Skocz do zawartości

Kask Motocyklowy Shark S600


Doroti

Rekomendowane odpowiedzi

To wiem i oczywiście rozumiem.Chodzi mi przede wszystkim o kwestie techniczne i paramerty.Nie mam o tym bladego pojęcia i nie wiem czy warto poświęcić czas chociażby na mierzenie, bo może z góry wiadomo, że to kiepski kask.Jeśli uważacie tudzież wiecie, że jest wart tej ceny i zapewni przyzwoite bezpieczeństwo mojej rudej czuprynie, pojade mierzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do parametrów, tutaj bym go poprostu obejrzał, przymierzył, zerknął czy szybka nie lata, jak rozmieszczone są wloty powietrza, zapięcie z lekka słabe (tzw. szybkozłączka - mało profesjonalnie, jak dla mnie nie ma lepszego zapięcia niż tzw. DD).na plus jednak wizualnie - mnie się tam podoba - tzn. jak dla kobiety ;) ładny kolorek.

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Doroti musi kupić kask, a Ty będziesz ją woził zanim nie kupi swojego ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Shark`a, tylko s900. Ogólnie fajny, jestem zadowolony, nie jest zbyt ciężki, wyciszenie nienajgorsze. Natomiast mój ma jakoś dziwny przepływ powietrza, tak że nawet przy zamkniętej szybce czuć powiew wiatru prosto w okolice oczu :smile: Bywa to uciążliwe zwłaszcza w chłodniejesze dni, bo wyciska Ci łzy z oczu ;) Polecałbym Ci rozejrzeć się za jakimś modelem z blendą przeciwsłoneczną, bo to naprawdę znacznie wygodniejsze niż zakładanie okularów przeciwsłonecznych pod kask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

za te pieniądze nie kupisz chyba nic lepszego - Shark S600 to tzw "przyzwoity środek" w palecie kasków, no i będziesz miała coś oryginalnego, a nie jak połowa kasków w tym smutnym mieście to AGV... i jasna sprawa - przymierz go i zobacz jak będziesz się w nim czuła - mała podpowiedź, kup taki, żeby z buzi robiła się tzw "rybka" - coś jak na zdjęciu z Twojego awatara :decayed: - ma być lekko przyciasny, bo i tak trochę się rozklepie z czasem, ale nie może upijać uszu...

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej coś takiego?

http://allegro.pl/kask-hjc-is-16-type-o-poliweglan-antifog-lekki-s-i2370935668.html

Ten shark jak czytam to nawet nic nie pisze o antifog, HJC to poliwęglan, ma antifoga i dobrą wentylację ACS, dodatkowo przyciemniana blenda jeśli lubisz. Osobiście go używam i dodam jeszcze, że przyzwoicie wycisza chociaż rewelacji nie ma. Jak poszukasz to idzie dostać na promocjach ostatnie sztuki za 499 zł (akurat teraz widzę tylko XL i XXL taniej). Albo nawet jakiś nudny AGV, ale ten shark to strasznie bez rewelacji. Chyba sprzedają kobitkom na ładne malowania...

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie malowaniami nie przekonają, dltego też wybrałam gładki biały :)Nie podobają mi się żadne ozdobniczki, ani inne pierdoły...Ale wiem też, że najważniejszy jest jesgo komfort i bezpieczeństwo, a nie uroda...Pożyjemy - zobaczymy ;)Jutro pojeżdżę trochę pooglądać i poprzymierzać i zobaczymy co z tego wyniknie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kasku na prawdę lepiej dołożyć - zwłaszcza jeśli jesteś początkująca. Głowę masz jedną. Osobiście uważam, że lepiej oszczędzić 200zł na kurtce i spodniach i dołożyć do kasku. No i poluj na promocje, w końcu jesteś kobietą :biggrin:!

 

Ja tego HJC kupiłem ze zniżką za 655 zł, teraz stoją za ok 700-800 zł ale jak widzisz da się upolować niższą cenę. Widziałem go nawet na wyprzedaży za 500 zł więc poluj ;)

 

Tutaj masz jeszcze jego odpowiednik, bez blendy i wysokiego noska, oczywiście odpowiednio tańszy:

http://allegro.pl/ka...2341878083.html

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, każdy swoje chwali i każdy doradza mi inny kask...Ciężko mi się jakoś do tego ustosunkować, bo zwyczajnie nie znam się na tym.Nie mam zamiaru oszczędzać na własnym bezpieczeństwie.Po prostu ten mi się spodobał (jak to baba ;)) i byłam ciekawa czy w ogóle warto się nim interesować, żeby nie wydać bezsensownie pieniędzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj nic nie insynuuję i nie polecam bo moje. Jest to mój trzeci kask i jest najlepszy z tych, które do tej pory miałem. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo - patrz przede wszystkim z czego jest kask wykonany i jakie ma dodatkowe certyfikaty. Liczy się materiał, atesty i oczywiście dodatki. Co do kasku, który Ci polecam - ma on oczywiście swoje wady.1) Nie jest mega cichy - AGV które miałem na głowie wyciszał lepiej, ale pociła mi się w nim głowa (w HJC o wiele lepszy komfort pod tym względem).2) HJC swoje waży - mój kask L 1650 ale to ze względu na materiał jaki w nim zastosowano. Mniejszy będzie zapewne ważył mniej, ale nie mam danych.3) W tej cenie co HJC kupisz z lepszych kasków chyba jedynie AGV, szukałem Ci właśnie czegoś innego niż dwa do tej pory rozważane i szczerze powiem, wszystko się zaczyna od 700 zł na promocji...

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłam też na te wyższe modele Shark:http://www.4motos.pl/pl/p/Kask-SHARK-S900-C-Prime-bialy/3236Byłby kompromis, bo i mi się pdoba i wyposażenie ma lepsze :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa - to tworzywo, z którego jest zrobiony ten shark to jest nic innego jak ładnie nazwany termoplastik, czyli zwyczajnie nic dobrego. Poczytaj i sama zobaczysz. Poliwęglan to lepsze tworzywo i oczywiście odpowiednio droższe, ale jak pokazałem wcześniej idzie dostać w podobnej cenie + ewentualnie 50 zł kask z poliwęglanu.Tańsze Shark czy Airoh moim zdaniem definitywnie odpadają.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kask dopuszczony do ruchu (no dobra może poza tymi za 50 zł), musi posiadać atesty bezpieczeństwa, więc w tej kwestii większych róznic nie będzie czy kupisz hełm za 400, czy za 900 zł. Różnce są w komforcie, jakości, dodatkach (antifog, blenda itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorupa - w przypadku najniższej grupy cenowej kaski wykonywane są z tworzywa sztucznego (termo plastiku), w średniej oraz wyższej kategorii cenowej możemy znaleźć już kaski wykonane z mieszanki włókien szklanych i organicznych, zaś w najwyższych modelach kasków dodatkowo stosuje się karbon.

 

 

Niestety SHARK S900 pomimo wysokiej ceny jest zrobiony z dokładnie tego samego materiału, co S600 (np tutaj masz napisane jasno - tworzywo termoplastyczne: http://allegro.pl/shark-s900-comfort-dual-matt-wysylka-free-i2391987076.html). Co prawda na zapewniane bezpieczeństwo ma wpływ nie tylko twarda skorupa ale i ilośc i jakośc wykonania pianki, ale nie oszukujmy się; gorsze tworzywo = większa szansa urazu.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrócę problem ;). Jedź do sklepu i przymierz kaski różnych producentów.Sprawdź które pasują do twojej głowy kształtem.Jak już znajdziesz producenta to dopiero szukaj modeli w ich ofercie. Jak chciałem sharka to się okazało że albo był luźny albo nie mogłem wcisnąć na głowę :sad2:.Oszczędzisz sobie wk... się że taki ładny wzór znalazłaś a on nie pasuje ewentualnie zakupu ładnego kasku, który jest źle dopasowanyJak nie kupowałaś kasku to zabierz kogoś doświadczonego w temacie bo w wielu sklepach powiedzą, że kask jest dobrze dopasowany pomimo, że nie będzie.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

Jeszcze jedna sprawa - to tworzywo, z którego jest zrobiony ten shark to jest nic innego jak ładnie nazwany termoplastik, czyli zwyczajnie nic dobrego. Poczytaj i sama zobaczysz. Poliwęglan to lepsze tworzywo i oczywiście odpowiednio droższe, ale jak pokazałem wcześniej idzie dostać w podobnej cenie + ewentualnie 50 zł kask z poliwęglanu.

nie chcę mieszać w głowie, ale termoplastik (thermoplastic) to polimer - a poliwęglan (polycarbonate) to tylko szczególny przypadek polimeru ogólnie zwanego termoplastikiem, tak więc reasumując poliwęgan wchodzi w skład tworzyw zwanych termoplastikami :decayed: masło - maślane, co?... ale spece od marketingu wiedzą jak zrobić ludziom papkę z mózgu http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się działkowy emerycie, ale czytałem troche na temat różnic i wytrzymałości poliwęglanu i termoplastiku kiedy kupowałem swoje kaski i nie jest to dokładnie to samo, znacząco różni się wytrzymałością i jakością.

 

Ridick - masz całkowitą rację. Kask trzeba na łeb założyć i zobaczyć jak leży, ale bezpieczeństwo to jedno a komfort zupełnie inna bajka. Ja bym proponował wybrać te najlepsze pod względem bezpieczeństwa w naszej półce cenowej i dopiero przymierzać.

 

Doroti - ten CS-14, do którego linki podałaś... trochę o nim szukałem informacji i nie widzę ani jednego dealera HJC, który ma ten kask. Co więcej - nie ma go w ogóle w ofercie resellerów czyli coś mi sugeruje, że albo to jakiś model, który dawno wyszedł z użycia albo ktoś inny je robi i tylko podszywa się pod logo HJC.

 

Tutaj masz kompletną listę i wzory malowań kasków HJC (kliknij sobie CS-R1 albo CS-R2 - bardzo podobne do tego, który podesłałaś: CS-14 i bardzo dużo dostępnych malowań)

http://www.hjchelmets.com/

 

Muszę się poprawić - CS-14 jak najbardziej kask HJC, po prostu już wyszedł z produkcji ale akcesoria do niego dalej są klepane :smile:

Spokojnie możesz brać jeden z tych, które podsyłałaś!

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...