Skocz do zawartości

Zimowanie Motocykla | Jak to zrobić?


michal.jab

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przygotowuje się do zimowania pierwszy raz w życiu i bardzo boje się że skończy to sie źle. Umycie motocykla i nasmarowanie go chyba ogarnę... ale zastanawia mnie jeszcze wiele kwestii np:

1. czy jeśli mój motocykl jest nowy, i prawdopodobnie będę mim jeżdził 1 miesiąc i zrobie na nim może 500km to czy warto zmieniać olej na zimę? 
2. co zrobić wiosną? W sensie czy jak wyciągne moto z "garażu" to mogę nim wrócić do Łodzi jakieś 60 km i dopiero zrobić serwis? czy nie... bo olej stary, po zimie... 

Czy ktoś "odważył" się trzymać moto pod chmórką i jaki był jego stan? 

Moja miejscówka jest nie ogrzewana i średio wentylowana. Zawsze po zimie wychodziła pleśń. w zeszłym roku ociepiliśmy styropionem i CHYBA było ok... ale boje się że przyjadę na wiosnę i będzie rdza... 

 

Dzięki

Edytowane przez michal.jab (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przez 5 lat zimował 'pod chmurką' na początku pod tanim pokrowcem 'aquatex' a 2 lata pod 'rainex' czyli pod wypaśnym. Nic nie pordzewiało, nic się nie popsuło.

Tak wogóle, czy ci się opłaca zimować moto? 2 lata temu zimy były dwa tygodnie w sumie, w tym roku nie było jej wcale, więc jak ten trend będzie się utrzymywać to możesz jeździć cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Bez przesady ;) te motorki w większości i tak trafiają na złom po kilku latach, niezależnie od stopnia dbałości o sprzęt.

Żeby nie robić całkowitego OT: moto zimuję we własnym garażu, niestety jest to blaszak, więc koniecznie trzeba zastosować pokrowiec. Akumulator wyjęty, bak zatankowany, czekamy na wiosnę :)

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to samo. Blaszak, pokrowiec, aku w domu moto na stojaku. Czekamy :)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosujecie stabilizatory paliwa? 

Do tej pory nie używałem i problemów nie miałem. Ale moto mam nowe to dodałem. Mam nadzieje, że mi baku nie rozpuści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic prócz paliwa do baku nie leje, za to zatankowany pod korek. Ostatnio proponowali mi na przeglądzie samochodu taki stabilizator do paliwa za drobne 150 zł ;) też nie skorzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zatankowałem pod korek niby "zimowego paliwa" bo już po ustawowej dacie zmiany paliw. Dodatkowo wlałem STP petrol winter treatment, bo dostałem do zamówionych części :) nie oczekuję wielkich efektów, w sumie bak jest pełny i zamknięty, a czas postoju to jakieś 3 miesiące, więc tragedii nie ma.

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...