Jump to content

Skąd się wziął Wasz forumowy nick?


gosiamil
 Share

Recommended Posts

Tak jak w temacie, napiszcie historie nicka, którym się podpisujecie. U mnie szału nie ma, imię i początek nazwiska. A jak u Was? :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

a moj hmmm jak by to powiedziec ;p

Taaa, Ty nie wiesz jak to powiedzieć.... Dobrze że żaden z userow nie ma loginu 'on25cm', bo by chyba się nie wytłumaczył.
Link to comment
Share on other sites

U mnie historia jest długa i mało logiczna, więc opowiem skróconą wersję....

 

Tak więc zaczęło się od gier komputerowych, gdzie posługiwałem się loginem marc lub marcinkowski. Później po ok.roku znudził mi się ten login, bo nie był unikalny i coraz więcej ludzi spotykałem o podobnej nazwie. Znalazłem przypadkowo jakąś nazwę serwera do gry związana z napisem "Suchy/Suche..." i sama nazwa mnie tak rozbawiła, że zacząłem używać nicku SUCHY, ale z racji tego, że Suchych jest sporo, to dodałem skrót od nazwiska. Miałem wiele modyfikacji z suchym i skrótem od nazwiska, ale od ponad dwóch lat korzystam z jednego i tego samego, ale w różnych postaciach np. suchy-wolk, suchy*wolk, suchy.wolk, wolk, djsuchy itd.

 

Najczęściej : suchy-wolk

Dziękuje za uwagę :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

NNo dobra. U mnie to była modyfikacja zdrobnienia, jako że ponad 10 lat temu dużo na IRCu siedziałem. Miałem wiele loginow, ale ten pozostał. Niestety ostatnio zauważyłem, że ktoś się pode mnie podszywa. I na kilku forach widnieje mój nick mimo że to nie ja...

Link to comment
Share on other sites

Bocian to ksywka, która chodzi za mną od podstawówki. Nie pytajcie dlaczego tak na mnie zaczęto mówić, ponieważ nie mam pojęcia :P Druga część nick'u pochodzi od miasta Łask, które to znajduje się około 5km od wiochy, w której mieszkam :P Tak powstał nick bocianlask :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

widzę że temat zerżnięty z innego forum na którym się udzielasz :biggrin::D:D U mnie co nie ma szału, co do pochodzenia nicku... dawno temu płeć piękna miała w zwyczaju na zamianę literek w mowie i piśmie, przykładowo w = ff, stąd od imienia wzięło się ffojtus. Może nic specjalnego, ale gdzie bym nie zakładał konta, to nigdy nie ma problemu, zawsze ten nick jest wolny ;]

Link to comment
Share on other sites

Ja, podobnie jak tom3cz3k, ponad 10 lat temu sporo siedzialem na ircu, a konkretniej ircx.pl . Tam wprawdzie mialem innego nicka (DJek), ale dla zabawy (lub wygody) stawialismy boty.Ktoras z kolejnych wersji mojego bota miala sporo rozszerzen, dlatego nazwalem go po prostu z angielska extended, co pozniej zaowocowalo skrotem x10d (czyt.: ekstendi), podkradnietym zreszta z nazwy bufora lampowego zwanego "prosiaczkiem".Po paru latach, gdy zaczalem robic zdjecia w klubach na imprezach typu d'n'b wypadalo zmienic nicka z DJek na cos innego - i wtedy wpadlo mi do glowy wlasnie x10d.I tak juz mi zostalo ;)

Link to comment
Share on other sites

A u mnie bohater mojej ulubionej serii książek Orsona Scotta Carda. A wcześniej miewałem wariacje liter imienia i nazwiska na ogół sander przeszło kiedyś w sender mniej więcej na tym etapie przeczytałem książkę i się skróciło. na ender. Potem zacząłem jeździć z GoF i na którymś spotkaniu zostałem Enter.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A mnie jakoś wyszło tak że zawsze miałem starsze towarzystwo i mówili na mnie Młody , ale młodych było za dużo więc się wyróżniłem dodawając U zamiast Ł . Spotkałem tylko 1 osobę która miała taki nick to w Cs;D a v6 bo uwielbiam te silniki zwłaszcza klekoczące v6 w Tdi;D i tylko w audi

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ze mną też raczej szału nie ma, bo generalnie od imienia, żeby się nie okazało że w jednym miejscu jest kilku Arków... :DMogłem wygrzebać coś z czasów CB, ale w sumie nie było sensu... ;)

Link to comment
Share on other sites

to jeszcze nam powiedz kolego, jak się wymawia Twój nick: "ravw" - ra-fał-wu? ;)Z Muodym nie ma problemu: Mułody-fał-syx :biggrin: jednym słowem, dążę do tego, co by podawać również wymowę nicków, w niektórych przypadkach jest ciężko ;)

Link to comment
Share on other sites

to jeszcze nam powiedz kolego, jak się wymawia Twój nick: "ravw" - ra-fał-wu? ;)Z Muodym nie ma problemu: Mułody-fał-syx :Djednym słowem, dążę do tego, co by podawać również wymowę nicków, w niektórych przypadkach jest ciężko ;)

Moje to jedni normalnie wymiawiają Słyszalność moich uszu to słysze młody albo tak podkreślają Muody;Pa v6 to dodatek;p
Link to comment
Share on other sites

"Micek" od nazwiska (prawie) i do tego tak mnie znajomi nazywają od technikum czyli od baardzo dawna, a "1968" od rocznika :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Mama mi wymyśliła i tak zostało :decayed:

Chyba nobla powinnaś dostać ;D Najlepsze Poinformowanie użytkowników skąd masz nick;D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...