Skocz do zawartości

Kiedy i dokąd można jeździć?


Lancet

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że wg obecnych zakazów jazda motocyklem jest tylko dozwolona w celach "ważnych" - czyli do pracy, do kościółka, po bułki...

Czy przejażdżka inauguracyjna "wokół komina" jest wobec tego przestępstwem? A wyjazd do warsztatu na przegląd nie-serwisowy, a przedsezonowy?

Ktoś może ogarnia ten temat "całościowo"?

Bo nasze czwartkowe spoty to chyba na razie jedynie przez messengera albo skypa. 😏

 

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dalszych sklepów można się tłumaczyć 

Stacje przeglądów są normalnie czynne, przeglady pojazdów są obowiązkiem. Siedzisz cały czas w aucie nie wychodzisz  tak jak podczas kontroli drogowej.

Przemieszczać się jakoś trzeba :)

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2020 o 13:59, Munga napisał:

Niezgodne z konstytucją RP

tylko najpierw Państwo musi konstytucji przestrzegać  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakaz przemieszczania się na terenie RP można wprowadzić tylko na podstawie ustawy bądź wprowadzenia stanu nadzwyzajnego a nie na podstawie rozporządzenia jak mamy to teraz. Kto chce niech przyjmuje mandaty ja już odbyłem rozmowę z policją (byłem na moto, zostałem zatrzymany na pogawędkę z ewentualnym kwitem na 500zł) i widać po mojej rozmowie jazda na moto nie wyczerpuje znamion łamania jakich kolwiek przepisów epidemiologicznych, szczególnie jeśli jeździmy sami i nie zatrzymujemy sie w parkach itp. miejscach by posiedzieć sobie bez powodu. Druga sprawa takie zakazy naruszają podstawowy dokument na jakim opiera się prawo naszego kraju czyli Konstytucja RP a dokładnie prawo wolności jednostki.

 

 

Inną sprawą jest to, że dzis policja zatrzymała moją małżonkę wracającą z ostatnich drobnych zakupów przed świętami. Chcieli jej wkleić mandat za to, że kupiła takie produkty jak przyprawy czy pietruszke - wg policjantów to były zbędne zakupy.... Kraj absurdów... Kazałem jej odmówić przyjęcia mandatu i poinformować funkcjonariuszy o tym, że z checią spotka się z nimi w sądzie. Do tego poprosiła o imiona i nazwiska ponieważ złożymy doniesienie o nadużycie władzy względem obywatela. Pewnie doniesienie trafi do kosza ale co będzie musiał policjant sie napisać w wytłumaczeniu to jego. Skończyło sie na "pouczeniu" i odjechali.... Tak więc jak widać policja zaraz będzie decydowała czy nasze zakupy w sklepach są niezbędne czy też nie..

Edytowane przez Matik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa czy nie działa ważne i nie ważne. W razie przewrotki z nie narażeniem życia możemy dłużej oczekiwać na pomoc. Jest to hobby z lekkim ryzykiem. W zeszłym roku w październiku na złożenie ręki czekałem 6h. Ile teraz się czeka?  W dzisiejszym czasie może bym nie miał ręki. Ręka, noga zawsze się przyda. Po co kusić los. Lekarze i tak mają na dziś dużo stresu pracy. 

Kmy zdąży się nakręcić :) LWG

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Wojtas napisał:

Działa czy nie działa ważne i nie ważne. W razie przewrotki z nie narażeniem życia możemy dłużej oczekiwać na pomoc. Jest to hobby z lekkim ryzykiem. W zeszłym roku w październiku na złożenie ręki czekałem 6h. Ile teraz się czeka?  W dzisiejszym czasie może bym nie miał ręki. Ręka, noga zawsze się przyda. Po co kusić los. Lekarze i tak mają na dziś dużo stresu pracy. 

Kmy zdąży się nakręcić :) LWG

Zgadzam się w sumie z tym na na pomoc medyczną w razie czego będzie trzeba troszkę poczekać. Ogólnie cała formułka i podpieranie się prawem działa potwierdzić mogę na swoim przykładzie ale zawsze musisz założyć, że policjant zwyczajnie nie mogąc nic wystawi ci wezwanie do sądu by tam wydano decyzje o tym czy wyczerpałeś znamiona wykroczenia  czy nie - wtedy jest czysty. Ogólnie ja na siłe nie szukam guza ale też nie możemy sobie pozwolić na to by wchodzono nam na głowe jak to w przypadku mandatów za myjnie samochodową czy zmianę kół. Jeśli zachowujemy odstęp i nie stoimy w grupie pitoląc o byle czym czyli zachowujemy rozsądek to samo powinna zobić policja. Wg. mnie to oni tu muszą wykazać się ogromnym profesjonalizmem a nie ładować mandat z najwyższej półki - 500zł to najwyższy mandat karny za wykroczenie przeciw ustawie epidemiologiczniej dla człowieka nie objętego kwarantanną.

Edytowane przez Matik
Literowki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny tekst ktoś wrzucił w komentarzu:

"Co już wiadomo w związku z tzw. pandemią: 
1. Nie wolno wychodzić z domu, ale w razie potrzeby możesz. 
2. Maski wcale nie pomagają, ale dokładnie od 16.04 należy nosić szaliki lub maski, bo wtedy zaczną pomagać. 
3. Sklepy są zamknięte, ale sklepy budowlane są otwarte. 
4. Wirus ten jest zabójczy, ale w zasadzie to nic strasznego. 
5. Rękawiczki nie pomogą, ale są potrzebne żeby wejść do sklepu. 
6. Najważniejsze jest bezpieczeństwo Polek i Polaków, ale ważniejsze jest przeprowadzenie wyborów. 
7. Wirus nie wpływa na dzieci, ale dzieci są w niebezpieczeństwie. 
8. Nie ma odpowiedniego sprzętu, ale w razie potrzeby będzie go wystarczająco dużo. 
9. Istnieje wiele objawów, ale w ponad 80% przebieg jest bezobjawowy. 
10. Możesz nie wiedzieć, że jesteś zarażony i zarażać innych ale test ci nie przysługuje dopóki nie zaczniesz mieć typowych objawów. 
11. Nie możesz sam iść do starszych krewnych, ale możesz zamówić im dostawę kurierem, który ma kontakt z setkami ludzi dziennie. 
12. Mandaty nie są w żaden sposób prawnie uzasadnione, ale mogą ci wlepić mandat 30 tys. 
13. Nie ogłoszono stanu wyjątkowego, ale władze zachowują się tak, jakby był. 
14. Nie ma aresztu domowego, ale nikt nie powinien wychodzić. 
15. Po powrocie z zagranicy wszyscy są objęci przymusową 14- dniową kwarantanną, ale nie kierowcy ciężarówek. 
16. Duża część przypadków zakażeń dotyczy osób wracających zza granicy, ale ściągamy je do kraju samolotami. 
17. Dane osobowe są chronione przez prawo, ale musisz udostępnić je aplikacji kwarantannowej. 
18. Wybory są tajne, ale jak wypełnisz kartę do głosowania przy wyborach korespondencyjnych musisz podać swój pesel. 
19. Wirus żyje na różnych powierzchniach przez dwie godziny, albo cztery, albo sześć, nie, albo 28 dni. 
20. Należy mieć czyste szyby i widoczne tablice rejestracyjne ale nie wolno myć samochodów. 
21. Należy dbać o bezpieczeństwo, ale nie można wymienić kół na letnie. 
22. Na otwartym cmentarzu wirus zabija (bo to teren zielony), ale nie Kaczyńskiego. 
23. Zamknięte są lasy i parki narodowe bo tam niebezpiecznie, ale jak już musisz się przewietrzyć to idź na spacer w centrum miasta. 
24. Po Świętach powoli będziemy uruchamiać gospodarkę, ale w maju rządzący planują ogłosić klęskę.
25. PKB w 2020 roku spadnie ok. 3%, ale w 2021 wzrośnie o ok. 5%. 
26. Możesz wyjść na spacer z psem, ale jak nie masz psa to albo sobie kup albo siedź w domu. 
27. W Biedronce może przebywać 15 osób jednocześnie + załoga, ale w kościele o powierzchni x razy większej 5 osób i ksiądz.
28. Rząd jest przygotowany na każdą ewentualność, ale jak nie jest przygotowany to napisze ustawę w 15 minut. 
29. Sanepid jeszcze nikogo nie wyleczył, ale każdego może ukarać. 
I wszystko jest już jasne."
 

Części do samochodów osobowych i dostawczych | Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2020 o 13:24, Malar napisał:

Na każdego jest haczyk...więc ja jeśli uważam że przejażdżka jest mi niezbędna...biorę tą kartkę i lece..pozdro.LWG

Nie obraź się, ale chciałbym zobaczyć jak tym łańcuszkiem fejsbukowym machasz policjantowi przed nosem a on się śmieje bo robisz sobie coraz większy problem ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno  wkoło komina można, więc ja korzystam ile wlezie ;)
 

 

Edytowane przez SamotnyJeździec
literówka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...