Skocz do zawartości

Cbr Czy Vfr


xanton

Rekomendowane odpowiedzi

Niechaj forumowa brać doświadczeniem swym mnie poratuje i podpowie co wybrać. W szranki stają CBR 600 F3/F4 vs VFR 750 <2001 roku. Kwota, którą mogę przeznaczyć to okolo 10 k. Za CBRą przemawia wygląd a za VFRę opinie o niezawodności. Moto przeznaczone będzie do turystyki. A może macie jakieś inne propozycje? Z góry za każdą radę bardzo dziękuję!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

do Turystyki? - bez wahania VFR ... bo... to motocykl turystyczny, nieśmiertelny rozrząd na kołach zębatych, bo znacznie lepsza charakterystyka momentu obrotowego, motocykl po prostu już jedzie z dołu, kiedy CeBRą trzeba się jeszcze odpychać szczotką, bo ładowność jest większa, bo ma bardziej odprężoną pozycję za kieratem, ... bo to motocykl do szybkiej dalekiej turystyki :smile:

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście posiadam juz drugą VFR-ke 750 .....i szczerze polecam..... niezawodny motocykl :smile:

Too fast to live...too young to die :smile:

Nie traktuj życia zbyt poważnie,,,, przecież nie bedzie trwało wiecznie :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vfr -

1) do 2002 brak łańcucha rozrządu zamiast tego koła zębate - niezniszczalne.

2) Jednoramienny wahacz, odkręcasz koło jak w aucie.

3) Hamulce dual CBS chyba czy CBF hamując przeodem hamuje również jeden tłoczek tyłu i odwrotnie.

4) Lepiej się zbiera z dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli. Lecę dziś zobaczyć dwie VFRki i po powrocie zdam relację lub będę miał powód aby pochwalić się nowym moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko VFR jeśli turysta. Napisałbym wszystko co pisali już wyżej ale nie wiem czy jest sens. Od siebie napiszę tylko:

1) jeśli śmigasz z pasażerką to będzie Cię przeklinać za CBR RR i "super wygodną" pozycję na sporcie :biggrin:

2) VFR mniejsza moc ale zbiera się lepiej na niskich obrotach, CBR są ustawiane z mocą na wyższe obroty i nastawione właśnie na taką jazdę z kręceniem. Przy małych prędkościach po mieście CBRką trudniej znaleźc dobre obroty i taka jazda na dłuższą metę jest męcząca (przynajmniej dla mnie, ale słyszałem takie opinie).

3) VFR ma znacznie wygodniejszą pozycję także dla kierowcy :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro napisałeś, że do turystyki to oczywiste że VFR :]

 

Co do tej niezawodności to cóż, jedno i drugie to Honda, więc niezawodne, oczywiście z częstymi problemami z regulatorami napięcia :smile: Jeszcze inna Honda, bardziej turystyczna niż CBRa, to CBF 600 / 1000, czy też ewentualnie Hornet w wersji S. Jednak z takim przeznaczeniem najbardziej stawiałbym na VFR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z jasnych powdów polecam VFR

Wygodna zarówno dla bikera , plecak tez nie ma co marudzic

z moca tez spoko napewo nie bedziesz opózniał zadnej cbr 600

jak chcesz sie przymiezyc to zapraszam jutro pod central bede ja i moze kuba podjedzie na swojej vfr to bedziesz miał pogład bo napewno kilka cbr600 tez sie znajdzie

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje zx10r z 2008r ładny szybki i TURYSTYCZNY mam na sprzedanie dla was obojgu starczy ładny i szybki

foty są w moim profilu ;)

pierdzibąk nie ma wachy na zapi................ jechałem i nic innego nie fiksuje ale ............

rano sprawdzę

 

 

nie mam masy

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

spanie

.

.

.

.

 

 

007.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Z ciekawości zapytam jak wypadły w porównaniu te dwa motocykle bo wybór znamy. VFR bardzo fajne moto i do turystyki świetnie się nadaje. Zmieniły się kryteria czy cebra jest jednak bardziej turystyczna :P:smile:

:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...