Jump to content

Zimowanie Motocykla | Jak to zrobić?

michal.jab
 Share

Recommended Posts

Hej,

Przygotowuje się do zimowania pierwszy raz w życiu i bardzo boje się że skończy to sie źle. Umycie motocykla i nasmarowanie go chyba ogarnę... ale zastanawia mnie jeszcze wiele kwestii np:

1. czy jeśli mój motocykl jest nowy, i prawdopodobnie będę mim jeżdził 1 miesiąc i zrobie na nim może 500km to czy warto zmieniać olej na zimę? 
2. co zrobić wiosną? W sensie czy jak wyciągne moto z "garażu" to mogę nim wrócić do Łodzi jakieś 60 km i dopiero zrobić serwis? czy nie... bo olej stary, po zimie... 

Czy ktoś "odważył" się trzymać moto pod chmórką i jaki był jego stan? 

Moja miejscówka jest nie ogrzewana i średio wentylowana. Zawsze po zimie wychodziła pleśń. w zeszłym roku ociepiliśmy styropionem i CHYBA było ok... ale boje się że przyjadę na wiosnę i będzie rdza... 

Dzięki

Edited by michal.jab (see edit history)

Mój przez 5 lat zimował 'pod chmurką' na początku pod tanim pokrowcem 'aquatex' a 2 lata pod 'rainex' czyli pod wypaśnym. Nic nie pordzewiało, nic się nie popsuło.

Tak wogóle, czy ci się opłaca zimować moto? 2 lata temu zimy były dwa tygodnie w sumie, w tym roku nie było jej wcale, więc jak ten trend będzie się utrzymywać to możesz jeździć cały rok.

• 4 months later...

Nie ma sensu rozczulać się nad routerem wartym 1,5k i zimować go za 300zl 🙂

Godzinę temu, karwoj25 napisał:

Nie ma sensu rozczulać się nad routerem wartym 1,5k i zimować go za 300zl 🙂

No ,lepiej co sezon nowy kupić🙄

Bez przesady ;) te motorki w większości i tak trafiają na złom po kilku latach, niezależnie od stopnia dbałości o sprzęt.

Żeby nie robić całkowitego OT: moto zimuję we własnym garażu, niestety jest to blaszak, więc koniecznie trzeba zastosować pokrowiec. Akumulator wyjęty, bak zatankowany, czekamy na wiosnę :)

Ja to samo. Blaszak, pokrowiec, aku w domu moto na stojaku. Czekamy :)

Stosujecie stabilizatory paliwa? 

Do tej pory nie używałem i problemów nie miałem. Ale moto mam nowe to dodałem. Mam nadzieje, że mi baku nie rozpuści. 

Ja nic prócz paliwa do baku nie leje, za to zatankowany pod korek. Ostatnio proponowali mi na przeglądzie samochodu taki stabilizator do paliwa za drobne 150 zł ;) też nie skorzystałem.

Ja zatankowałem pod korek niby "zimowego paliwa" bo już po ustawowej dacie zmiany paliw. Dodatkowo wlałem STP petrol winter treatment, bo dostałem do zamówionych części :) nie oczekuję wielkich efektów, w sumie bak jest pełny i zamknięty, a czas postoju to jakieś 3 miesiące, więc tragedii nie ma.