadecydujesz co dalej robić, a mają uszkodzony motocykl będziesz tylko tkwił w niepewności czy jeszcze coś nie dojdzie do wyceny, czy jednak wszystkie części są dostępne od ręki i przy dalszej odsprzedaży za kilka lat zawsze będzie to wpływało na negocjacje cenowe.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zakończona.

Oprócz likwidacji szkody bezgotówkowej, szkody całkowitej można iść na ugodę. W tym wypadku najbardziej opłacalna opcja.

Dzięki za pomoc.

PS. Gdzie najlepiej wystawić uderzony motocykl? Na otomoto już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest link ;)

jest też na olx, więc z takich popularnych portali możesz wrzucić jeszcze na facebook marketplace.

Ewentualnie forum marki/modelu zawsze warto rozważyć :)

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś by był zainteresowany to zapraszam, cena do dogadania. Rozważę każdą propozycję.
kask DUKE 2 Caberg i buty RST TRACTECH EVO III

PS. Nie mam fejsa.

Edytowane przez setool (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...