Skocz do zawartości

Laurka dla ZDiT – łodzkiego Zarządu Dróg i Transportu


ro6ert

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak wizytówką faceta są jego buty, tak wizytówką miasta – w naszym wypadku Łodzi – dla przyjezdnych są drogi i ulice.

A jaka to wizytówka? Sami widzicie, nie raz pewnie rzucając ku*** gdy się wpadnie w wyrwę.

Zachęcam do dodawania własnych filmów i zdjęć w tym temacie, tak dla potomnych, bo nie mam złudzeń, że to coś pomoże w skutecznym (czyli nie tymczasowym) łataniu dziur w naszych łódzkich ulicach.   😕

 

PS. Przedzierając się slalomem przez wyrwy w jezdniach zastanawiam się, jak przyjdzie jeździć po nich motocyklem. Zamiast rozglądać się czujnie na boki, czy jakiś pieszy, pies, czy kierowca puszki nie zapragną być w tym samym czasie tam gdzie ja, to dojdzie jeszcze wypatrywanie dziur w jezdni …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla miasta proponuje zastąpić nieskończonego  konia 

Loading.....

091991_r0_1140.jpg

Rzeźbą sera

38-bf-m7gjgzilmpb1c7txnwl5.jpg.bc91c2d0d5f9ddeaf3f6d3fed0ff85b9.jpg

Edytowane przez Wojtas (wyświetl historię edycji)

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jadąc moim małym białym rowerkiem na silkę, jakos intuicyjnie wyhamowalam przed zestawem dziur na krzyzowce ulica-sciezka rowerowa.

Jakie bylo moje zdziwienie, kiedy jedna z tych dziurw okazała sie tak gleboka, ze wpadl tam testowo moj but prawie po kostke. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... te nasze drogi to jest piękna ilustracja tego całego państwa...

dziury na dziurze, nawet nowe drogi. Jak łatają to byle czym i utwardzanie+równanie butem klasy gumofilc...

jak autostradki to za nasze pieniądze podczas budowy, a potem drugi raz nasze jeśli chcemy korzystać... i tak w kółko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodziłem w puszce oponę na wyrwie na ul. Krakowskiej - złożyłem "doniesienie" do ZDiT, załączając rachunek za dwa kapcie (zgodnie z § 11 ust. 7 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów ) i czekam. Ciekawe, czy zapłacą?🤔

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lancet, czy w takiej sytuacji czeka się na miejscu na policję czy wystarczą dobre fotki z miejsca zdarzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałem policji nie wzywać, bo teraz za samo wezwanie bez uszkodzenia ciała grozi 1000, PLN. Zrobiłem trzy zdjęcia dziury, ale nie wiem czy to wystarczy. Krakowska cała jest jak pokazywany wyżej ser szwajcarski, a ja nawet nie zdążyłem rozwinąć prędkości, bo dopiero wyjeżdżałem z ul. Czołgistów, ominąłem jedną dziurę oznaczona słupkiem, a w kolejną wpadłem.

Niestety, nie zrobiłem zdjęcia uszkodzonej opony, zabrała ją firma, która przyjechała mi ją naprawić, ale skończyło się na zmianie opony na inną - na zapasie mam jedynie "chude" koło dojazdowe, a jechałem w dalszą trasę, więc musiałem mieć wymiarowy kapeć, chociaż nie do końca nowy i jednakowy z drugą stroną.

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2022 o 18:59, Wojtas napisał:

Miasto Łódź

skuter vs dziura w drodze

Ulice wstydu niestety

Łódź, ku*wa, cytując klasyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto Łódź patrzy w przyszłość 

Po co łatać jak można nad dziurami latać 😁 

ZIZ1a-2-768x461.jpg

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był facet z PZU - obejrzał nowe kapcie, ale ponieważ nie zachowałem starej opony (ani fotki, niestety), to nie wiem, czy coś z tego wyjdzie. Zobaczymy - i tak jestem zdziwiony szybkością reakcji. Ktoś tam z mojej rodziny czekał 3 lata na wypłatę kasy!

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,182251,28118549,lodzkie-drogi-jak-ser-z-dziurami-mieszkancy-dzwonia-i-skarza.html#s=BoxLoCpImgLink

piszą m.in.:

Formularz zgłoszenia szkody pobierzemy ze strony internetowej łódzkiego ZDiT-u. Do tego należy dołączyć zdjęcie zarówno szkody auta, jak i ubytków. - Zdjęcie można zrobić telefonem - mówi rzecznik. - Decyzję podejmie rzeczoznawca - dodaje.

Wniosek ze zdjęciami należy złożyć w Zarządzie Dróg i Transportu przy ul. Piotrkowskiej 173 lub przesłać mailowo na adres zdit@zdit.uml.lodz.pl. Można się kontaktować w tej sprawie - a także w kwestii zgłoszenia ubytków - pod numerami telefonów: 42 638-58-68 w godz. 7.30 - 15.30, a we wtorki w godz. 9 - 17. Szkodę można zgłosić również bezpośrednio do ubezpieczyciela.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wypłacili mi wczoraj kasę, ale tylko za jedną oponę (i odliczyli zużycie 20% na podstawie drugiego kapcia, który obejrzeli) - składam odwołanie - ciekawe, czy się uda.

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo. Ciśnij ile tylko masz siły - powinno poskutkować.

Ja miałem z nimi przygodę ponad 10 lat temu, kiedy jeszcze drogi ubezpieczał im Interrisk. Dostałem odmowę wypłaty z uzasadnieniem, z którego nic nie wynikało. Pytam więc gościa w biurze o co chodzi, ten mi odpowiedział: "bo wie pan jakie są te włoskie zawieszenia" :o napisałem odwołanie, najpierw dostałem 100zł za wymianę sworznia wahacza (a był niewymienny), po kolejnych pismach i odwołaniach w końcu wyszło prawie 1000zł.

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...