Jump to content

miska olejowa - zerwane śruby


tomail
 Share

Recommended Posts

Cześć,

podczas zdejmowania miski olejowej 3 śruby zostały zerwane. Są teraz praktycznie na równo z blokiem. Próbowałem je podgrzewać ale urywają się dalej. Specjalista kosztuje 300zł od 1 śruby co daje sporą sumkę. Spodziewałem się ok 500zł za całość :). Nie wiem co o tym sądzić? Zabierać się samemu za rozwiercanie czy jednak zlecić to fachowcowi? 

moto śruby.jpg

Link to comment
Share on other sites

Punktujesz, rozwiercasz i narzynką dajesz nowy gwint. 900zł to raczej rozbój ale koro zamówiłeś fachowca to za pózno. Są zestawy to wykręcania urwanych śrub bo to dość popularna usterka. No chyba, ze dostęp kiepski i dlatego taka droga usługa.

Link to comment
Share on other sites

@Robaszek tak proponowaliśmy w grudniu, ale skoro, od tamtego czasu się nie udało i doszły tylko dwie nowe zerwane śruby, no to chyba czas przeboleć tego tysiaka i poskładać w końcu moto

Link to comment
Share on other sites

No tak ale zależy kto ile zarabia. Ale dla mnie 900zł za kilka śrubek to kosmos i nawet kupując wkrętarkę z lidla za 200zł plus wkrętaki do śrub za 50zł i swoja dniówka wyjdzie połowę tego co bierze fachowiec. A zostaje praktyka dla siebie. Ale cóż jak nie ma się ochoty bawić to trzeba płacić.

yato-wykretaki-do-zerwanych-srub-6-sztuk-zestaw.jpg

Edited by Robaszek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.03.2020 o 10:18, tomail napisał:

Fachowiec wezwany. No cóż -900pln.

Majątek. @Bocian@13 miał podobną przygodę, ale jestem pewien, że tyle nie zapłacił. Nie pamiętam jednak jaki dokładnie był koszt i czy wzywał do siebie czy jechał do "moto-serwisu".

Daj znać jak mu poszło i ile czasu to zajęło.

Link to comment
Share on other sites

Z początku wystawało trochę gwintu lecz po dospawaniu nakrętek śruba się urywała się  dalej. Jasne, że myślałem o tym żeby samemu próbować rozwiercić śruby ale troszkę mi brak odwagi. Jak coś poszloby nie tak to podejrzewam, że na jesień bym to ogarnął. 😉

Link to comment
Share on other sites

Nawiercasz delikatnie a potem dajesz takie taki wkrętak. Fachowiec zrobi tak samo. Spawanie jet dobre do duzych  śrub i jak wyglądają więcej. A jeśli już szukaj kogoś 'tańszego" bo ta cena jest z kosmosu chyba za to że wirus panuje i bierze ekstra. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...