Skocz do zawartości

Chopper/ Cruiser dla drobnej amazonki


Gość Katja

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem okazję pojeździć małą chwilę na BMW R18. Super maszyna i ma wał napędowy. Bardzo fajnie się prowadzi. Jako drugi motocykl może być.
Ale i tak wolę swoją Beti GS 7d27ed4e7d1c7a31ba146fa8f9d91d36.jpgbddf7f84196b75d2bf24835d709801b1.jpge6f5ac8c5efc927f956c6e057984b5b0.jpg

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

172824.png

Zawsze bezpiecznie. Zawsze z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, karwoj25 napisał:

Ten kardan jest bez osłony? 😮

Typowy zabieg stylistyczny. Miało być ładnie i "inaczej", więc zrobili :) Mimo wszystko, koncept r18 wyglądał dużo lepiej od ostatecznej wersji drogowej. Np. klamki hamulca i sprzęgła zaprezentowane były w "starym stylu". Oczywiście takie nie mają homologacji, więc do produkcji nie przeszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Munga said:

Oczywiście takie nie mają homologacji, więc do produkcji nie przeszły.

Możesz rozwinąć kwestię homologacji klamek? Nie spotkałem się nigdy z czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie możesz mieć zainstalowanych klamek tak jak były kiedyś np. w Uralu. Mówię tutaj o takich klamkach:
P90351216-highRes.jpg

Muszą być montowane tak jak w całej reszcie motocykli, czyli "tradycyjnie" po nowemu. Te ze zdjęcia powyżej nie przechodzą przepisów :) A te, które masz w wersji produkcyjnej już tak, bo są "bezpieczne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w paru miejscach, przymierzałam się do kilku sztuk. I żeby nie było, wzięłam do serca wszystkie Wasze rady (po to się tu wszak zapisałam). I nakedy był w tym zestawieniu, a nawet jeden sport.

Przymierzałam się do Hondy Shadow 750, do Yamaha Mt-07, Yamaha Mt-09, Yamaha XSR700, Drag Star niestety 650, Suzuki gsxr600. Jutro jadę oglądać Kawasaki VN900, Suzuki Intruder 800 i Yamaha XVS 1300 custom, bo kto mi zabroni.😛Niedaleko stoi HD custom sportster lovrider, jak właściciel będzie miał czas, to może i jego zobaczę. Mam możliwość obejrzenia i przejechania się Suzuki VN1500 ale z pewnych względów, nie chcę z niej korzystać.

Pod nosem mam jeszcze salon Suzuki, zastanawiam się czy jest sens iść, tak jak i do BMW.

A że ja człek praktyczny, zakumplowałam się z mechanikiem w Yamaha. Jak kupię gwiazdę, przynajmniej będzie gdzie naprawiać. Przy okazji dostałam namiary na jakiś klub motocyklowy dla cruiserów i chopperów. 

Czekam, aż się pojawi drag star 1100 w jakiejś bliższej okolicy

A! I najważniejsza konkluzja, przy siodle 815 mm na postoju mam stopy płasko na ziemi i jeszcze dość sporo luzu😄

 

 

 

Edytowane przez Katja (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chodzisz i przymierzasz - prawdziwa kobieta! 🤫😊 ale to najlepszy sposób - pochwalić!

BMW - ja tam jestem zawsze zadowolony jak do BMW zaglądam ;) choć czasem mam przez nich dylematy, np. dziś dali mi pojeździć białym (tym czarnym z tyłu jeżdżę na codzień) i pojawiło się pytanie: black or white? (ten sam dylemat miał Michael Jackson ;) )

A dążę do tego, że warto chodzić, oglądać, gdzie się da, nawet tam, gdzie nie planowaliśmy, co by mieć dylematy w głowie, potem dodać do nich trochę serca, trochę rozumu, i podjąć najlepszy wybór na koniec 😎

Good luck w poszukiwaniach ;)

 

20210409_152359.jpg

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek mi się tam bardziej podoba czarna 😉 serio. Jak będę brała, to tylko czarną! 

No tak, dylemat jest. Wszystko przez Was!😛Ale mi się nie spieszy, ja mam czas😉 szkoda tylko, że mi się urlop skończył 😄 dziś to mi się z tych motocykli nie chciało schodzić😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w paru miejscach, przymierzałam się do kilku sztuk. I żeby nie było, wzięłam do serca wszystkie Wasze rady (po to się tu wszak zapisałam). I nakedy był w tym zestawieniu, a nawet jeden sport.
Przymierzałam się do Hondy Shadow 750, do Yamaha Mt-07, Yamaha Mt-09, Yamaha XSR700, Drag Star niestety 650, Suzuki gsxr600. Jutro jadę oglądać Kawasaki VN900, Suzuki Intruder 800 i Yamaha XVS 1300 custom, bo kto mi zabroni.Niedaleko stoi HD custom sportster lovrider, jak właściciel będzie miał czas, to może i jego zobaczę. Mam możliwość obejrzenia i przejechania się Suzuki VN1500 ale z pewnych względów, nie chcę z niej korzystać.
Pod nosem mam jeszcze salon Suzuki, zastanawiam się czy jest sens iść, tak jak i do BMW.
A że ja człek praktyczny, zakumplowałam się z mechanikiem w Yamaha. Jak kupię gwiazdę, przynajmniej będzie gdzie naprawiać. Przy okazji dostałam namiary na jakiś klub motocyklowy dla cruiserów i chopperów. 
Czekam, aż się pojawi drag star 1100 w jakiejś bliższej okolicy
A! I najważniejsza konkluzja, przy siodle 815 mm na postoju mam stopy płasko na ziemi i jeszcze dość sporo luzu
 
 
 
Warto iść do Suzuki oraz BMW. Może to będzie właśnie to czego szukasz.
Tak jak mnie ostatnio miło zaskoczyło BMW R18

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

172824.png

Zawsze bezpiecznie. Zawsze z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam, widziałam i siedziałam na wszystkich. Nawet na sportsterze, choć malowanie to w mojej opinii profanacja, jakich mało. Ale o gustach się nie dyskutuje😉Z oryginalnych części to tam chyba został tylko silnik.

Lubię, lubię, lubię duże maszyny! Nic na to nie poradzę 😀 Zupełnie inne uczucie, aż się mordka sama cieszy.

Ale przejdę się jeszcze, gdzie się da. Co mi szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 19:03, Mario74 napisał:

Szczerze to nie rozumiem w czym te klamki są mniej bezpieczne od tradycyjnych? Dla mnie to jakiś absurd.

Wyobraź sobie zderzenie z pieszym.  Idealne do wyrywania śledziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jcb napisał:

Wyobraź sobie zderzenie z pieszym.  Idealne do wyrywania śledziony.

Ok. rozumiem co chciałeś przekazać ale moim zdaniem to jest jak zakładanie ochraniacza na ostrze noże w trakcie krojenia żeby czasem się nie skaleczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tutaj chodzi o bezpieczeństwo osób postronnych, a nie twoje.

Los starych klamek podzieliła figurka jaguara, która zniknęła z maski auta i została zastąpiona płaskim logo. Rolls-Royce poszedł inną drogą, ale efekt został osiągnięty: https://www.roadandtrack.com/car-culture/a27424/dissected-duck-and-cover/

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłam, widziałam i siedziałam na wszystkich. Nawet na sportsterze, choć malowanie to w mojej opinii profanacja, jakich mało. Ale o gustach się nie dyskutujeZ oryginalnych części to tam chyba został tylko silnik.
Lubię, lubię, lubię duże maszyny! Nic na to nie poradzę  Zupełnie inne uczucie, aż się mordka sama cieszy.
Ale przejdę się jeszcze, gdzie się da. Co mi szkodzi.
@Katja, jak idą poszukiwania?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

172824.png

Zawsze bezpiecznie. Zawsze z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.02.2021 o 09:22, Katja napisał:

Witajcie :) zamierzam kupić swój pierwszy, własny motocykl. Jeździłam kiedyś, ale to było kilka lat temu (więc załóżmy, że jestem początkująca). 

Ważę 52 kg, przy wzroście 167. Nogi mam całkiem długie jak na swój wzrost.

Zastanawiam się nad Yamaha Midnight Star 950 lub Drag Starem 650. Jeździłam już kiedyś Virago 535. Są fajne, ale chyba już nie dla mnie. Może ktoś doświadczony pomoże. Motocykl ma służyć do spokojnej jazdy szosami. Z góry dzięki

Mój kolega dokonał nie tak dawno nowego zakupu. Jest tym motocyklem zachwycony. Ostatnio przyjechał się pochwalić i przyznaje robi wrażenie. A motocyklem tym jest :         image;s=644x461      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2021 o 10:17, Dobromil1984 napisał:

Mój kolega dokonał nie tak dawno nowego zakupu. Jest tym motocyklem zachwycony. Ostatnio przyjechał się pochwalić i przyznaje robi wrażenie. A motocyklem tym jest :         image;s=644x461      

No trzeba przyznać, że w robieniu wrażenia HD jest mistrzem. :decayed: A tak na serio: bardzo fajna maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Misiek napisał:

No trzeba przyznać, że w robieniu wrażenia HD jest mistrzem

To ja skopiowałem zdjęcie i dałem jako podglądowe 🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie po długiej nieobecności 😉  Wstrzymałam się jeszcze z zakupem w tym sezonie :) Raz, że jak to kobieta- dalej jestem niezdecydowana 😃 Po wtóre- pojawiły się pewne dodatkowe okoliczności.
Tak czy siak, serdecznie dziękuję Wam Panowie za każdą cenną opinię, wdzięcznam 🙃


Nie będę się na razie udzielać, ale pewnie będę Was podczytywać.

Jacek, @jaquzie jak chcesz to zamknij. Albo zostaw, może komuś się przyda lub ktoś coś jeszcze dopisze. Wedle uznania :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Katja napisał:

Witajcie po długiej nieobecności 😉  Wstrzymałam się jeszcze z zakupem w tym sezonie :) Raz, że jak to kobieta- dalej jestem niezdecydowana 😃 Po wtóre- pojawiły się pewne dodatkowe okoliczności.
Tak czy siak, serdecznie dziękuję Wam Panowie za każdą cenną opinię, wdzięcznam 🙃


Nie będę się na razie udzielać, ale pewnie będę Was podczytywać.

Jacek, @jaquzie jak chcesz to zamknij. Albo zostaw, może komuś się przyda lub ktoś coś jeszcze dopisze. Wedle uznania :)

 

Ty to masz za***iście silną psychikę, Dziewczyno! Jeszcze nie kupiłaś? Ale jak to mówią: Nie ma tego złego... W przyszłym sezonie wybór będzie większy. A jeśli liczysz na jakiś szerszy odzew, to... radzę próbować też gdzie indziej. Forum ostatnio baaardzo przygasło. Obserwują je chyba jedynie takie dinozaury jak ja, co to facebooka nie używają. Ale raz już wprowadziłaś tu trochę życia. Może uda się ponownie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Misiek napisał:

Ty to masz za***iście silną psychikę, Dziewczyno! Jeszcze nie kupiłaś? Ale jak to mówią: Nie ma tego złego... W przyszłym sezonie wybór będzie większy. A jeśli liczysz na jakiś szerszy odzew, to... radzę próbować też gdzie indziej. Forum ostatnio baaardzo przygasło. Obserwują je chyba jedynie takie dinozaury jak ja, co to facebooka nie używają. Ale raz już wprowadziłaś tu trochę życia. Może uda się ponownie...

Wybaczcie wulgaryzmy, nie mogłam się powstrzymać😆 pamiętaj Misiek, ostatni będą pierwszymi😎 Fora ogólnie wymierają, nie tylko Wasze. Teraz jest czas FB i Instagrama, nad czym i ja ubolewam

ale-ty-masz-silna-psychike-zajebiscie-silna-delag-chlopaki-nie-placza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2021 o 16:52, Katja napisał:

Witajcie po długiej nieobecności 😉  Wstrzymałam się jeszcze z zakupem w tym sezonie :) Raz, że jak to kobieta- dalej jestem niezdecydowana 😃 Po wtóre- pojawiły się pewne dodatkowe okoliczności.
Tak czy siak, serdecznie dziękuję Wam Panowie za każdą cenną opinię, wdzięcznam 🙃


Nie będę się na razie udzielać, ale pewnie będę Was podczytywać.

Jacek, @jaquzie jak chcesz to zamknij. Albo zostaw, może komuś się przyda lub ktoś coś jeszcze dopisze. Wedle uznania :)

 

Tak czy siak teraz najgorszy czas na zakup, Ceny wzrosły jak samochodów a i tak się sezon kończy. Więc lepiej poczekać na zimę i wtedy łatwiej kupić i taniej. Sam tak zrobiłem i z ceny 3200 kupiłem w stycznia za 2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2021 o 16:52, Katja napisał:

Jacek, @jaquzie jak chcesz to zamknij. Albo zostaw, może komuś się przyda lub ktoś coś jeszcze dopisze. Wedle uznania :)

 

Zostawiam otwarty dla potomnych.

 

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...