Skocz do zawartości

Chopper/ Cruiser dla drobnej amazonki


Gość Katja

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Katja napisał:

 Fora ogólnie wymierają, nie tylko Wasze. Teraz jest czas FB i Instagrama, nad czym i ja ubolewam

A czyja to zasługa że tak się dzieje? To My o tym decydujemy i My możemy to zmienić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie Tapatalk też bym na forum bardzo rzadko zaglądał. A tak przez apkę jest dużo prościej i szybciej.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka



172824.png

Zawsze bezpiecznie. Zawsze z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Rozumiem Panowie, że załatwiać Wam foto koleżanki na moto? 🙃

Czy może zamykamy wątek, skoro już kupiła moto? 😆

Gratulacje @Katja.

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracer 7 z 2022, cruiser dalej jest w planach, tylko nieco odwleczony
IMG-20220411-WA0010_edit_189822243098638.thumb.jpg.7d0542048f68e1af0a7ef944e8e13283.jpg
I jak się lata na turystyku?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

172824.png

Zawsze bezpiecznie. Zawsze z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latać jeszcze nie latam. Jeżdżę z przepisowym prędkościami😛 Pokora i rozwaga są w moim przypadku jak najbardziej wskazane.

Obniżyli mi go o 2,5 cm. Mam wersję gt, a w tej jest wygodniejsza, ale też i wyższa kanapa. Jest ciężki, ale umiem go sama podnieść (już próbowałam).

Oprócz tego zapisałam się na kurs doszkalający oraz szkolenie na torze.

Edytowane przez Katja (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latać jeszcze nie latam. Jeżdżę z przepisowym prędkościami Pokora i rozwaga są w moim przypadku jak najbardziej wskazane.
Obniżyli mi go o 2,5 cm. Mam wersję gt, a w tej jest wygodniejsza, ale też i wyższa kanapa. Jest ciężki, ale umiem go sama podnieść (już próbowałam).
Oprócz tego zapisałam się na kurs doszkalający oraz szkolenie na torze.
Szkolenie na torze to piękna sprawa. Polecam

Piękna maszyna to GT.

Turystyki to maszyny do " tańca i do różańca".

Na asfaltowe długie drogi i na boczne szutrowe bezdroża.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

172824.png

Zawsze bezpiecznie. Zawsze z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej są kufry boczne w standardowym wyposażeniu, bo to wersja GT. 20 l na każdą ze stron. Nawet ładne i dość wąskie.

Natomiast jeżdżenie z dodatkowym obciążeniem na pewno jeszcze nie jest na moje umiejętności, więc te kufry na dzień dobry zdjęłam. Plecak póki co wystarczy.

Mam go od niecałych 10 dni, zrobiłam 2 tripy po ca. 200 km w zakrętach i kilka rundek po mieście. Szkolenie się przyda. Zwłaszcza poprawne wchodzenie w łuki. Jedno, co jest dobre to to, że po naprawdę tylu latach przerwy, z małej Virago od razu bez strachu wsiadłam na dużo większą maszynę o zupełnie innym środku ciężkości. Technika jazdy pozostawia wiele do życzenia, ale nie ma co spodziewać się cudów. Od tego są szkolenia, by ją dopracowywać.

Fototom na szutry to ona się niestety nie nadaje. 

Edytowane przez Katja (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździj nawet z pustymi one na pewno nie będą szersze niż szerokość kierownicy a z moto lepiej się poznacie. Powodzenia do zobaczenia na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kufry i kufry- a potem ludzie kręcą poniżej 10 000 rocznie bo pogoda nie ta, bo majtki uwierają, bo kask tańszy niż 2 tysiące i wstyd... Gdzie Wy kochani bierzecie tyle rzeczy żeby Wam aż kufry były potrzebne? Ja na tydzień w Bieszczadach wziałem mały tankbag i jakoś nie ucierpiałem (a wygoda jazdy nie-obładowanym moto kompletnie inna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego absolutnie wszystkim życzę :) A tak serio (no dobra, poprzednie też było serio)- jest mnóstwo ludzi którzy obwieszają moto bóg wie czym, przestrzeń bagażową mają większą niż samochód, a potem jadą na jeden dłuższy wyjazd w roku (nad polskie morze) i... to już. IMO- trochę to nie... ekonomiczne? Ale jak zawsze- bez spinki i na luzie (takie... pogaduchy przy piwerku), to są motocykle, każdy ma ABSOLUTNE prawo robić tak jak jemu się chce (póki nie zagraża innym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeżdżę z kuframi (póki co), bo nie umiem.  😜 jeśli chodzi o kask, argument ten do mnie nie trafia, bo sama jestem z tych, co zainwestowali najpierw w solidny ubiór, a resztę budżetu wydali na motocykl, a nie odwrotnie 😉 kask ma być bezpieczny, a za jakością idzie cena. Mój jest bardzo dobry, ale kupiony na przecenie 🙃 ale to moja opinia, nie każdy musi się pod nią podpisywać. Nie chodzi w wstyd, tylko o bezpieczeństwo. Pewno. Możesz kupić garnek z aliexpress za 500 zł. Ja bym tego nie założyła (na pewno nie na motocykl).

Kufry są po to, by ich używać, kiedy widzi się taka potrzebę :) Ty nie widzisz, pakujesz się w tankbar- rewelacja! 

Ja, zamiast codziennie marnować czas na pranie bielizny i koszulek termo, wolę mieć kilka w zapasie- i to jest dla mnie ekonomia (przede wszystkim czasu).  

 

Edytowane przez Katja (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeżdżę z kuframi (póki co), bo nie umiem.   jeśli chodzi o kask, argument ten do mnie nie trafia, bo sama jestem z tych, co zainwestowali najpierw w solidny ubiór, a resztę budżetu wydali na motocykl, a nie odwrotnie  kask ma być bezpieczny, a za jakością idzie cena. Mój jest bardzo dobry, ale kupiony na przecenie  ale to moja opinia, nie każdy musi się pod nią podpisywać. Nie chodzi w wstyd, tylko o bezpieczeństwo. Pewno. Możesz kupić garnek z aliexpress za 500 zł. Ja bym tego nie założyła (na pewno nie na motocykl).
Kufry są po to, by ich używać, kiedy widzi się taka potrzebę Ty nie widzisz, pakujesz się w tankbar- rewelacja! 
Ja, zamiast codziennie marnować czas na pranie bielizny i koszulek termo, wolę mieć kilka w zapasie- i to jest dla mnie ekonomia (przede wszystkim czasu).  
 
W kuferek metalowy na wycieczkach bagaż się zamyka i się idzie zwiedzać bez zbędnych "tobołków". To jest ta wygoda.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

172824.png

Zawsze bezpiecznie. Zawsze z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Katja said:

Pewno. Możesz kupić garnek z aliexpress za 500 zł. Ja bym tego nie założyła (na pewno nie na motocykl).

Absolutnie Twój wybór, nic mi do niego- tylko zdrożna ciekawość czym to motywujesz? Bo każdy kask spełniający normy ECE 22.05 jest IMHO w zupełności wystarczająco bezpieczny i zwykle wytrzyma spokojnie do poziomu, powyżej którego problemem nie jest to że skorupa nie ochroni głowy tylko to, co stanie się z mózgiem gwałtownie zatrzymującym się na czaszce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zachęcam do powrotu do tematu, a o innych rzeczach w innych wątkach, co by bałaganu nie robić. Zdrówko 😎

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...