Skocz do zawartości

miska olejowa - zerwane śruby


tomail

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

podczas zdejmowania miski olejowej 3 śruby zostały zerwane. Są teraz praktycznie na równo z blokiem. Próbowałem je podgrzewać ale urywają się dalej. Specjalista kosztuje 300zł od 1 śruby co daje sporą sumkę. Spodziewałem się ok 500zł za całość :). Nie wiem co o tym sądzić? Zabierać się samemu za rozwiercanie czy jednak zlecić to fachowcowi? 

moto śruby.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punktujesz, rozwiercasz i narzynką dajesz nowy gwint. 900zł to raczej rozbój ale koro zamówiłeś fachowca to za pózno. Są zestawy to wykręcania urwanych śrub bo to dość popularna usterka. No chyba, ze dostęp kiepski i dlatego taka droga usługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robaszek tak proponowaliśmy w grudniu, ale skoro, od tamtego czasu się nie udało i doszły tylko dwie nowe zerwane śruby, no to chyba czas przeboleć tego tysiaka i poskładać w końcu moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale zależy kto ile zarabia. Ale dla mnie 900zł za kilka śrubek to kosmos i nawet kupując wkrętarkę z lidla za 200zł plus wkrętaki do śrub za 50zł i swoja dniówka wyjdzie połowę tego co bierze fachowiec. A zostaje praktyka dla siebie. Ale cóż jak nie ma się ochoty bawić to trzeba płacić.

yato-wykretaki-do-zerwanych-srub-6-sztuk-zestaw.jpg

Edytowane przez Robaszek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2020 o 10:18, tomail napisał:

Fachowiec wezwany. No cóż -900pln.

Majątek. @Bocian@13 miał podobną przygodę, ale jestem pewien, że tyle nie zapłacił. Nie pamiętam jednak jaki dokładnie był koszt i czy wzywał do siebie czy jechał do "moto-serwisu".

Daj znać jak mu poszło i ile czasu to zajęło.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku wystawało trochę gwintu lecz po dospawaniu nakrętek śruba się urywała się  dalej. Jasne, że myślałem o tym żeby samemu próbować rozwiercić śruby ale troszkę mi brak odwagi. Jak coś poszloby nie tak to podejrzewam, że na jesień bym to ogarnął. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiercasz delikatnie a potem dajesz takie taki wkrętak. Fachowiec zrobi tak samo. Spawanie jet dobre do duzych  śrub i jak wyglądają więcej. A jeśli już szukaj kogoś 'tańszego" bo ta cena jest z kosmosu chyba za to że wirus panuje i bierze ekstra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...