Skocz do zawartości

Covid-19


Wojtas

Rekomendowane odpowiedzi

Wujek to jest sondaż. Badanie opinii publicznej.
Trochę jak pytania przed wyborami dlaczego głosujesz na tych lub na tych

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Piuriel napisał:

Wujek to jest sondaż. Badanie opinii publicznej.
Trochę jak pytania przed wyborami dlaczego głosujesz na tych lub na tych emoji2.png

Ja w tej kwestii akurat nie jestem po żadnej ze stron. Przeczytałem taki artykuł w internetowej prasie i pomyślałem o wklejeniu linka. Co do wyborów to jak czytam takie słowo to kojarzy mi się z 70mln wywalonymi w błoto,oczywiście z kieszeni podatników 😀 Wujek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe
Racja racja.
Ale to 70baniek to niezły wał.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piuriel napisał:

Hehe
Racja racja.
Ale to 70baniek to niezły wał.

Polityka w tym dziale to chyba nie najlepszy pomysł będą porządki 🤫

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek jest ok. To offtopic. Ten dział po to jest.
Byle bez wulgaryzmów, bo wtedy będą porządki.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mrozu napisał:

tak samo masz z rakiem, HIV i innymi chorobami? nie wierzysz do momentu jak nie zachorujesz?

A jak zębów nie umyjesz, to masz śmierdzący oddech. Serio, co jeszcze mi się zarzuci :)

Po raz kolejny: to że nie wierzę w zjadliwość c19, nie powoduje automatycznie, że w ogóle w niego nie wierzę. Pokaż mi dane, które mówią, że c19 jest szkodliwy dla wszystkich na tym samym poziomie, co dla ludzi, którzy są już na mecie swego wyścigu. 
Ułatwię Ci, nie znajdziesz takich danych. Dlaczego? Bo 80% ludzi przechodzi "chorobę" >>>>bezobjawowo<<<<.

A skąd to się wzięło? Do tej pory wyglądało to tak:
zdrowy -> zakażenie -> zdrowy
zdrowy -> zakażenie -> chory

Czym się to różni? A no tym, że po zakażeniu (czyli wniknięciu drobnoustroju do organizmu), albo następuje reakcja układu immunologicznego i jesteś zdrowy (czyli się obroniłeś), albo organizm nie wie co się dzieje, nie reaguje i wirus zaczyna się namnażać. Jak osiągnie odpowiednią ilość zakażonych komórek, to zaczyna się choroba i jej objawy. A obecnie masz zrównanie dwóch stanów i PO RAZ PIERWSZY W HISTORII MEDYCYNY, zakażony jest traktowany jako przypadek choroby. Nie wiem czy da się to jeszcze bardziej wyjaśnić lub lepiej. Dodatkowo, nie ma żadnego badania, które pokazywałoby, że osoba zakażona (BEZ OBJAWÓW CHOROBY) w znaczący sposób przyczynia się do rozwoju 'pandemii'.


Także te wszystkie rewelacje nt. testów PCR i tego, że już masz wyrok nad sobą jak wyjdzie pozytywny, możesz między bajki wsadzić.

I dam sobie obie ręce uciąć, że gdyby ta pandemia nie miała najlepszej kampanii reklamowej jaką w życiu widziałem i nie wprowadzać żadnych obostrzeń, nie stresować niepotrzebnie całej populacji i nie robić z igły wideł, to obraz dzisiaj byłby zupełnie inny. 

Czy mielibyśmy nie robić nic? NIE. "Wystarczyło" dopuścić wirusa do zdrowych i silnych, uchronić starszych i schorowanych, a Wasze układy immunologiczne same zrobiłyby robotę. Jak ktoś ciekawy, polecam Great Barrington Declaration - to co tutaj piszę, to nie jest mój wysryw foliarski, tylko faktyczne podpieranie się danymi i opiniami lekarzy, których na publicznym forum się wyciszyło. Jednym z takich "adwokatów diabła" jest Sunetra Gupta, która jako specjalizację ma, uwaga: epidemiolog teoretyczny. Kobitka pracuje na Oxford University, więc podejrzewam, że ma "lekko" lepsze kwalifikacje aniżeli nasz dr Zięba, czy inni których wyznawanie mi zarzucali podobni Tobie, @Mrozu rozmówcy :) 

A, no i na deser. Jak w 2019 zszedłeś z przyczyn naturalnych, to taki powód miałeś wpisany w kartę. A dzisiaj jeśli test PCR dał wynik dodatni [czyli masz c19] i test nie jest starszy niż bodajże 7dni, to umarłeś na c19, niezależnie czy w ogóle na niego ZACHOROWAŁEŚ, czy nie.

Edytowane przez Munga (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Munga napisał:

. Jak ktoś ciekawy, polecam Great Barrington Declaration - to co tutaj piszę, to nie jest mój wysryw foliarski, tylko faktyczne podpieranie się danymi i opiniami lekarzy, których na publicznym forum się wyciszyło. Jednym z takich "adwokatów diabła" jest Sunetra Gupta, która jako specjalizację ma, uwaga: epidemiolog teoretyczny. Kobitka pracuje na Oxford University, więc podejrzewam, że ma "lekko" lepsze kwalifikacje aniżeli nasz dr Zięba, czy inni których wyznawanie mi zarzucali podobni Tobie, @Mrozu rozmówcy :) 

A, no i na deser. Jak w 2019 zszedłeś z przyczyn naturalnych, to taki powód miałeś wpisany w kartę. A dzisiaj jeśli test PCR dał wynik dodatni [czyli masz c19] i test nie jest starszy niż bodajże 7dni, to umarłeś na c19, niezależnie czy w ogóle na niego ZACHOROWAŁEŚ, czy nie.

Knock-Out :) 

"Wysryw foliarski" - tego nie znałem ale bardzo obrazowe :D

@Munga, nie jesteś sam w tych analizach i obserwacjach. 

Cierpliwości i zdrowia nieskończonego dla Wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Munga napisał:

A dzisiaj jeśli test PCR dał wynik dodatni [czyli masz c19] i test nie jest starszy niż bodajże 7dni, to umarłeś na c19, niezależnie czy w ogóle na niego ZACHOROWAŁEŚ, czy nie.

Cytująć klasyka:
 

12 minut temu, Munga napisał:

skąd dane? Gdzie to było zbierane? Gdzie link do badań.

Jedziesz :)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.who.int/classifications/icd/COVID-19-coding-icd10.pdf?ua=1

Druga strona dokumentu - zalecenia WHO. Wystarczy, że test masz pozytywny, bez objawów, już jesteś śmiercią covidową :)

W Polskim dokumencie jest to lepiej opisane:
https://www.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2020/04/wytyczne-do-karty-zgonu-01.04.2020-1.pdf

Co nie zmienia faktu, że wyjściowy kod jest taki sam. Czyli nie musisz mieć objawów choroby, a pozytywny test wystarczy, aby zaklasyfikować Cię jako "U07.1" - a to jest po prostu "śmierć covidowa".

I co teraz? Uwierzyłem, czy nie :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest z przed ponad roku.
Co Ty robisz
Jest to opisane na przykładzie zapalenia płuc. Czyli masz potwierdzony covid. Dostajesz zapalenie płuc i umierasz. To co mieli wpisać? Przewiało pacjenta - bez związku

Szanuję Twoja pasją do tego. Jest po 15. Idę na rower
Do następnego.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Piuriel napisał:

Ale to jest z przed ponad roku. emoji2.png
Co Ty robisz emoji28.png
Jest to opisane na przykładzie zapalenia płuc. Czyli masz potwierdzony covid. Dostajesz zapalenie płuc i umierasz. To co mieli wpisać? Przewiało pacjenta - bez związku emoji6.png

Szanuję Twoja pasją do tego. Jest po 15. Idę na rower emoji846.png
Do następnego.

Ale co to ma do tego, kiedy to było ustalone, skoro nadal obowiązuje? Nie rozumiem Twojego wybiórczego podejścia do tematu. Masz napisane jak krowie na rowie, że kod "U07.1" jest klasyfikowany jako śmierć covidowa - powtarzam, wystarczy pozytywny test. A potem masz codziennie na pasku "500 zgonów covidowych" - stąd się właśnie bierze ta statystyka, która ma straszyć ludzi. Także jeśli nie odpowiada Ci dokument, który dostałeś, to wybacz, nie moja wina - nie podrobiłem tego :) 



https://www.statista.com/statistics/1110890/poland-coronavirus-covid-19-fatalities-by-age/

Dobrze, że mamy nadludzi w PL i nie umierają tak jak mówili w tv, że będą :) 

Edytowane przez Munga (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram aby zagaić. Przecież tylko Ty ten tematu (z tego co widzę) tu bierzesz na serio. To off topic. Dział humoru i śmiesznych filmików.
Tu możemy wszystko pisać byle nie było wulgaryzmów. I to właśnie tu robimy. Ty swoje pasje opisujesz a ja akurat zdjęcie z roweru.

Btw.
Dolecę czy będzie gleba? 780fb3d09dc2de1dcaaa949afa728e90.jpg

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piurel, to jest dział OffTopic - zgoda ale temat nie dotyczy jazdy czy gleb rowerem... Po co takie dygresje jak Twoja powyżej?
Btw. nie tylko @Munga bierze te sprawy na serio - ja również, więc jest nas min. dwóch, chociaż totalnie się nie znamy. 

Zdjęcie rowerowe i temat wyglebiania na nim, możesz śmiało poruszyć w nowym/innym temacie. Munga wyjeżdża z konkretnymi linkami, wynikami, źrodłami, a Twój kontrargument to focia z roweru (?!).

Bez obrazy czy ataku ale trzymajmy tę dyskusję w temacie i możliwie merytorycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie bardzo rozumiem. Chcesz źródło, dostajesz. Wyśmiewasz, bo mam rację i "zatkało kakało", a potem sweet focia z rowerka.

Z jednej strony widzisz, że to ludzi grzeje i chcesz dowodów z obu stron, a potem jak coś Ci nie pasuje to bam - "tylko Ty bierzesz ten temat na poważnie". 

I jeśli pasją nazywasz prawdę, to tak. Chcę żeby wszyscy wiedzieli o wszystkim, bo tylko wtedy możesz sobie wyrobić obiektywne zdanie na dany temat. A teraz to zwyczajnie przypominasz gościa, który dla jaj głosuje na "koko koko euro spoko", a potem wielkie zdziwienie, że tak samo pomyślało X Polaków no i poszło... 

Jak dla Ciebie żartem jest odpierdalanie wałków przez władzę za Twoje pieniądze to luz. Mam nadzieję, że Tobie nigdy nie zabronią zarabiać na chleb i żyć zgodnie z prawem w oparciu o wiedzę i dane, a nie straszenie Babą Jagą. 

I jeśli taki szajs jak c19 został przepchnięty, to pomyśl co zrobią za X lat, jak problem będzie dużo bardziej "oczywisty". Jak np. nadchodzące zmiany klimatyczne i wpływ co2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi, że nie rozumiesz mimo, że mówiłem.
Traktuję ten temat stricte rozrywkowo. Serio ja nic do tego nie mam. Ot cała sprawa.
Jest wszystko ok.

Edit. Stricte rozrywkowo tu na forum.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, siedzę w robicie na przerwie, nic mi się nie chce i przeczytałem kilka postów ostatnich. Odrazu skojarzyłem sobie wasze wypowiedzi z politykami którzy kłócą się o przysłowiową pietruszkę. Ludzie kurwde nie ma cię większych zmartwień??? Nie jestem po żadnej ze stron ale ten temat robi się już męczący. Rozumiem wasze za i przeciw ale to już podchodzi pod jakąś małą wojenkę. Podajcie sobie online łapy i już koniec mamy się wspierać, możemy mieć różne zdania ale do pewnych granic. Jak chcecie koniecznie upierać się jeszcze przy swoim ok spotkajcie się pogadajcie. Zaraz ktoś mi napisze nie chcesz nie czytaj... Taki jest nasz naród, potrafimy się tylko sprzeczać, nic więcej. Tyle w tym temacie, spokojnie, już nic nie napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przyjaźnie nastawiony zawsze i nie kłócę się z nikim. Tak po prostu działają takie tematy. Jeden się napoci itp. drugi pośmieje nawet nie czytając.

Ale Gary ma racje, off-top off-topem jednak nie powinienem tu wrzucać sweet foci z lasu. Przepraszam

 

Też nie trzymam żądnej ze stron.  Ile by jakichkolwiek danych nie było to nie ma tu autorytetu nikt aby wpłynąć na czyjąkolwiek decyzję. #Forum

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja siebie uważam za osobę dorosłą i odpowiadającą za siebie. Wypowiadam się w temacie jeśli go znam lub w jakimś stopniu zgłębiłem. Każda moja wypowiedź nie jest zatytułowana "zasłyszałem w autobusie" czy też "widziałem w TV ciężarówki z trupami we Włoszech".

Źródła proszone, są przedstawiane. Nie wyciągam info z tyłka, tylko na wszystko mam dowody czy to w postaci wykresów czy innych stron. Jeśli są wadliwe, szczerze przyjmę to na klatę. Męczy mnie natomiast to ciągłe antagonizowanie mnie tylko dlatego, że się z kimś nie zgadzam.

Będąc osobą odpowiadającą za siebie, na podstawie dostępnych danych chcę wyrobić sobie SWOJE zdanie. Namawiam kogoś do tego? Nie. Zabraniam się komuś szczepić? Nie. Ale zaczyna mnie wk***iać, jak mi się zarzuca płaskoziemstwo, czy też antyszczepa, "bo tak i już". No i fakt, że mam być przymuszony do zrobienia czegoś wbrew własnej woli.

Pierwszy artykuł z brzegu na WP:
https://wiadomosci.wp.pl/sondaze-o-szczepieniach-nie-mowily-prawdy-zanosi-sie-na-zwyciestwo-antyszczepionkowcow-6641435269929856a

Dzisiaj mi takie coś wywaliło na tele. Czyli wg tego rozumowania, jestem albo z jednymi, albo z drugimi tak? Jak należę do jednego, to jestem automatycznie przeciwnikiem drugiego - tego chcą wszyscy.
A gdzie złoty środek? Czyli: wierzę w medycynę, ale nie wierzę w propagandę? Wierzę w szczepionki, których działania i brak skutków ubocznych potwierdzają odpowiednie testy, ale nie bardzo widzi mi się przyjmowanie czegoś, co do tej pory było niemożliwe do otrzymania w tak krótkim czasie. Chcecie, szczepcie się, ja za Was wybierał nie będę.

I przeraża mnie fakt propagandy medialnej w tak wrażliwym temacie, czyli zdrowie/życie każdego z nas. Jeśli taki wał serio przejdzie bez echa, to... sam w sumie nie wiem co. Bo o ile mnie pamięć nie myli, to czegoś takiego jeszcze nie było. I jak nie boję się c19, tak na podstawie tej sytuacji, sam się zastanawiam co będą mogli zrobić nie dziś, nie jutro, ale za kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy jest dorosly, i kaazdy moze podjac wlasne decyzje. Potem sa konsekwencje, ale to jest najlepsze ;)

"Jak kazdy pomysli o sobie, to bedzie o wszystkich pomyslane."

Niech jeden chodzi w masecze, drugi bez, wazne, zeby zaden mi nie chuchał. 

No i glupia sprawa, ale wlasne zdanie jest jak du8a - kazdy ma swoje :) nie ma sie co spinac. Covid bedzie z nami jeszcze troche. Czas sie pomalu przyzwyczaic do 46 mutacji, 734 fal, ale i czas zastanowic co z tym wszystkim robimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotyka grypa koronę.

Grypa: jestem groźniejsza i zabijam więcej ludzi od ciebie.

Korona: ale ja mam lepszy marketing.

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajefajny artykuł. Ciekawi mnie kiedy się to wszystko w końcu uzbiera do kupy i jebnie :)

 

A tutaj info o "nowej nadziei". Eksperymentalny lek, który ma rozwalać wirusa od środka. Tak tylko dopiszę, że iwermektyna robi to samo, ale nie da się jej już niestety opatentować 🤫

Edytowane przez Munga (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2021 o 18:44, Mario74 napisał:

Pacjentów traktujecie jak 💩 goowno . Ilość hipokryzji , arogancji i pazerności już przed wirusem była ogromna ale teraz przebrała wszelkie granice poza tym czujecie się bezkarni bo wszystko możecie zrzucić na koronkę. W godzinach pracy na etacie 😷nie nie nie przychodź przez telefon cię uleczę :hihi:ale już w prywatnym gabinecie za dwieście lub trzysta zł. to- oczywiście zapraszamy:dance::wub::pa:

Wiec pisząc to miałem racje. A teraz jeszcze ten artykuł ręce opadają w bezsilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś idę z żoną. Żona zapisana a ja liczę, że ktoś nie przyszedł i wbije na krzywy ryj. Sam mam termin za tydzień.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...