Skocz do zawartości

Dobór spodni do już posiadanej kurtki


brtk89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, sytuacja wygląda następująco. 

Na początek swojej przygody motocyklowej wyposażyłem się w kurtkę 

OZONE Rambler. 

Ponieważ jestem z niej zadowolony chciałbym przy niej pozostać i dokupić do niej spodnie. 

Moje pytania mogą zabrzmieć dla Was zabawnie, ale są one wynikiem tego, że nie mam wśród znajomych żadnego fanatyka jednośladów, swoją "wiedzę" / opinie czerpę z internetu.

1. Czy powinienem/ muszę zachować konsekwencję w doborze spodni pod względem producenta? 

2. Czy są modele spodni które pasują bardziej lub mniej? A może każde spodnie będą pasowały? 

3. Nadchodzi sezon prawie zimowy, czciałbym też zainwestować w ciepłe, wygodne rękawice (raczej długie) które nie zrujnują mojego budżetu domowego idealnie byłoby się zmieścić w cenie do 200 zł. 

Do tej pory wpadły mi w oko rękawice SHIMA INVERNO oraz Rebelhorn Patrol Long. Które z nich będą się nadawały do codziennej jazdy w temperaturach około 0st.? - codziennie dojeżdżam motocyklem do pracy i chcę to robić jak najdłużej = nawet w grudniu/ styczniu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo,

1. Nigdzie tak nie jest napisane. Ja czesto kupuję rzeczy osobno, np. skorzaną kurtke a do tego dzinsy, roznych producentow. Co przemawia na korzysc zestawu jest czesto... cena ;) i walka z dziwną rozmiarowka. Ja wyrwałam mega komplet Adrenaline Spider Lady za niecale 700 zl. I osobiscie jest dla mnie duuuuzo lepszy niz Alpina za o wiele wieksze pieniadze.

2. Tzn? Mowimy o spodniach motocyklowych rozumiem? Mysle, ze do twojego stylu (maszyny) nie beda pasowac np. typowo "chopperowe" itp ubrana (skora, frędzle, itp). Ja bym szla w tekstylia, ktore maja ta przewage, ze maja czesto zestawy roznych fajnych podpinek (p.wiatr, p.deszcz). Same w sobie tez mozna zaimpregnowac (np sprejem z decathlona). 

3. Z rękawic mialam okazje mierzyc (LM Dąbrowskiego Lodz) męskie Spartany od Oxforda https://imready.eu/produkty/G071D4-rekawice-turystyczne-oxford-wear-spartan-kolor-czarny-gm199101s-ox&gru=A~5010750~93524. Wydawały sie naprawde cieple, w koncu kupilam inne (troche zaluje, bo się mega w nich pocę). Pamietaj o cieplych skarpetkach ;) a najlepiej dwie cienkie pary.

Osobiscie polecam ciuchy od Adrenaline. Moze czasem lekko trzeba powalczyć z rozmiarami, ale stosunek jakosc/cena wygrywa :) 

Mam od nich 3 pary spodni, 3 kurtki, 3 pary rekawic jest OK. Buty natomiast byly tragiczne.... teraz jezdze w dosc budzetowych Rebelhornach (1x wysokie, 1x krotkie). Buty zawsze kupuje dosc duze, wlasnie z mysla o skarpetach (troche jak myslenie o pojsciu w gory). 

Edytowane przez MartaCrystal (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobierając spodnie i kurtkę różnych firm trzeba zwrócić uwagę na ekspres łączący kurtkę ze spodniami na plecach. Mogą nie pasować. Ja miałem taki przypadek Adrenaline z Alpinestar, miały inne zabki w ekspresach. 

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, najłatwiejszy sposób to wziąć ze sobą kurtkę do sklepu i dobrać spodnie by pasował suwak. Drugą opcją może być wybór spodni z szelkami lub po zakupie spodni wymiana/doszycie nowego suwaka by się dało spiąć.

Odnośnie rękawic to Shima Inverno będą cieplejsze od Rebelhorna Patrola i to znacznie.

Zapraszamy do nas na ul. Kasprzaka 6 myślę, że uda Ci się znaleźć to czego szukasz :)

~Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...