Skocz do zawartości

Covid-19


Wojtas

Rekomendowane odpowiedzi

2 lata skutecznie unikałem tego wirusa, ale w końcu i mnie dopadł. Ale żyję :D

Wnioski są takie, że sanepid nie ma pojęcia co się dzieje. Nie można się dodzwonić, jak już oni zadzwonią to nie wiedzą nic. Wywiad epidemiczny w stylu:

-Kiedy był pan u lekarza? -Nie byłem. -To dlaczego był pan na teście? -Bo mnie skierowaliście. :)

-Jakie leki pan przyjmuje? -Żadnych. -Na pewno? Bo muszę wpisać.

-Jaka była najwyższa temperatura podczas choroby? -Nie wiem, nie mierzyłem. - To wpiszę 37,5 :D

W sumie nawet nie jestem zdziwiony, ktoś każe wykonywac ludziom zupełnie bezsensowną robotę. Też by mi sie nie chciało.

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gary To nie na cyrku mają zarobić. Zarabiać będą, jak cyrk wyjedzie. Cyrk ma zabić małe i średnie firmy, żeby po cyrku przyszli 'ci dobrzy'. Dadzą 'pracę i płacę', a dodatkowo zyskają monopol na rynku :)


Technofeudalizm wjeżdża na pełnej i tyle dobrego z kapitalizmu zostało. Polecam w tym temacie: Yanis Varoufakis, albo Slavoj Zizek. A do pełnego obrazu społeczeństwa jeszcze Jordan Peterson :) No i Morgan, którego dałem wcześniej, ale ten to w kategoriach rozrywki. 

Edytowane przez Munga (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemanko z nowu mam Dawida19. Tak do końca to nie wiem czy mam bo się dobrze czuje jak to się mówi jestem "bezobjawowy".

Ale:

-nie mogę iść do szpitala ( bo szpital skierował mnie na wymaz) dodatkowo teraz nie idę do pracy, sklepu, kina, fryzjera itd. 😂

Dawida19 stwierdzili po pobraniu gila z nosa. Mam siedzieć w domu i się nigdzie nie ruszać 😂

Umawiam się zaraz na nową wizytę i nowy wymaz :)

Boję się co będzie....

pewnie wynik pozytywny z nowu kwarantanna i tak do wakacji zleci. No chyba że wcześniej zejdę z powodu oczekiwania na zabieg. 

Ps.

Kupię Forda Ka II może ktoś coś gdzieś ma do sprzedania ?

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtas, czy w takiej sytuacji życzy się zdrowia czy tylko negatywnego wyniku? Z pewnością zdrowia psychicznego.

Bardzo mi przykro, że odczuwasz skutki idiotycznych przepisów :( Zajebistą sobie wymówkę znaleźli rządzący, żeby ograniczyć obłożenie naszej biednej służby zdrowia :(

Ostatnio wpadło mi na YT nagranie Romana Giertycha, który tłumaczy jak powstał i zalegalizowany został Polski Ład. Ręce opadają. Domyślam się, a w zasadzie to mam pewność, że kwestie zdrowotne w tym kraju regulowane są przez taką samą pulę niekompetentych idiotów, jak ci którzy "opracowali" Polski Ład. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.
Mam wyznaczoną nową wizytę.
Może za miesiąc już nie będzie na świecie Dawida19 ☺

W ramach domowej kwarantany w nagrodę od żony dostałem check-liste zadań ☺ Aby tylko pogoda dopisała ☺

"Jezeli mężczyzna mowi, ze cos zrobi, to to zrobi. Nie trzeba mu o tym przez pol roku przypominać"

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kończę areszt domowy. Jutro wracam do tyrki :dance:Czyli jestem drugi raz ozdrowieńcem 🤔

Co do Dawida19 zauważyłem w TV że są już inne tematy 🇺🇦Chyba Dawid19 nie był taki straszny :news:

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zgłosić Putina do Nagrody Nobla z medycyny. Wyleczył covida w PL w 48h. Uchodźców nie testują, oni covida nie roznoszą :D

To wszystko jest jak matrix. Cały czas w tv ma być straszak, bo w 'dobrym to źle się żyje', więc lepiej jak 'jest dobrze, ale się boisz'. Nikt już nie interesuje się covidem, W Szkocji wycofali się z podawania statystyk, bo służyły, uwaga: "antyszczepionkowej propagandzie" :D Czyli jak nas straszą liczbami z D, to jest ok. Ale jak liczby są nie pomyśli, to zamiatamy pod dywan. 

Generalnie żenada po całości. Czekałem na jakieś rozliczenie rządzących, ale przyszedł nowy temat zastępczy, więc 'zmiana kanału' i nowa telenowela :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Njlepsze jest to że wszyscy biorą udział w przedstawieniu a za kulisami jedzą kawior i piją szampana. 🤔

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba założyć nowy temat skoro ten się wyczerpał :D

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci grozi za brak kagańca ?

 

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piuriel, temat się nie wyczerpał, tylko został zastąpiony innym ale cel pozostaje ten sam.

@Munga, @Wojtas, jak tam Waszę źródła w sprawie obecnych działań w PL?

Moje raczej niepokojące. Dwa główne wnioski:

  • pod żadnym pozorem nie powinniśmy pakować się w ten konflikt militarnie bo nas rozjadą (nie mamy nawet 1/4 tego co ma armia Ukraińska)
  • rozentuzjazmowane, gloryfikowane i nieograniczone przyjmowanie uchodźców, połączone z ustawowym dostosowywaniem państwa polskiego pod nich to strzał w stopę (a może w głowę) dla Polaków. 1200zł za uchodźcę w domu, darmowa szkoła, studia, gwarantowana płaca minimalna, złożbki, przedszkola... ależ my jesteśmy krainą mlekiem i miodem płynącą

    https://www.facebook.com/GoniecKrolewski/posts/114570021161614 (polecam poczytać także komentarze wraz ze zdjęciami "rozbitych matek"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gary tak samo jak w przypadku C19, tak i tutaj za myślenie inne niż odgórnie przyjęte doświadczysz ostracyzmu. Tyle, że tym razem zostaniesz nazwany ruskim onucem, a nie foliarzem 🙂

 

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały Goniec Królewski trąci nieco ultra-narodowym podejściem. Postaram się podsyłać rzetelne źródła lepszej jakości. @Wojtas, @Munga, to co, nowy temat, żeby nie robić off-topu? Ten tutaj pewnie jeszcze wróci na jesień.

A z innej beczki, lubię posłuchać analiz w wykonaniu tego pana:
https://www.youtube.com/watch?v=W_rz4K4ZvYs

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być nowy temat. Zawsze to forum trochę ożyje i ludzie dowiedzą się czegoś nowego.  

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xD
Jestem za tym abyście sobie założyli nowy temat

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piuriel napisał:

Jestem za tym abyście sobie założyli nowy temat

@Piuriel, gdyby nie Twoje motywacja (nas), już dawno byśmy przestali pisać 😉 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gary
A ja to już uja na to kładę, że się tak bardzo brzydko wypowiem :) Mam kolegę, który zebrał jedzenie, chemię i inne duperele od ludzi, żeby dostarczyć do jakiegoś punktu. Nie przyjęli i nie ma teraz co z tym zrobić :D I nie mówię tu o starych łachach i innych badziewiach, które ludzie dają na różne zbiórki, tylko o zapakowanych świeżych rzeczach.
Dwa, rodzice tego samego znajomego zaoferowali wolne miejsce w swoim domu. Miały przyjechać 2 ukrainki [chyba bez dzieci]. Niestety, zabrakło na stanie 'wolnych' uchodźców i nie przyjechały xD

Generalnie konflikt taki sam jak covid. W TV jest strasznie, w internecie memy. Pomijam prawdziwe tragedie, gdzie ktoś faktycznie 'rykoszetem' dostanie. Akurat jego wojna doświadczy inaczej niż 'memiarzy', bezpiecznych w swoich piwnicach. Ale info sprzecznego jest tyle, że szkoda się tym emocjonować.

Jak już pisałem wyżej - Putin najlepiej jak tylko mógł wstrzelił się w okienko, aby ludzie grzali się właśnie nim, a nie covidem, który już nie zabija. Szkoda, że tak mało ludzi wzięło niebieską pigułkę od Morfeusza, zamiast czerwonej. 

O wojnie nie wiem nic, poza faktem, że jest. Fajnie? Nie. Obchodzi mnie to? Wcale. I tak mój głos się nie liczy, więc czemu ja mam się liczyć z 'tym'?

A co do wszystkiego darmowego dla uchodźców: oczywiście. Rozdajcie wszystko, czego nie ma :D Darmowy żłobek dla Ukraińca? Spoko. Żłobek dla polskiego obywatela, pracującego uczciwie za 3k na rękę, który chce założyć rodzinę? Ale po co? 1,2k cebulionów i dziecko może zostać przyjęte. NA MIESIĄC. Wakacje? Masz dziadków? Fajnie. Nie masz, a oboje pracujecie? No cóż, 700-900zł tygodniowo za "półkolonie" od łebka. Także tego.
 

Jedyna rzecz jaka mnie zastanawia, to właśnie 'timing' tego wielkiego boom, jak i mocno zwiększone ruchy hamburgerów. Nie mówię tu o czasie PO wjeździe Putina, tylko przed. Głośno było na pół roku, albo i lepiej PRZED wojną na temat interesów jakie robił na ukrainie nie kto inny, jak syn obecnego prezydenta Bideta: Hunter Biden - ćpun w garniturze. Polecam sprawę wycieku dokumentów z jego laptopa. Generalnie ta sama metoda co z covidem :) Zatuszować natłokiem informacji i liczyć, że rozejdzie się po kościaciach. Tak jak sprawa Ghislaine Maxwell, której partner "powiesił się" w więzieniu, pod 24h nadzorem, w celi z kamerami. Akurat jak się wieszał, kamery były wyłączone, a klawisze nieobecni. Jean-Luc Brunel - skończył niedawno we francuskim więzieniu jak Epstein. Wszyscy oskarżeni o handel nieletnimi, gwałty i inne duperele powiązani z najbardziej wpływowymi ludźmi na świecie. Gates, Bezos, Jay-Z, Beyonce, Clinton, "Książę" Andrzej, Wexner,  - ludzie, których zapamiętałem z 'listy świadków'. A "książę" został pozbawiony tytułów przez Elżbietę, za właśnie tę sprawę.

Także generalnie to co w TV, to dla plebsu. Prawdziwe przedstawienie jest w kuluarach tego teatru. 
Wypuścili nowe MMO, więc nie mam czasu na wiadomości :D Zrobi się pogoda, będzie moto. Tymczasem moi mili, do zobaczenia na spocie. Jak będę się wybierał, to odświeżę tamten temat, może chociaż zbijemy pionę :D

Edytowane przez Munga (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w wielu tematach mogę się z przedmówcą zgodzić, to niestety w tym nie do końca.

W tamtym tygodniu miałem 4 kobiety z 2 miesięcznym niemowlakiem pod dachem, a od niedzieli matkę z 3, 7 i 10 letnimi dziewczynkami, która będzie próbować wyrobić paszporty i wyjechać do rodziny w Turcji,
a od piątku ze znajomymi, będziemy rotacyjnie jeździć na granicę i przywozić tych co nie mają tu nikogo... To jest kropla w morzu potrzeb, ale lepsze to niż tylko bezsilnie patrzeć na to wszystko.

Obyś nigdy nie musiał zawieźć pod granicę swojej żony, matki, teściowej i 2 miesięcznej córki i liczyć na to, że gdzieś za granicą, w innym kraju ktoś je zabierze i zapewni transport, nie okradnie, nie wykorzysta, nie ukradnie niemowlaka na hadel, znajdzie ktoś kto zapewni dach, nakarmi i pomoże prawie ze wszystkim, bo większość ma tyle ile zmieści w plecaku...
Na samej granicy, wyłapywanie kobiet, sutenerstwo, handel dziećmi, transport po 250$ od osoby, to nie bajki, to cholerna rzeczywistość i wykorzystywanie sytuacji przez hieny ludzkie.

Co do samej wojny, to nawet nie chce mi się pisać, ale jeśli uważasz że to aktorzy pokazywani w telewizji albo prowokacje dla publiki, to cóż, pewnie musisz tam jechać i na własne oczy to zobaczyć, a mi wystarczą zdjęcia po bombach i trupy pokazywane przez osoby które goszczę.

Części do samochodów osobowych i dostawczych | Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Munga

serio? ja rozumiem nasmiewac sie z COVID, bo wirusa nie widzisz, to mozesz nie wierzyc, ale teraz to juz k**wa jedziesz po bandzie 😕 nie licz na zbijanie czegokolwiek z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mario
Proszę nie stosuj tej samej techniki co covidianie, w momencie, w którym coś kwestionowałem. Od razu wyzywany od antyszczepów i płaskoziemców, nazistów itd. Nigdzie nie napisałem, że to aktorzy, Ty to zrobiłeś. Poza tym, napisałem również wyżej, że szkoda mi ludzi, którzy dostaną "rykoszetem".


Syria 2014-2015, Libia 2011 + 2015, Jemen 2009-2011, Somalia 2007-2008 + 2011, Pakistan 2007-2015, Afganistan 2001-2015, Irak 2003-2015 + 1991-2003, Jemen 2002, Jugosławia 1998, Afganistan 1998, Sudan 1998, Bośnia 1995+1995, Somalia 1993, Kuwejt 1993, Irak 1991, Panama 1989, Iran 1987, Nicaragua 1980, El Salvador 1980, Libia 1986

Jakby ktoś pytał, powyżej jest lista konfliktów, w których USA wprowadzało demokrację bombardując miasta. Ostatnio w Afganistanie wysadzili busa, w którym sądzili, iż byli 'zamachowcy', a okazało się, że to było siedmioro DZIECI. Ale te zabite w imię demokracji mniej bolą, niż te zabite przez zły ZSRR, prawda?

I mój ulubiony konflikt, którego powód dołączenia przez USA został obalony po wycieku tajnych danych odnośnie "Incydentu w zatoce tonkińskiej". Dzięki tym papierom wiemy, że nic w zatoce się nie wydarzyło, a ten incydent był przyczyną wejścia usa do Wietnamu. Więc kto był najeźdźcą? USA. Kto wspierał partyzantów? ZSRR :)

Albo stosujemy te same standardy wobec wszystkich, albo wcale. To co wiesz z TV na temat konfliktu jest tym co masz wiedzieć. Nie wiesz jak to się zaczęło, nie wiesz co NATO i USA robiło na Ukrainie od 2014 roku. Czy wybielam najazd? Nie. Jestem przeciwny? Tak. Ale czy znamy prawdziwe powody powstania konfliktu, tak jak w przypadku wojny w Wietnamie? Nie.


@Mrozu
Nigdy nie śmiałem się z choroby, ani jej ofiar, tylko z jego przedstawiania w mediach i "śmiertelności z kosmosu". Skoro już się udzieliłeś. Widziałeś, żeby uchodźców testowali? Albo paszporty covidowe sprawdzali na wjeździe? Czy teraz mamy o c19 zapomnieć, bo wydarzyło się coś 'prawdziwego', 'namacalnego', jak to sam ująłeś? HAHA, Ciebie ostatniego bym ustawił do kolejki zbijania piątek :) Nie znasz mnie człowieku, ale komentarze w moją stronę wrzucasz co najmniej "nie na miejscu". Ja do Ciebie nie startuję, a Ty do mnie już tak. Twoja 'piona' jest mi tak w życiu potrzebna, jak zeszłoroczny śnieg :) 

Edytowane przez Munga (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na deser: 

 

Patrzcie na fakty obiektywnie, albo wypiorą Wam bańki przez kanał tv, który akurat leci. Pani na koniec mówi to samo co ja: wywołanie wojny przez ruskich jest be, ale nato też ma swoje za uszami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mrozu No nie wpisuje się nic w jego światopogląd i nic nie zrobisz.
W psychologii ma to nazwę syndromu oblężonej twierdzy.
Nawet nie wiem co pisał, bo jego posty mi się nie wyświetlają (polecam funkcję), ale jak widzę, że się odezwałeś to pewnie znowu coś śmiesznego.

To off topic. Póki nie flugają to mają piaskownice :)
obraz.png.14ff2da755a88d14f03062502a861a27.png

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2022 o 19:34, Piuriel napisał:

Nawet nie wiem co pisał, bo jego posty mi się nie wyświetlają (polecam funkcję), ale jak widzę, że się odezwałeś to pewnie znowu coś śmiesznego.

@Piuriel - niczym "Nadworny Błazen" tego wątku, piszesz tak jakbyś próbował rozśmieszać towarzystwo i ośmieszać treści postowane przez głównych kontrybutorów w temacie ale czy jesteś w stanie wysilić się na jakieś źródło, materiał, coś więcej niż jeden artykuł pana Rożka z popularnego kanału "Nauka - To Lubię". Coś więcej niż ironiczne, szydercze, nic nie wnoszące docinki?
Z tego co napisaleś wynika, że drwisz z treści postów, których nie czytasz bo włączyłeś sobie "funkcję"(?)

 

W dniu 12.03.2022 o 19:34, Piuriel napisał:

To off topic. Póki nie flugają to mają piaskownice

No i to już koronny przykład Twojego podejścia do tematu i jego współautorów. Kim są owi "oni" w tej piaskownicy? Czy to uczestnicy tego wątku? Jeśli tak to dlaczego nadal tu jesteś? Też jesteś w tej piaskownicy czy stoisz z boku, mędrzec patrzący z góry na dzieci w piachu? 😉
A może ty chciałbyś się pobawić z nami w tej piaskownicy ale, że nie masz zabawek i za bardzo nic do powiedzenia to klasycznie  tylko stoisz z boku i wyśmiewasz to co robimy i czym się "bawimy" i oczywiście wcale nie chcesz się z nami bawić.

Pytania są retoryczne, śmiało daruj sobie wypociny.
 

@Munga, @Wojtas, w temacie głównym jeszcze. Jak pewnie wiecie światło, FDA zmuszone wyrokiem sądu co miesiąc publikuje dokumenciki Pfizera. Opracowania już pojawiają się w sieci, wspomina o tym chociaż dr Cambell. Prognozowana wstępnie przewaga korzyści nad ryzykiem coś nie jest taka korzystna jak deklarowali



@Munga, współczuję i również skłaniam się do zakończenia udziału w temacie (przynajmniej na tym forum). Jakby to pewnie ujął nasz nadworny mędrzec-opiekun: "czas już wyjść z tej piaskownicy"... Jak dobrze, że jest z nami.

 

George.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...