Skocz do zawartości

Covid-19


Wojtas

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, karwoj25 napisał:

Może do Niderlandów?

ha! Amsterdam i Niderlandy, wiele razy byłem służbowo. Piękny kraj, choć mieszkać wolałbym poza centrum. Nie do wiary, że tak mądry naród na to pozwolił. Cenię Holendrów bardzo i przykro mi oglądać takie sceny. Holandia odpada 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moi drodzy, czas już chyba powoli zamykać temat bo chyba każdy kto odrobinę logicznie myśli i poszuka źródeł alternatywnych do TV wie, że tu nie o wirusa toczy się rozgrywka. 
Wycinek wywiadu (linki do oryginału pod filmem) z dr Robertem Malone, współtwórcę technologii mRNA, który zaczął podważać publicznie "fakty" przedstawiane przed media i rządy. Najpierw 2x wyrzucili go z LinkedIn, teraz Tweeter:

 

Na dobrą kawkę lub winko czy inne coś, polecam wysłuchać tych dwóch bardzo mądrych Polaków... już nie o wirusie i nie o szczepionkach ale o przemianie i narodzinach nowego świata... czy lepszego? Wątpię. 

pan Roman Kluska- kto nie zna, niech poczyta. Tu ujęcie głównie finansowo-gospodarcze ale pokazuje słabą jakość człowieka współczesnego oraz jak wielką lipą jest polski wał. 

 
Warsaw Enterprise Insitute i temat polaryzacji i wielkiego rozproszenia więzi społecznych... czyli historia lubi się rymować

 

Co możemy zrobić? Odpowiem za panem Romanem - poszerzać świadomość wśród znajomych, bliskich, chociaż sam widzę jak to cholernie trudne wobec tych, których ogarnął wpojony przez media strach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka tam relacja korespondenta z Francji.... "oMacron" vs Omicron, rządzący vs lekarze, "zasrywanie życia obywatelom"... 13 minutowa relacja dla radia Wnet. 13 minut, warto wysłuchać
https://www.youtube.com/watch?v=1SkdD-_cQP8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wnet lubię posłuchać. Tak samo z Hiszpanii ciekawe wieści płyną. Np. o prawie 'zasiedzenia' lokatora w Twoim mieszkaniu, które mu wynajmujesz. Albo o imigrantach, o których źle się wypowiadać nie wolno, bo trzeba być miłym i dać im się asymilować :D

Rzetelne dziennikarstwo dzisiaj to jakaś kpina. W USA powstał już nowy termin na określenie 'starych' mediów: "legacy media". Czyli media, które dobrze zaczęły, ale źle skończyły. To samo jest u nas. TVN obsmarowuje tych, którzy akurat mu nie leżą. Polsat gra z tymi, którzy są u władzy. TVP wiadomo, tworzą nową rzeczywistość jak PŁN Koreańskie stacje :D 

A sytuacja już jest dosłownie śmieszna. Policjanci odpuszczają interwencji, coraz bardziej wychodzi, że obywatele 'dokształcają' się w tym co mogą, a czego nie mogą i się okazuje, że niebiescy już tak nie kozaczą :D

Wytrwałości :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wywołana do tablicy, to się pojawia :D Ciekawe wnioski. Paxlovid tak, ivermektyna nie. Szczepionki weszły, ale jednak ludzie sceptyczni... A teraz c19 jako grypa? No niemożliwe :D A do tego Djoković w Australii: cyrk na kółkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo nielegalna imigracja... to nie tylko problem Hiszpanii... Wyspiarze też proszą się o problem:

przepraszam za offtop. To kolejny przykład na to jak rządy państw działają głównie na szkodę własnych obywateli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo robili w 1970-80 latach w USA, gdzie ludziom mówili, aby inwestowali w rynek lokalny, a najwięksi gracze już szykowali sobie fabryki w Azji/Meksyku. Różnica w kosztach zatrudnienia oczywiście do kieszeni. 

Wg mnie od tego są rządy, aby pilnować i zapobiegać takim procederom, a nie od ustawiania minimalnych pensji w kraju :) 

Niestety, to co dzisiaj się dzieje jest po prostu powtórką z historii. Laskę na to kładę, dopóki mnie nie dotknie. Bez maski chodziłem, nadal chodzę i mandatu nie dostałem. Ktoś się czasem przywali, ale szybko odpuszcza :] Nie chce mi się już tym zajmować, bo to zwyczajnie nie ma sensu. Kto uwierzył w strach, ten nadal trzęsie portkami przed 'deltakronem', a ja już szykuję moje zasoby śmiechu na decepticony, które na pewno przyjdą za rok :D

Ja zdrowy, rodzina zdrowa, dziadkowie już po 3ciej dawce, więc chronieni jak nikt inny. Teraz lecimy z polskim ładem - to jest dopiero przekręt xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie kto miał zarobić już zarobił albo zdołał wylać odpowiednie "fundamenty" do dalszych inwestycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDC właśnie przyznało, że 75% zgonów na covid19 w USA było wśród ludzi, którzy mieli 4 'choroby współistniejące'. Wśród nich oczywiście wspólny mianownik - otyłość :) Prosta matematyka: światowy wynik 5,5mln [przez dwa lata tyle zgonów i 'pandemia' xD] x 0,25 = 1,28mln ludzi zmarło na c19, reszta to osoby z jedną nogą na tamtym świecie. 

Liczebność ludzi na świecie 7,753mld. Z tego ~1,28mln na c19. Hm... Jak dla mnie to coś mało na 'pandemię' :) Przypomnę, że Hiszpanka na początku XX w. załatwiła 50mln z ~2mld ludzi. Na szczęście, dzięki naszym tęgim głowom i ekspertom w XXI w, 1,28mln jest większe niż 50mln :D 

Oczywiście, ktoś może zarzucić, że nie wszędzie mieli po 4 choroby. Nie o to chodzi. Chodzi zwyczajnie o skalę 'zniszczeń' jakie c19 miał, a jakie miały lockdowny. W samym 2020 w PL 'na' covid zmarło 28k ludzi, a z powodu lockdownu 39k ludzi.

"Lekarstwo gorsze od choroby".


A tutaj dowód:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/raport-o-zgonach-w-polsce-w-2020-r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój syn znowu kibluje na "online'ach", bo jakiś narwany rodzic ciągle testuje swoje dziecko i wyszedł pozytywny wynik PCR. Łódzki sanepid sam przyznaje brak logiki prawnej w tym co muszą robić. No ale rozkazy idą z góry. Co mnie totalnie załamuje to postawa niektórych rodziców z klasy syna (dzieci poniżej 12 roku życia), którzy w pierwszej kolejności zaszczepili swoje pociechy i teraz na rodzicielskich grupach FB jarają się tym jak to ich dzieci "na szczęście są zaszczepione i one będą mogły chodzić do szkoły". Zachowują się jak jakby byli lepsi, mogli więcej i zasługiwali na więcej, a przecież i zaszczepiony i niezaszczepiony uczeń może zarażać... i to mądrzy ludzie zdawać by się mogło... dyrektor sieci banków np.

A nam przepada normalna szkołą, dodatkowy angielski (płatny), trening (płatny), karnet na basen (płatny). Wszyscy czują się dobrze... tylko żyć nie wolno.

Edytowane przez gary (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gary bo tak to ma działać. Nie wnikając w to czy szczepienia działają, działają częściowo czy nie działają, to trzeba przyznać, że wiele osób uwierzyło w uzyskanie przywilejów z powodu przyjęcia szczepionki. Skutkiem tego jest pewnego rodzaju ostracyzm, który jest dodatkowo wzniecany kolejnymi "przywilejami" dla zaszczepionych. Żeby było śmieszniej, to do tych przywilejów należy np. wejście na basen :D niepokojące jest natomiast to, że ludzie znów dali się podzielić - a historia zna już przypadki, kiedy podziały "sanitarne" bardzo źle się kończyły.

 

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karwoj25, ale wystarczy spojrzeć do sąsiednich Niemiec gdzie już dwie dawki nie wystarczą do restauracji, tylko musisz albo teścik albo booster. 

Czy ludzi nie zastanawia, że coś tu nie gra, skoro mimo certyfikatu, to gdy lecą samolotem gdzieś to i tak musi być teścik i cały wyjazd stoi pod znakiem zapytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mają się zastanawiać, skoro są "tymi lepszymi" :D ktoś klepie ich po ramieniu, chwali, mówi że są lepsi od tych niezaszczepionych, więc nie podejrzewają, że coś tu nie gra. I to pomimo faktu, że zasady gry zmieniają się w trakcie tej gry.

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autentyk z librusa mojego syna... Wniosek? Zdecydowałeś sobie eksperymentalną przepustkę, to możesz żyć lepiej chociaż nie ma to NIC wspólnego z ochroną innych.

Podam dwa scenariusze, który podważają logikę tych działań:
"Czujesz się gorzej, masz katarek dziecko? Nie szkodzi, idź do szkoły bo mamunia i tatunia wybrali ci lepsze życie."
albo inny scenariusz:

"Słuchaj dziecko, my z ojcem mamy chyba mamy Covida ale po tobie nie widać. To pewnie dzięki szczepionce. Idź śmiało do szkoły tylko nic nie mów. Nie po to ryzykowaliśmy przyjęciem preparatu, żebyś teraz ty nie ryzykował zdrowiem innych."

1464282222_Screenshot2022-01-14at12_23_52.thumb.png.0a17fec552783ec9c14ac5325e6aea06.png

Edytowane przez gary
literówki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisaliśmy wcześniej. CHORY z 'paszportem' może w publiczne miejsca, bo ma papier. ZDROWY nieszczepiony nie może, bo nie ma papieru :D Taka logika. Cudowny nowy świat. Gratuluję wybrańcom!

Edytowane przez Munga (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siostrzeńca w szkole to samo. Na wigilię klasową przyszedł chory na covid uczeń, został odesłany do domu na kwarantannę tak samo jak wszyscy niezaszczepieni uczniowie. Ale jego brat bliźniak i zaszczepieni normalnie chodzili do szkoły, co poskutkowało kolejnymi zachorowaniami :D tęgie mózgi nad tym musiały pracować :)

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziwna sprawa. Miałem rację w październiku 2020, a najlepsi specjaliści w usa teraz dochodzą do wniosku, że niektórzy pacjenci (szczególnie dzieci) lądują w szpitalu 'z' covidem, a nie 'na' covid.

Dobrze, że już za rogiem 4ta dawka się kryje. Owieczki będą mogły spać spokojnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest to samo, ale dotyczy dorosłych pacjentów. W tv podają, że mamy przepełnione oddziały covidowe, a tymczasem są miejsca, gdzie ponad połowa osób hospitalizowanych jest zaszczepiona, nie mają objawów, ale mają pozytywny wynik. Mają za to inne schorzenia wymagające hospitalizacji, więc kładzie się ich na oddziale covidowym. Nie są tam więc "na covid", tylko "z covidem" 🙂

Oficjalnie tłumaczą ten fakt tym, że osobę z pozytywnym testem nie można przyjąć na inny oddział - to pewnie też prawda, ja podejrzewam jednak, że lepiej przyjąć na oddział covidowy, niż zwykły. Po pierwsze jest to bardziej opłacalne, po drugie można raportować pełne obłożenie. Najlepsze są materiały z tych oddziałów, gdzie większość pacjentów jest mobilna i nie wymaga żadnej aparatury 🙂

 

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na własne oczy na pogrzebie w Podkarpackim jak ksiądz na mszy w małym kościele rozdawał komunię wszystkim jak leci do ust po kolei. Wcześniej starsi emeryci mieli maseczki na twarzy ale potem zdjęli i ustawiali się w rządku do księdza. A potem mamy  rekordy chorych starszych ludzi bo w kościele wirusa nie ma. Ale wiadomo każdy pogrzeb to kilka tysięcy zarobku dla proboszcza,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Robaszek napisał:

Widziałem na własne oczy na pogrzebie w Podkarpackim jak ksiądz na mszy w małym kościele rozdawał komunię wszystkim jak leci do ust po kolei. Wcześniej starsi emeryci mieli maseczki na twarzy ale potem zdjęli i ustawiali się w rządku do księdza. A potem mamy  rekordy chorych starszych ludzi bo w kościele wirusa nie ma. Ale wiadomo każdy pogrzeb to kilka tysięcy zarobku dla proboszcza,

A Ja widziałem na własne oczy na zakupach jak ludzie korzystają z kasy samoobsługowej, noszą i pchają koszyki ☺ 

A potem mamy rekordy zachorowań 

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...