Skocz do zawartości

Covid-19


Wojtas

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie badanie wykazało, że to był covid? Przyznam szczerze już głowa boli od tematu covidu na mieście, ale sam częściej choruje, widzę po swoim organizmie, że się zmienił i pytanie czy to nie ma jednak podłoża psychologicznego.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test, ktory jest swoisty tylko dla covid-19.

Metodyka badan dostepna na Nationa Library of Medicine: 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8470863/

Diagnostyka przez 2 lata mocno ewoluowala, sa teraz sposoby na wykrycie covid-19 bez pomylenia go z grypa czy przeziebieniem.

Z doswiadczenia widze, ze inaczej przechodzilam grype, przeziebienie czy wlasnie wirusa celebryte.

Edytowane przez MartaCrystal (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suchy-wolk, miło Cię widzieć tutaj ale uprzedzam, że udział w tym wątku to sprawa bardziej ryzykowna niż próba zrobienia stoppie na jesiennym liściu 😉

Cytowaliśmy tu z Kolegami dr John Cambella, który opiera swoje filmy na danych (ZAWSZE). Zebrał dzięki temu całkiem sporo subskrypcji, zapraszali go nawet do mediów głównego ścieku ale chyba za dużo mówił, o tym jak ważna jest dieta, ruch, a nie tylko szczepionka. 

Odpowiem więc na Twoje pytanie, całkiem świeżym filmem:

 

Edytowane przez gary (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się Marta! Na szczęście ten obecny wirus wydaje się być mniej niebezpieczny, więc jest szansa szybkiego powrotu do zdrowia!

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @Lancet, z kazdym dniem jest coraz lepiej :)Najgorszy byl weekend, bol czlowieka, teraz glownie zostal katar i brak smaku i wechu. Przeszlam to dosc lekko.

Edytowane przez MartaCrystal (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MartaCrystal napisał:

Przeszlam to dosc lekko.

@MartaCrystal, to lekko czy nie lekko? Pytam bo do naszego wrażliwego wątku, po przerwie powróciłaś takim postem:  

21 godzin temu, MartaCrystal napisał:

Ostatnio odswiezyl mi sie temat covida - zlapalam paskudztwo. Dzis kompletnie stracilam wech i smak.

Dodatkowo wczesniej bylo tez kilka innych objawow, najgorszy byl bol czlowieka, z ktorym jak porownuje grype to pikus ta grypa byla. Nie moglam spac, bo bolala mnie kazda kosc, miesien i staw. Jakby mnie tlukli. 

Tak czy siak, przyłączam się do życzeń naszego forumowego przedstawiciela Służby Zdrowia i życzę Tobie i wszystkim zdrowia nieskończonego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gary - patrzac na to jak bylo u moich rodzicow, wujka (ktory zmarl), to u mnie bylo lekko :) objawy byly, dosc upierdliwe, zdecydowanie. Moglo byc o wiele gorzej. 

Wazne, ze nie rzucilo sie na kaszel ani dolne drogi oddechowe. Bol czlowieka byl latwiejszy do pokonania niz niewydolnosc oddechowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skrót debaty w parlamencie UK. Cóż, karty już odkryte... Milo widzieć jak sami orędownicy masowych szczepień zmieniają zdanie w obliczu nowych dowódow i danych. Jest jeszcze nadzieja dla prawdy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zapomniałem co miałem powiedzieć" - zaczyna autor kanału. Obawa przed cenzurką YT wiec po prostu odtwarza nam 12 minut nagrania z UK Parlamentu. Przecież tego nie mogą zbanować bo za co? Polecam, 12 minut ale jakich...
Dane, dane, wszystko nowe dane.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 


To kiedy jedziemy do Brukseli zrobić ŁUTUTUTUTU?

Fajna ta ue, taka niepraworządna :D

A dodatkowo, odnośnie najnowszych spraw, a nie tam sprzed 2 lat. Jak tam Przewodów? Albo NordStream2? Pobudka moi mili ;) Ruskiego trzeba przegonić, ale tych u nas "na samej górze" powinien spotkać ten sam los :) 

I na deser, dlatego nowa premier Włoch Meloni była niewygodna ;) 

Nie twierdzę, że zrobi porządek i będzie idealnie, ale przynajmniej wjechała autem w drzewo, na którym ue siedzi :) Problem się pojawi, jak osiągnie większość, jak u nas kaczorek. Wszak: "power corrupts and absolute power corrupts absolutely" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Śmierci ponadnormatywne" nadal wysoko, a przecież już po pandemii :) Największy skok śmiertelności wśród ludzi w grupie wiekowej 35-45. Pytanie tylko, czemu o tym się nie mówi, skoro liczby takie same jak w pandemii? Wtedy zamykali, a teraz nie muszą? I nie zabija ich covid, bo nie wpisują go w karty zgonów.

Może warto się przyjrzeć sprawie, hm :)? A no tak, teraz wojna ważniejsza. Jednak wolałem historii się uczyć, a nie ją przeżywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://portal.abczdrowie.pl/przeanalizowali-dane-z-30-lat-wiedza-co-generuje-fale-zawalow-udarow-demencji

Kurde, ja to jednak 'gupi' jestem :D Znaleźli winnego, więc podaję dalej! Uwaga, to klimat jest winny temu co się obecnie dzieje, nic innego :D Także wszystko luz, walczymy z klimatem. Paszporty nie wyszły, więc zaraz wjedzie system jak w chinach, tylko zamiast "social credit score", u nas dadzą "carbon footprint". Jak uzbieracie za dużo punktów w ciągu roku, no to d*pa blada. Chyba, że macie wolną monetę, wówczas wykupicie sobie więcej praw do zanieczyszczania planety i znowu będziecie mogli korzystać z dobrodziejstw społeczeństwa :D No chyba, że jesteście na etapie posiadania prywatnego odrzutowca. Wówczas jesteście zwolnieni z płacenia podatku od paliw odrzutowych. Pamiętajcie jednak, że ta sama opłata jest już wliczona w Wasze coroczne wyjazdy wakacyjne. No bo jak to tak, biedota ma nie płacić za swoje wybryki :)? Nunu, nie wolno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że to wina admina19, "zdrowej" żywności, stresu, pogoni za sukcesem itd. 

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Maski opadły... qr** mać. Tyle mandatów, tyle szkody, tyle pieniędzy w błoto:

a tutaj raport NIK, o tym jak przepalić na maseczki całkiem sporo milionów naszych pieniędzy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedobrze się robi, chyba trzeba zablokować Internet w tej sprawie covidu :D Albo ktoś w końcu za ten bajzel odpowie..

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suchy-wolk, cenzuruj! Zacznijmy od tego Forum. Przecież gość na YT, z prawie 3 MLN subskrypcji, omawiając jedynie wyniki badań publikowane w renomowanych bazach danych, musi być oszołomem i szurem.
Najpierw sam zalecał maski nosić na swoim kanale, a teraz pojawiły się nowe dane i przeprasza wszystkich... "świr jakiś" 😉

 

Edytowane przez gary (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co teraz zrobić z pozostałością szczepionek ? 🤑

Utrwalające, przypominające, konserwujące itd. itd.

Mam nadzieję że Ci szczepieni będą kontynuować szczepienia aby nic się nie zmarnowało. 

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2023 o 14:45, Mrozu napisał:

jak beda zalecenia,

chyba cały czas są - na szczepienie 5- lub 6-tą dawką, nie wiem dokladnie, bo nie liczę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nadal zalecają, teraz jest mowa o 5. dawce dla osób starszych i szczególnie narażonych. W ubiegłym tygodniu TVN/Polsat przypominały o szczepieniach na C19. Narracja jest taka, że jak ktoś miał już 4 dawki, to powinien przypomnieć piątą. A jak nie miał 4, to powinien wziąć tak czy inaczej. Dodatkowo poinformowano (jeśli dobrze pamiętam na Polsacie), że tych szczepionek mamy w magazynach bardzo duże ilości, a zapotrzebowania brak, więc jest ryzyko przeterminowania.

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam @gary mój wspólniku w oblężonej twierdzy :D? Nadal nie wierzysz w narrację o c19 :D? Popełnię mały pościk o tym, czego normalny ludzik w Polsacie/TVNie nie usłyszy. Wszak teraz zajmujemy się naszym "santo subito" , a nie tym co naprawdę ważne :D

C19:

https://www.cochranelibrary.com/cdsr/doi/10.1002/14651858.CD006207.pub6/full

Badanie powyżej udowadnia, że maseczki nie miały żadnego wpływu na "walkę z c19". Nie wiem tylko, czy można obecnie takie stwierdzenie wrzucać w eter, wszak wszyscy dobrze wiemy, że uczuć religijnych obrażać nie wolno :D A dodatkowo, nareszcie dotarło do oficjeli, że w Wuhan znajduje się laboratorium zajmujące się koronawirusami i najprawdopodobniej z niego uciekł wirusek celebryta, po tym jak USA sponsorowało badania "gain of function" poprzez NIH i inne twory :) Jak już jest na kanale youtube Forbesa, to chyba nie jest to teoria spiskowa, co? Obiecujecie, że nie będziecie się śmiać z mojej foliowej czapeczki :D?
 

 

No i oczywiście pełne magazyny szczepionek oraz kolejne dostawy, których nasi możnowładcy już nie chcą, ale muszą :)

https://www.money.pl/gospodarka/brak-chetnych-na-szczepionki-na-covid-19-w-perspektywie-dostawa-nowych-za-6-mld-zl-6757049661569632a.html


Ukraina:
Jak tam wojna? Już tak nie grzeje? Czy nadal walczycie o Europę? Wojna niby za płotem, a problemy na naszym podwórku. Komu zależało na wpuszczaniu towaru bez cła do Polski, która do tej pory była niezależna pod względem zapasów energii i żywności? Po co zakazywać wydobycia węgla w kraju, który jeszcze go ma :D? Po co zamykać kopalnie, niszcząc infrastrukturę i dodatkowo zasypywać piaskiem i zalewać wodą odkryte już złoża? Dlaczego zmusza się nas do kupowania badziewnego węgla z całego świata, podczas gdy u nas jest węgiel bardzo dobrej jakości?

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1545191%2Cproducenci-drobiu-i-jaj-domagaja-sie-kontroli-importu-z-ukrainy-nie

https://www.dw.com/pl/die-welt-o-zbożu-z-ukrainy-problem-dla-polskich-rolników/a-64536120


A jeszcze z takich spraw bardziej trywialnych, aczkolwiek zahaczających o "praworządność UE", której tak bardzo bronią, szczególnie jeśli chodzi o KPO :) Nie wiem czy wiecie, ale obecnie w mojej branży [transportowa] są dwa tematy, które rozbijają się w sądach o "ściany proceduralne".
Sprawa 1 - zmowa cenowa kartelu producentów ciężarówek, tldr: zmowa cenowa trwała od 1997 do 2011, kupujący płacili 10% więcej "niż powinni". Do dzisiaj odszkodowań nie ma i podejrzewam, że nie będzie. 
Sprawa 2 - w 2020 roku sąd niemiecki wydał interpretację przepisu dotyczącą wysokości opłat mautu, gdzie niemiecki rząd dorzucił do opłaty drogowej "składkę na policję". Sąd uznał to za bezprawne, przez co wszystkim, którzy dokonali opłaty w tamtym okresie należy się ZWROT poniesionych kosztów. Dokumenty złożone w grudniu 2020 leżą do dzisiaj w kancelarii :D A najlepsze jest w tym wszystkim to, że jak nie masz faktur, które są dowodem Twojego poniesionego kosztu, zapomnij o monecie :D Spróbuj nie zapłacić za jakiś odcinek, to następnym razem skasują kierowcę na gorącym uczynku z terminalem w ręku ;)
Sprawa 3 - cofanie przepisów, swoista "ponowna reasumpcja głosów" z czasów rządzenia uwielbianego przez masy PIS :D Czego dotyczyło? Zwolnienia z opłaty za drogi samochodów z instalacją gazową. Najpierw dotyczyła wszystkich pojazdów, po czym cofnęli decyzję i zostawili tylko pojazdy z "fabryczną instalacją". Dodam, że diesel kosztował 80-90k €, a gazowy 120-130k€. Można było kupić diesla, przerobić na gaz (cena około 5k€) i jeździć bez mautu. Do czasu, aż kartele znowu namieszały w prawie rączkami polityków ;) Mały flashback do zmowy cenowej, ale przecież co ja tam wiem  :D

https://www.logistyka.net.pl/aktualnosci/item/92657-odszkodowania-dla-wlascicieli-ciezarowek#:~:text=Komisja Europejska wydała decyzję w,wysokości 2%2C93 mld euro.

 


A na deser, taka mało ważna sprawa odnośnie fotelików dla dzieci i tego jak bardzo UE chciała pomóc naszemu start-upowi:

https://www.brd24.pl/spoleczenstwo/cala-prawda-o-smart-kid-belt/



Oczywiście zachęcam do przejścia na pompy ciepła, fotowoltaikę, zrezygnowanie z gazu/węgla/drewna, przesiadkę ze śmierdzącego diesla/benzyny do Tesli i koniecznie ustawienie się po 4, 5, 6, 7 i 10 dawkę w kolejce ;) Bez tego wszyscy umrzymy :D Pamiętajcie, każdy musi odegrać swoją rolę, aby 4 rzesza przetrwała kolejne 1000 lat ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Munga, znakomity post! O zmowach cenowych nie wiedziałem ale za to cieszy mnie shit storm jaki rozpętuje się po ujawnieniu ściemy covidowej. No może nie u nas w PL jeszcze ale w końcu i tutaj dotrze.

Jakby to wszystko ująć jednym zdaniem, ostatnie latka dobitnie pokazały, że system nas okrada, truje, okłamuje, a niektórych "w imię boże" molestuje... Nadal wierzę, że nie cały świat taki jest i oddolne inicjatywy mogę zdziałać cuda (patrz. Stowarzyszenie Bronimy Munduru dla  Przyszłych Pokoleń, Braterstwa Ludzi Wolnych).
Ogólnie Matrix i jak w Matrixie - większość nie chce z niego wyjść.

Co u mnie? Super, w piątek 10 stopni sucho, dawno już w marcu na moto nie śmigałem, a w piątek się udało :) 

 

Edytowane przez gary (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Munga tak widzę twój post :)

image.png.c8fb28322cc72eebd9b2543329324be1.png

"Jak mawiał klasyk: słychać wycie?Znakomicie"

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...