Skocz do zawartości

Angielski reflektor/lampa - przegląd


NIKT

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnim przeglądzie mega zwątpiłem...

 

Jak w tytule sprawa dotyczy angielskiej lampy - na przeglądzie zerowym w 2009 roku Moto zostało dopuszczone do ruchu.

Od 2017 u mnie w garażu i w 2020 Pan diagnosta stwierdził że mam angielska lampę i nie podpisze przeglądu....

Od słowa do słowa i bezgotówkowo dostałem stempel i uwagę słowną "jak za rok nie wymieni Pan lampy to przeglądu nie przejedzie"

 

Nowa lampa europejska to ok 1500zl w ASO (mam gdzie tę kwotę zagospodarować)

Używka agonalna 400... Używka ładna 800-1000.

 

Moje pytanie jest następujące przed wydaniem kasy (bo "i tak lampę trzeba wymienić bo przy jakimś gongu moja wina bo światło oślepia kierowców"):

 

Są ponoć jakieś naklejki odcinające oświetlenie lewego pobocza. (motyw z taśmą czy izolacja mnie nie przekonuje)

Czy owe naklejki mają homologację i w razie W nie dobiorą mi się do 4rech liter ?

Czy nowa lampa to jedyne rozwiązanie ?

 

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2020 o 23:44, NIKT napisał:

Są ponoć jakieś naklejki odcinające oświetlenie lewego pobocza.

I wtedy masz odcięte lewe pobocze, na prawe też nie świeci, bo to anglik wiec radośnie "legalnie" latasz z latarką nie lampą, bo świeci tylko na wprost :P

Jak chcesz bezpiecznie i legalnie jeździć to takich pytań zadawaj, bo są tylko dwie opcje:
Kupujesz zgodnie z przykazaniami lampę w najlepszym możliwym stanie lub zwyczajnie nową. Reszta to sprawdzanie ile ma się szczęścia imho.

PS. jakby ta lampa była idealnie okrągła to mógłbyś ją po prostu obrócić o 180*  :D

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna naklejka nie zmieni ci homologacji lampy, więc jeśli faktycznie masz anglika, to pozostaje zmiana całego reflektora.

Ale na twoim miejscu sprawdził bym, czy na pewno pan diagnosta nie próbuje cię wkręcić, bo sam miałem sytuację, że usiłowano mi wmówić że mam angielską lampę gdzie lampa tylko wymagała regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2020 o 13:10, Piuriel napisał:

PS. jakby ta lampa była idealnie okrągła to mógłbyś ją po prostu obrócić o 180*  :D

to niestety tak fajnie nie działa :D

wrzuć wyraźne zdjęcie oznaczeń lampy, to sprawa się wyjaśni.

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...